Dovada Politie Pt Casco

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dovada Politie Pt Casco

    salutare! da, sunt incepator insa asta n-ar fi o problema daca n-as fi accidentat putin masina. care sunt pasii daca am facut un mic autoaccident in garajul propriu si am indoit aripa masinii> asigurarea casco si alte taxe platite pina acu asigura reparatia la servide-ul din oras sau trebuie sa pretind ca m-a lovit cineva ca sa fiu reparat?
    multumesc anticipat

  • #2
    salut alexis.mircea din cate stiu eu trebuie sa iei doar o dovada de la politie cum ca ai lovit-o tu singurel sau cel mai bine "asa am gasit-o azi dimineata in parcare" . succes si multi km fara probleme
    sigpic

    Comment


    • #3
      Dovada Politie Pt Casco

      mai trebuie dovada de la politie pentru casco daca masina este gasita lovita in parcare?
      God is my copilot

      Comment


      • #4
        NU......daca e lovita in parcare si e pe CASCO,te duci direct la firma asiguratoare ,si ei iti vor face constatarea....exact ca la politie.
        Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

        Comment


        • #5
          Chiar acum 5 min. vorbeam cu tata pe tema asta si el imi povestea cum ca nu-ti mai trebuie dovada. E o treaba buna si asta, nu mai stai douashcinshpe de ore pe la politie pt. o hartie.
          Last edited by vitriol; 27 January 2009, 23:38.
          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

          Comment


          • #6
            salutare eu stiam ca iti trebuie dovada de la politie da este mai bine daca au schimbat sistemul este mai putin de alergat dar mai bine sa nu trebuiasca sa umbli dupa dovada
            Powered by LSS
            http://img444.imageshack.us/img444/7...c127494gif.jpg

            Comment


            • #7
              In august anul trecut cand am avut o bucurie in parcare a trebuit sa declar la politie, sa-mi dea ei dovata si apoi sa ma duc la casco. Daca s-a schimbat procedura intre timp pentru cazul in care o gasim lovita in parcare este foaaaarte bine, cu ocazia asta mai scutim niste timp pierdut aiurea.
              ex-Logan Ambition 1.5 dci Iunie 2006/RIP Dec 2011
              Dacia Duster Laureate 1.5 dci 110cp 4X4, ESP + whatever packs

              Comment


              • #8
                Dar acum o sa se mute cozile la asigurator si la agentii constatatori.
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • #9
                  e adevarata treaba dar dauna trebuie avizata in 24 de ore si dupa cate stiu eu soc de asigurari au program de luni pana vineri...dak se intampla vineri seara sau sambata?
                  legea spune in felu ermator:te poti prezenta ori la politie ori la asigurator

                  Comment


                  • #10
                    Decalari evenimentul produs duminica seara si ai rezolvat problema cu cele 24 de ore acuma nu mai trebuie sa mergi la politie.

                    Comment


                    • #11
                      @alex_bikers:
                      Conform codului rutier, soferul implicat intr-un eveniment soldat doar cu avarierea vehicolului, are obligatia de a se prezenta in termen de 24 h de la eveniment la unitatea de politie in raza careia a avut loc evenimentul =, pentru intocmirea documentelor de constatare.
                      Nu are importanta daca e sambata sau duminica, la politie e mereu deschis.
                      Computer, did we bring batteries?... Computer?...

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by TopCat View Post
                        @alex_bikers:
                        Conform codului rutier, soferul implicat intr-un eveniment soldat doar cu avarierea vehicolului, are obligatia de a se prezenta in termen de 24 h de la eveniment la unitatea de politie in raza careia a avut loc evenimentul =, pentru intocmirea documentelor de constatare.
                        Nu are importanta daca e sambata sau duminica, la politie e mereu deschis.
                        Cand am gasit masina lovita in pacate m-am dus la politie si vine un nene si il intreaba pe politist mai aveti deschis si poliaiul i raspunde politia romana lucreaza non stop sa mori de ras.

                        Comment


                        • #13
                          Am zgariat-o sambata dupa-amiaza, am mers sa declar luni dimineata - era ok ca interval de timp, politistul nu s-a legat de asta, dar mi-a sugerat s-o declar de o jumatate de ora-o ora in urma ca sa fie valabil etilotestul si sa nu fie probleme la asigurare. Daca nu m-am prezentat la politie imediat... Acum nu mai stiu ce se mai cere si ce nu la asigurari, dar "aveti grija ce declarati". Asa m-a sfatuit omu' legii.
                          Logan Ambition 1.5 DC

                          Comment


                          • #14
                            Cea mai mare prostie e sa o declari ca ai zgariat tu masina te pune sa sufli in aparat si daca prinzi un politai mofturos mai iei si 3 puncte penalizare si amenda stiu caz concet care a luat numa 3 puncte de penalizare si de amenda l-a iertat dc nu ai declarat ca ai gasit-o zgariata dimineata cand ai vrut sa pleci la piata de exemplu in fata casei sau a blocului.

                            Comment


                            • #15
                              Amenda sau puncte nu mi-a dat, mai mult, cand a vazut cum arata masina a si ras de mine "numai atat?" Asta fara legatura...
                              In rest, ai dreptate tu, iar data viitoare - care sper sa nu mai fie - o sa stiu ce am de facut.

                              P.S. Atasez poza - mergea povestea cu gasitul in parcare? OOOffff, ce sa fac daca mama m-a invatat sa spun adevarul si politia abia m-a invatat sa mint?
                              Attached Files
                              Logan Ambition 1.5 DC

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google