Intelegere Amiabila

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    "De evitat Asirom (de preferat mers la politie decat prin amiabila cu ei) si de evitat service-ul CARS INV "

    Naspa noroc mai am si eu , m-a busit unul cu o dubita cu asigurare la Asirom . Am facut amiabila pt ca habar n-aveam de reputatia lor si nu e tocmai o catastrofa , masina poate circula . De trimis m-au trimis tocmai la CARS INV (hmm) si acolo am optat destul de insistent pt reparatie in regie proprie drept pt care mi s-au oferit vre-o 2000 lei "daca accepta asiguratorul". Credeti ca ajung sa repar beleaua atasata ?
    Attached Files

    Comment


    • #17
      Ajung de reparatie. Am scris exact despre amiabila prin asirom si despre cars inv.
      Ai optat bine pentru regie proprie. Nu pot sa cau acum dar incearca in topicul "ce service recomandati" sau cam asa ceva.

      Comment


      • #18
        Hehe, tocmai am trecut forum-ul in revista cautand dupa tinichigii (cam fara rezultat cert ). Mai am o optiune un service prin localitatea unde stau unde a fost cumnatul meu si a fost multumit . Vad eu ce fac .Multumesc !

        Comment


        • #19
          Exact in primul post de aici am scris si aici
          cauta si pe aici

          Comment


          • #20
            buna ziua am si eu o problema . acum 4 luni m-a lovit unu si mi-a spart bara spate .El nu a avut nimic .Eu baiat bun cand am vazut ca asigurarea ii expira peste 3 luni am spus ca sa faca reinoirea asigurarii si dupa aceea sa facem amiabila .Mare prostie acum ce pot sa fac pentru ca nu mai raspunde la telefon multumesc anticipat

            Comment


            • #21
              Iti repari masina; pe banii tai.
              Daca te ajuta, poti sa-ti dai si cativa pumni in cap, ca-i meriti.
              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

              Comment


              • #22
                Facerea de bine...
                In ziua de azi poti sa fi oricum, dar nu bun
                sigpic
                !

                Comment


                • #23
                  si care era legatura ca expira asigurarea peste 3 luni? acum iti repari masina singur sau declari accidentul si vi se iau permisele amandurora pentru 1 luna.

                  Comment


                  • #24
                    Probbail voia sa-si reinnoiasca RCA-ul fara malus, apoi sa intre cu dauna in sistem.
                    Daca cineva nu face amiabila pe loc, a 2-a zi sa faca bine sa declare la politie accidentul.

                    Comment


                    • #25
                      Nu va incurcati cu amiabila nici chiar atunci cand sunteti vinovati de accident.

                      Comment


                      • #26
                        Nu va incurcati cu amiabila nici chiar atunci cand sunteti vinovati de accident.
                        Un sfat excelent! Da, mai bine sa va ia permisul daca nu ati acordat prioritate si ati provocat o tamponare cu daune minore, decat sa faceti amiabila. Platiti si o amenda babana, bani cu are v-ati putea repara masina.
                        Unii nu-si cunosc nici propriul interes.
                        OMG! OMG!
                        Last edited by mr.K; 17 February 2018, 15:02.

                        Comment


                        • #27
                          Trebuie sa evitati amiabila si atunci cand sunteti lovit cu masina parcata, mai ales daca poate fi interpretata stationarea ca fiind neregulamentara. Cu siguranta asiguratorul va interpreta in favoarea lui.

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google