Mi-au Spart Masina

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    pai si acum tin minte cum sa intamplat... am venit de la servici pe la ora 06:00 am urcat pana acasa sa fac un dush sa ma schimb si sa plec spre liceu la ora 7:15

    in acel interval de timp am zis ca nu are rost sa mai iau fata de la mp3 ptr o ora si dus a fost...

    dar oare daca fac rost de la cineva de fata de mp3 o vor retine ei sau mi-o lasa mie ?!

    Comment


    • #47
      [QUOTE=Ciprian18;757000]salut ...acum aproape 9 luni mi-a spart si mie m

      dupa 9 luni sa iei dovada mama..lor de raniti..bataie de joc nene la prima spargere ..alarma de senzor cu perimetru sa tipe cat mai tare
      sandero 1.4 owner

      Comment


      • #48
        Ieri m-au pradat si pe mine, in parculetul de la captul tramvaiului 41 langa gura de iesire din pasajul pietonal, metoda clasica cu fortatul butucului, m-au lasat fara roata de rezerva, extinctor si triunghiul reflectorizant. O sa incep sa caut alarme auto, poate ma lasa in pace.
        1.2 16V - 75 de armasari la vale sau 75 de gloabe la deal

        Comment


        • #49
          si mie mi-au spart asa masina, nu au gasit ce sa ia si mi-au luat o punga cu bomboane, le luam un sac de bomboane de 1000lei

          Comment


          • #50
            Originally posted by Spirea Robert View Post
            da de ce nu...sa ii prindem sa ii batem pana nu mai pot...apoi la politie cu ei
            Daca ii duci la politie dupa ce ii bati iti garantez ca ei scapa usor. Tentativa de furt, atat la ei. La noi sunt multe: vatamare corporala, daca ii bati rau e si tentativa de omor, privare de libertate daca ii duci la politie, ca ne-am adunat mai multi e deja caz de crima organizata, tainuire, etc. Si nu sunt expert, iti garantez ca o incurcam toti rau.

            Dar, pe de alta parte. Daca 2~3 baieti bat alti 2~3 baieti iar uni incercau sa fure dintr-o masina... atunci iti garantez ca, cell mai probabil nu se duc hoti la politie si chiar daca se duc, nu o sa se "deranjeze" politia romana sa ii gaseasca pe batausi. Daca totul e filmat, poti sa justifici in cazul extrem de improbabil ca esti gasit de politie ca a fost autoaparare. Conform legi esti indreptatit sa iti aperi bunurile in aceste cazuri.
            Sau dupa ce on incaseaza, daca fug chemi politia.

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google