Accident Usor Taxi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Accident Usor Taxi

    Buna ziua,

    Am sters un taxi la aripa spate.Am doua variante sa ii dau asigurarea sau sa ii dau 300 ron. Proprietarul spune ca trebuie refoliata aripa spate si chituit. Ce spuneti e un pret corect? Am atasat o poza
    Attached Files

  • #2
    Da-i 150 lei, e un fleac ce-i acolo. Dar, atentie ca n-ai nicio garantie ca ala dupa ce-si ia banii de la tine nu merge la politie sa declare tamponarea...si te trezesti "suspendat" ca n-ai declarat in 48h incidentu'.
    Pe de alta parte, fa o estimare si vezi daca o sa ai un malus la anu', e posibil sa-ti creasca polita cu mai putin de 300 lei in plus....atunci clar n-are rost sa te complici, sa-i dai bani pe naspa. Faci amiabila.
    Last edited by Kojak; 21 March 2016, 21:13.

    Comment


    • #3
      Accidentul trebuie declarat in maxim 24 h.

      Comment


      • #4
        corect, 24h.

        Comment


        • #5
          Da-i asigurarea fara sa stai la discutii. Urmatorul RCA va creste cu cel mult 100 de lei din cauza asta. Si nimeni nu iti garanteaza ca nu o sa mai ai mici incidente pana atunci. Si ce faci? Dai de fiecare data cate 3-400 de lei?

          Comment


          • #6
            Clasa B/M scade anul viitor cu 4 clase in caz ca esti vinovat.In cazul meu de la B14 scade la B10..

            Am momentan polita de 320 ron.Viitoare e min. 500 ron pe un an.
            Last edited by micutzu666; 21 March 2016, 22:08. Reason: Automerged Doublepost
            Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

            Comment


            • #7
              Dupa o situatie asemanatoare cu cea descrisa de initiator, in 2014 s-a intamplat cu un taximetrist. In 2013 am incheiat polita rca B0. In 2014 am incheiat polita cu B2 si anul trecut cu B4. Mie nu mi-a pus clasa Malus, datorita valorii ridicate a ploitei initiale (1150 ron) sau poate ca a fost facuta doar pe seria VIN.

              Comment


              • #8
                Nici eu nu m-as incurca.....faci amiabila cu el.....daca nu vrea, la politie...80% din taximetristi asa fac....iti cer o carca de bani si nici nu o repara...este plusul lui pe ziua respectiva.
                In alta ordine de idei, eu mi-am colantat fostul Logan albastru mat (total) si am dat 800 de lei si era 100 lei cu colantul lor de piesa (daca de ex vroiai doar o aripa xolantata...)

                Comment


                • #9
                  Aris86.. Vei avea malus la urmatoarea polita.In 2014 am avut accidentul..urmatoarea polita a venit fara malus..acum in 2016 daca simulez un calcul imi baga deja malus.
                  Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                  Comment


                  • #10
                    Multumesc de raspunsuri. Am vazut ca a folia o aripa spate costa 90 ron, cu tot cu indreptat nu cred ca trece de 150 ron. Asigurarea ar creste cu 30% la primul accident. Voi plati cu 100 ron mai mult in anul urmator.

                    Comment


                    • #11
                      Daca tipul e pretentios ca mine, chestia aia trebuie indreptata, o mana de chit, vopsit si apoi colantat. Daca punem la socoteala ca el pierde bani in timp ce isi repara masina sarim bine de tot de 300 de lei. Eu zic ca merita 300.

                      Comment


                      • #12
                        Nu te complica cu 300,150 sau alte gainarii.
                        Dormi linistit daca faci amiabila sau te duci la politie.

                        Comment


                        • #13
                          Fa amiabila sau mergi la politie. Nu da bani ca nu-i ok!
                          Auzi la nea caisa: "sare bine de 300 lei". Sa mearga in service si sa-i tina masina 1 luna

                          Comment


                          • #14
                            De asta fuge si pagubitul, prefera sa ia banii si sa uite de julitura.

                            Comment


                            • #15
                              Patronul ar prefer sa ii dau bani sau sa merg la un service sa o faca si eu sa platesc factura. Voi merge maine sa facem amiabila. Si eu am fost lovit de un taxi si am umblat pe drumuri cam 2 luni.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google