Am Gasit Masina Lovita In Parcare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    AHA . Acum am vazut . Dar mi se pare normal , garantia ce acopera in fond : defectiuni de fabricaie nu cauzate de terti . Dar asta cu pierderea este o alta treaba .
    B -X X - DDF x 2

    :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

    Comment


    • #17
      Originally posted by vitriol View Post
      Probabil un stalp sau un gard ti-a lovit masina. Asta cu gasitul masinii lovita in parcare pastreaz-o pentru firma de asigurari. Suntem toti colegi de forum totusi si nu e frumos sa ne vindem gogosi. La cate masini gasite lovite in parcare am vazut eu la prietena mea...Sunt imun.
      Prietene, eu nu am postat aici pentru a-ti castiga compasiunea. Ceea ce mi s-a intamplat este purul adevar, ca ma crezi sau nu, este problema ta, iar pe mine cu atat mai putin ma intereseaza parerea ta. Daca prietena ta este "soferita de duminica", asta nu se aplica si altora. Spre informarea ta, am permis de 11 ani, de profesionist, iar in toti acesti ani nu am avut nici cel mai mic incident (sa ma apere Domnul si pe viitor, ca pana acum).
      A doua chestie, eu am postat acest lucru spre informarea celorlalti cu privire la situatia mea, legat de societatea de asigurari cu care am incheiata polita de asigurare casco, in sensul ca mai sunt si oameni buni pe lumea asta... Dar, din pacate, vine unul ca tine si da cu bata-n balta. Numai bine!

      Originally posted by g3o View Post
      Incercati si voi o alarma cu pager si pe viitor poate nu se mai intampla asa... Eu am avut bafta... Tot in parcare... Un fiat ducatto da cu spatele si nu vede ca mai era si un logan in stanga... Noroc ca a inceput alarma sa cante si pagerul sa anunte...
      M-am gandit la asta. Am sunat la Redac si i-am intrebat de o alarma, ce model au, care sunt costurile de montare etc. Mi-au spus ca au numai alarma de uzina, cu aprox 700 lei, dar care nu "stie" decat patrundere in interior, deschidere portiera, capota... Atat, fara perimetru, fara pager...
      Am intrebat daca vin eu cu alarma mea, gata cumparata, ei monteaza?
      raspunsul a fost negativ, ei nu monteaza decat pe cele de uzina, iar la montarea altei alarme "neagreate", pierd garantia pe partea electrica.
      Asa ca, astept trecerea celor 3 ani si abia atunci ma voi gandi la o alarma cu pager (fiindca numai de-asta vreau sa-i pun).
      sigpic

      Comment


      • #18
        M-am gandit la asta. Am sunat la Redac si i-am intrebat de o alarma, ce model au, care sunt costurile de montare etc. Mi-au spus ca au numai alarma de uzina, cu aprox 700 lei, dar care nu "stie" decat patrundere in interior, deschidere portiera, capota... Atat, fara perimetru, fara pager...
        Am intrebat daca vin eu cu alarma mea, gata cumparata, ei monteaza?
        raspunsul a fost negativ, ei nu monteaza decat pe cele de uzina, iar la montarea altei alarme "neagreate", pierd garantia pe partea electrica.
        Asa ca, astept trecerea celor 3 ani si abia atunci ma voi gandi la o alarma cu pager (fiindca numai de-asta vreau sa-i pun).[/QUOTE]


        Monteaza-ti alarma linistit , crezi ca daca mie dealerul mi-a dat masina cu alarma ( un Maat de care se gaseste si in comert ) scrie undeva ca am beneficiat de o oferta ? Poate la dealer , dar nu cred ca apare in retea undeva cum ca auto cu seria...................A fost livrat cu alarma . Sunt mii de masini care au alarma montata in alta parte si nu au probleme cu garantia . Eu am schimbat pe 2 Loganuri Cd-ul , toate boxele , becurile , jantele . Pe una am pus chiar statie si goarna de politie si nu s-a intamplat nimic .
        B -X X - DDF x 2

        :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

        Comment


        • #19
          Dar eu ce sa mai zic cand o masina de gunoi mi-a taiat usa din dreapta la Murano cu spatele la gunoiera.
          Masina nu avea nici casco...Avea 3 zile decand era adusa in tara.

          Comment


          • #20
            Oricum ar fi , in momentul in care iti gasesti (doamne fereste!) masina pleznita in parcare , nu-ti vine sa omori tot ce misca in jurul tau? Adica daca este sa lovesc masina, o lovesc din vina mea, nu din prostia si neatentia unui animal care mai si fuge ca lasul , lasand totul in carca CASCO.
            Am avut si eu o intamplare de genul asta , mi-am gasit portiera de la sofer aproape toata bagat in masina. Tipul plecase ca se grabea si avea treaba , dar mi-a lasat un biletel in masina, cu nr. Lui de telefon . Dar stau si ma gandesc , mai, daca vezi ca nu ai loc sa iesi sau sa intri intre doua masini, coboara frate un pic din masina, si vezi ce spatiu ai de manevra pe acolo, nu-i nici o rusine sa faci asta. Decat sa lovesti masina omului , mai bine previ treaba asta. Daca ar fi fost un stalp, sau gard ceva , iti zic eu ca , coboara sa vada daca are loc, dar asa fiind o masina, la's nene ca are Casco, si se scoate.
            Parerea mea , nesimtirea, si prostia la volan este un amestec deosebit de periculos, si foarte des intalnit un ultima vreme , pe soselele patriei.
            , sunt cu ochii pe voi !
            :thumbsup:

            Comment


            • #21
              Mi-am gasit masina lovita, in parcarea (ARIPA FATA DREAPTA) unde trebuie mers prima data?

              Comment


              • #22
                Pai la Asigurari, asa stiu, incearca
                Sper sa ti-o faci cat mai repede si bine
                sigpic
                Maică, ce mafioți de treabă !!!

                Comment


                • #23
                  Multumesc kenjiro_sanga asta e, imi voi strica eu asigurarea pentru un nenorocit de sofer
                  Attached Files

                  Comment


                  • #24
                    la firma unde ai casco te duci, pt ca RCA-ul nu te poate despagubi. cam asa o am si eu, indoita, am dat cu polish de am curatat vopseaua straina si am lasat-o asa. pt ca nu stiu cum va iesi culoarea si va arata ca un cameleon
                    sigpic

                    Comment


                    • #25
                      Te duci la un service serios si o sa iasa bine culoarea bafta!

                      Comment


                      • #26
                        Am gasit masina lovita in parcare in aripa stanga spate (un pic infundata). Am zis ca nu strica polita doar pentru atat, iar acum a intrat unul cu bicicleta (dupa spusele vecinilor)si in aripa dreapta fata si a indoito usor. ... apoi zgarieturi pe portiere de la ... alte portiere.
                        E posibil sa am probleme cu cei de la CASCO (OMNIASIG).
                        Ce ma sfatuiti?
                        Politics wasn't about the right or left side, was about have or have not.
                        sigpic

                        Comment


                        • #27
                          Salut! Probleme nu o sa ai ! Este un accident cu autor necunoscut ! Parerea mea este sa nu le spui celor de la asigurari ce au zis vecinii ! Eu am la omniasig , si am avut o astfel de problema - le-am zis pur si simplu ca masina mi-a fost vandalizata . In schimb , la sfarsitului perioade contractuale , e posibil ca societatea sa-ti mareasca putin pretul , dar mai sunt si alte societati care o sa-ti ofere un pret avantajos pentru tine !
                          Succes !!!
                          Inchei Orice Tip de Asigurari !

                          0740510556

                          Comment


                          • #28
                            tocmai am patit-o si eu. mi-a sters un idiot partea dreapta, toata portiera spate, un pic din portiera fata si din aripa spate. sint zgiriate si usor infundate. am casco, dar mor de draci ca trebuie sa ma folosesc de asigurare din cauza unui cretin. plus ca am de platit si fransiza. 80% sint sigur cine e autorul, dupa culoarea vopselei cu care mi-a decorat masina, numai ca se face ca ploua. cum as putea sa-l fortez sa recunoasca? treaba s-a intimplat acum 3-4 zile.

                            Comment


                            • #29
                              accidentul se declara la Politie in 24h...daca il sperie..desi nu prea cred
                              ai doua variante...un prieten cu o masina cu carlig care sa zica ca ti-a lovit-o el..si ii dai si lui de-o bere...si 2 pe casco daca o bagi la indreptat si vopsit mai bine o vopsesti pe toata
                              id messenger:merlan.alexandru

                              Comment


                              • #30
                                Sunt urme pe masina celui pe care il banuiesti ca te'a lovit? Daca da, mergi la Politie si declara evenimentul.
                                If it ain't broke, don't fix it!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google