Accident Dauna totala PRESTIGE

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Accident Dauna totala PRESTIGE

    Accidentul a avut loc intre Hutani si Vladeni jud BT. acum 2luni jumate!
    Ma indreptam spre SV cand un camicadze de sofer (ala cu duba) s-a bagat intr-o depasire a acrosat mercedesul, a intrat in derapaj si apoi in mine!
    Eu m-am ales cu o contuzie si cateva taieturi la mana stanga de la parbriz.
    Masina avea max 400km parcursi! dar am iesit intreg de acolo!
    Era LOGAN Prestige 1.6 16v. acu merg sa iau altul! caci asta e dauna totala
    Asa ca casco si-a facut treba pe indelete!
    Recomandare: Nu plecati la drum fara polita casco facuta! si cu atentie sporita! si sa va respectati participantii la trafic! eu zic ca e o lege nescrisa care trebe respectata!

    Cei 3 ocupanti ai buzului(fiat ducato) toti au fost raniti! unul din ei mai grav!
    Attached Files

  • #2
    nu inteleg...de ce casco?Ca nu erai tu vinovat...trebuia sa iti faca ala masina
    Imi pare rau pentru ce s-a intamplat,mai ales ca nu ai apucat sa te bucuri prea mult de masina,important e ca ai scapat cu bine...
    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

    Comment


    • #3
      Bine ca ai iesit intreg de acolo. Arata destul de nasol. Sa ai noroc de urmatoarea masina mai mult decat ai avut cu asta!
      sigpic

      Comment


      • #4
        Originally posted by Cristi_Xp
        nu inteleg...de ce casco?Ca nu erai tu vinovat...trebuia sa iti faca ala masina
        Imi pare rau pentru ce s-a intamplat,mai ales ca nu ai apucat sa te bucuri prea mult de masina,important e ca ai scapat cu bine...

        e dosar de caz penal. si tre sa stai pt a se judeca dosarul. plus de asta RCA-ul aluia imi dadea max75% din val. masinii + dauna. deci incurcate sunt caile domnului!

        sa nu ajungi la pompier, asigurator, popa etc, ca atunci birocratie vezi!

        Comment


        • #5
          E naspa tare cu asiguratorii, s-au mai plans si altii. Iar regula cu respectul participantilor la trafic ar trebui sa devina regula scrisa de capatai.
          Cel mai lent 1,6 8v

          Comment


          • #6
            Vad ca au declansat si AIRBAG-urile, au ajutat ??
            Nashpa cu accidentul, bine ca ai scapat intreg din el.
            Ce asigurator ai avut de curiozitate, ca nu toti iti dau suma intreaga asigurata.

            Comment


            • #7
              Originally posted by Spown
              Eu m-am ales cu o contuzie si cateva taieturi la mana stanga de la parbriz
              Iata inca un motiv de a purta CENTURA.
              Ma bucur ca ai scapat cu bine.

              PS: cei din duba aveau centurile puse???
              ...de doi lei :p

              Comment


              • #8
                Originally posted by GLDexTer
                Vad ca au declansat si AIRBAG-urile, au ajutat ??
                Nashpa cu accidentul, bine ca ai scapat intreg din el.
                Ce asigurator ai avut de curiozitate, ca nu toti iti dau suma intreaga asigurata.
                Airbagurile si-au facut datoria ca daca nu se declansau sau nu le aveam muscam de volan! airbagul ma impins inapoi desi centura se blocase dar tendinta de a da cu capul de volan era iminenta!

                Comment


                • #9
                  Originally posted by mishu_wrc
                  Iata inca un motiv de a purta CENTURA.
                  Ma bucur ca ai scapat cu bine.

                  PS: cei din duba aveau centurile puse???

                  cei din duba? avea doar soferul! cel din mijoc a iesit prin parbriz si s-a ales cu taituri pe fata iar cel din dreapta a dat cu capul de stalpul din dreapta (cel mai "sifonat") ca se alese cu fracturi in zona nazala si pe toata fata taiat! soferul "camicadze" nush ce patise la picior ca i se umfalse pana seara!

                  Comment


                  • #10
                    din cate vad eu acolo cred ca si masina asta se poate repara.....bineinteles nicodata nu o sa mai fie o masina buna...da nah poti cumpara asa ceva din germania sh

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by dogy_10
                      din cate vad eu acolo cred ca si masina asta se poate repara.....bineinteles nicodata nu o sa mai fie o masina buna...da nah poti cumpara asa ceva din germania sh
                      reparatia costa mai mult decat masina in sine!
                      e haita toata din sasiu, puntea spate rotile au o cadere pe asfalt de genu \-/
                      plafonul de ondulat toata partea de sofer!

                      oricum romanu' daca s-ar pune ar face-o ! dar nu se merita investitia!

                      ca asa e la noi din 2 sarme si 2 jante face o bicicleta!

                      Comment


                      • #12
                        da...e bine oricum sa ai casco,la fel se intampla si cand da unul beat in tine...tre sa te judeci cu el pana sa te despagubeasca,asa pe casco iti repara masina si ei se judeca cu omu... Dar de ce RCAul nu a vrut sa despagubeasca mai mult de 75%?Masina era noua...nu inteleg...
                        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                        Comment


                        • #13
                          pentru ca asta e valoarea maxima pe care o despagubeste RCA-ul

                          Comment


                          • #14
                            porcarie...daca masina are peste un an ..da ...scade la 75% dar daca masina este noua..imposibil...
                            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                            Comment


                            • #15
                              OFF-TOPIC: usa soferului sa deschis usor??? La ce viteza sa blocat acu vitezometrului????
                              ...de doi lei :p

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google