Cardul Dacia-Avantaje, Fidelitate, Credit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cardul Dacia-Avantaje, Fidelitate, Credit

    si-a facut cineva card dacia? sunt pe cale sa imi fac unul pentru ca se apropie revizia anul asta si cu el am 10% reducere, e o chestie...in plus alte avantaje
    * 10% reducere la reviziile efectuate şi plătite cu acest card.
    * Deplasare gratuită în cadrul serviciilor Dacia Asistenţă* – până la cel mai apropiat reparator sau până la atelierul echipei de intervenţie
    * Acces la oferte naţionale pentru piesele de schimb şi pentru service plus alte oferte exclusive
    * Comunicarea cu prioritate a promoţiilor prin intermediul extrasului de cont lunar

    Chiar a avut cineva reducere la revizie cu el?Sau se vor uita aia ca la felul 3 la el?!Adica cum se plateste? eu am un card asemanator de la BRD doar ca e BRD Carrefour, aceeasi chestie doar ca nu am avantajele dacia...
    Astept pareri...

  • #2
    Trebuie sa fii tare atent. Cand platesti revizia, serviceul sau piese cumparate de la dealer cu el, trevuie sa le spui de reduceri,altfel nu le pupi.
    Am avut procleme si cu promotiile. De multe ori te duc cu presul si nu ti le acorda.De fiecare data a trebuit sa ma cert cu cei de la banca. Acum am renuntat sa il mai folosesc. Poate tu ai mai multa bafta.
    Politics wasn't about the right or left side, was about have or have not.
    sigpic

    Comment


    • #3
      astept

      Originally posted by mirceammd View Post
      si-a facut cineva card dacia? sunt pe cale sa imi fac unul pentru ca se apropie revizia anul asta si cu el am 10% reducere, e o chestie...in plus alte avantaje
      * 10% reducere la reviziile efectuate şi plătite cu acest card.
      * Deplasare gratuită în cadrul serviciilor Dacia Asistenţă* – până la cel mai apropiat reparator sau până la atelierul echipei de intervenţie
      * Acces la oferte naţionale pentru piesele de schimb şi pentru service plus alte oferte exclusive
      * Comunicarea cu prioritate a promoţiilor prin intermediul extrasului de cont lunar

      Chiar a avut cineva reducere la revizie cu el?Sau se vor uita aia ca la felul 3 la el?!Adica cum se plateste? eu am un card asemanator de la BRD doar ca e BRD Carrefour, aceeasi chestie doar ca nu am avantajele dacia...
      Astept pareri...
      astept si eu cardul de la dacia,m-au sunat si mi-au spus ca il trimit prin posta...cand?nu stiu!
      treba cu tractatul ...
      am inteles ca in perioada garantiei ai tractare gratuita nu conteaza daca ai sau nu card
      Last edited by mariuSEL; 15 April 2010, 10:58. Reason: completare

      Comment


      • #4
        Eu zic ca e o idee proasta acest card de credit Dacia. M-au contactat si pe mine baietii cu vrajeala asta de card si am zis 'Nu, multumesc'.

        Daca si pentru o revizie de 300 de RON trebuie sa avem card de credit, nu stiu ce sa mai zic.

        Daca ai reducere 10% adica 30 RON si taxele anuale pentru card sunt in jur de 20 RON, unde e reducerea si avantajul ?

        E doar o alta incercare penibila de a-ti baga un nou credit pe gat.
        Logan GPL 1.4

        Comment


        • #5
          eu mi-am facut card de fidelitate. de ex la 3 revizii ieftine, pot cumpara in baza punctelor adunate un set de stergatoare Valeo de la Dacia.
          sigpic

          Comment


          • #6
            si mie miau zis daca vreau sa imi fac cand am cumparat masina dar pana mi lau trimis mia expirat garantia si nu l-am mai vrut ca aveam deja altele ....daca esti atent la dobanda si la alte costuri anuale pe care le ai cu cardu in rest nu cred ca incurca dar cine are sau a avut un card de credit stie cat de mari sunt dobanzile si alte comisioane si eu unu mam saturat de ele si nu recomand la nimeni....exact cum spunea si cineva mai sus de reducerea pe care o ai o dai inapoi la taxele anuale si pe urma drumu pana la banca sa platesti rata sau ratele o alta grija in plus.

            Comment


            • #7
              mirceammd, inainte de a deschide un topic nou, verifica daca subiectul respectiv a mai fost discutat.
              Vezi aici 15th June 2008,

              Comment


              • #8
                parca mai este un thread pe aceeasi tema
                sigpic

                Comment


                • #9
                  Daca ar fi fost vreun avantaj nu am fi primit unii din noi scrisorele acasa, sau telefoane, sa ne facem acest card. Eu l-am refuzat din start, fara sa astept explicatiile dealerului, numai gandul la alt card de credit ma ingrozit. Parerea mea, inca o teapa marca Dacia.

                  Comment


                  • #10
                    Numai dupa ce i-am injurat m-au lasat in pace cu acest card... Am descoperire de cont pe cardul de salariu, e super suficient sa te bage in datorii la banca!

                    Comment


                    • #11
                      nu e chiar teapa ca se cam stie la ce trebuie sa te astepti cand accepti un astfel de credit. am diverse carduri de cumparaturi si nu difera cu nimic cu cel de la dacia la dobanzi si comisioane. cateodata este un rau necesar. ideea e sa fii cu capul pe umeri si sa nu te afunzi in datorii mai mult decat poti duce. chiar am vazut un reportaj la tv, unde se plangeau, culmea, tot bancile pt ca lumea a retras de pe cardurile de credit tot ce au putut si nu au mai pus banii inapoi. bancile apoi au incheiat contracte cu firmele de recuperare pt restituirea datoriilor. pai dupa ce bancile au bagat pe gat tuturor romanilor carduri de cumparaturi sub diverse pretexte, le-au dat la toti oamenii, saraci sau bogati, scoliti sau mai putin invatati, normal ca cei cu mai putina carte nu au stiut exact despre ce este vorba. cum la noi este mare foame de pomana, lumea s-a trezit peste noapte cu o suma de bani. normal ca s-a dus la bancomat, a retras tot de pe card si nu i-a pasat de consecinte. acum, ma duc la alimentara ma intreaba daca vreau card, ma duc la farmacie imi da card, imi iau masina, ma trezesc acasa cu card.... acum sper ca le-a trecut si bancilor pofta de a arunca cu carduri in stanga si in dreapta.
                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by ady62 View Post
                        mirceammd, inainte de a deschide un topic nou, verifica daca subiectul respectiv a mai fost discutat.
                        Vezi aici 15th June 2008,
                        Rog moderatorii sectiunii sa inchida acest topic.
                        Repet se poate continua aici

                        Comment


                        • #13
                          scuze, se poate inchide asta

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google