Ce service sa aleg?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ce service sa aleg?

    Am reusit ca dupa abia 300km sa dau de o .. ametita... care sa imi loveasca jucaria cea noua (un logan abs plus 1.5dci).
    Tinand cont ca am casco la Generali si ea rca la Ominiasig... ce sa aleg? Merg pe casco (sper ca e mai rapid..) si ii las pe ei sa se certe cu Ominiasigul?
    Apoi ... la ce service sa ma duc? Vreau sa fie gata repede si bine...
    Tinand cont ca pagubele sunt destul de mici (mi-a iesit putin farul de la locul lui si s-a frecat plasticul negru al barii, dar poate sub bara mai sunt si alte probleme...) se merita sa platesc eu si sa recuperez banii de la casco/rca? Ca cei de la Cobalcescu m-au amenintat ca sunt pieton vre-o 4-5 zile ...
    Multumesc!

  • #2
    Mai bine faci reparatia pe RCA-ul de la Omniasig si platesti tu dauna dupa ce se repara, te duci la ei la sediu (pe B-dul Unirii), depui dosarul cu chitante & stuff si peste aproximativ 20 de zile o sa iti puna banii in contul tau din banca. Cu putin noroc poti avea masina acasa in ziua respectiva. Ca service-uri, evita Coblalcescu (te tin mult pana o fac si fac treaba proasta), deasemena evita Meridian (dureaza vreo 2-3 luni pana te programeaza sa o repare). Poti alege dintre Dacoserv (acolo s-ar putea sa iei masina chiar in ziua aia), Auto Marcus Grup sau IPSO Otopeni.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • #3
      Originally posted by pisicutz
      Am reusit ca dupa abia 300km sa dau de o .. ametita... care sa imi loveasca jucaria cea noua (un logan abs plus 1.5dci).
      Tinand cont ca am casco la Generali si ea rca la Ominiasig... ce sa aleg? Merg pe casco (sper ca e mai rapid..) si ii las pe ei sa se certe cu Ominiasigul?
      Apoi ... la ce service sa ma duc? Vreau sa fie gata repede si bine...
      Tinand cont ca pagubele sunt destul de mici (mi-a iesit putin farul de la locul lui si s-a frecat plasticul negru al barii, dar poate sub bara mai sunt si alte probleme...) se merita sa platesc eu si sa recuperez banii de la casco/rca? Ca cei de la Cobalcescu m-au amenintat ca sunt pieton vre-o 4-5 zile ...
      Multumesc!

      Eu zic sa nu iti bagi casco la inaintare, ca ai daune minore! si intr-o parte si in cealalta dureaza la fel. numai ca depinde ce avarii ai sub bara "spoiler". sa ai grija cu reconstatarea ca tre sa faci putin scandal! orice kestie minora sa nu ii lasi sa spuna "lasa ca mere asa". la service nu iti pot da un sfat esti din Buc.dar sa ai mare grija cu daunele ascunse! ca daca ti se inchide dosarul de dauna si constati dupa ca mai e ceva tre sa pui bani de la tine!

      spor si la mai putine incidente!

      Comment


      • #4
        Chiar daca se mai descopera in service ceva stricat ce nu e pe lista, se repara/inlocuieste si plateste tot asiguratorul, deci nu e nici o problema.
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment

        Working...
        X
        Anulare DPF
        Politica de Securitate Google