Ceva Pareri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ceva Pareri

    as dorii sa achizitionez un logan , sa il platesc in rate, m-am uitat pe site la dacia si am vazut ca mai putin 500 ron/luna nu e nici o rata.
    ce ma sfatuiti?


  • #2
    Fa un credit auto, sau daca nu un credit simplu, e mult mai avantajos cel auto

    Succes
    sigpic

    Comment


    • #3
      orice numai nu leasing..sfatul meu

      Comment


      • #4
        Salut. Credit auto, leasing in nici un caz. In ceea ce priveste faptul ca nu este nici o rata mai mica de 500 ron, te contrazic, chiar este. Acum sunt mai multi factori care influenteaza rata lunara pe care doresti sa o platesti. Depinde in mare masura de varianta de echipare pe care vrei sa o achizitionezi, durata pe care se intinde creditul, avansul etc. Ca un exemplu : Varianta Ambiance , motorizare 1.2, culoare nemetalizata, cu un avans de 20% si o durata de 72 luni, te duci la 431 ron pe luna. Decizia iti apartine
        House is in the house

        Comment


        • #5
          da dar as prefera varianta preference sau laureate, pe gpl cu motoru de 1,2
          Last edited by Seba; 3 February 2012, 00:03.

          Comment


          • #6
            sfatul meu ca decat sa dai 500ron/luna pt un ambiance, mai degraba te uiti la un golf4 1.6 benzina, faci credit nevoi personale pt 4000 oiro si cred ca iese rata mai mica decat la coaja aia de ambiance 1.2. te caci pe ea ca-i noua, daca nu poti sa-ti iei un laureate, lasa-l incolo de lighean. la cate n-are pe el, in curand or sa-l vanda nevopsit si fara scaune. da-i in ma-sa...
            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

            Comment


            • #7
              Originally posted by laur2009 View Post
              da dar as prefera varianta preference sau laureate, pe gpl cu motoru de 1,2
              Inseamna ca ti-ai dat singur raspunsul. Daca nu vrei sa depasesti rata de 500 ron si vrei un laureat, este cam imposibil. Oricum, sh nu te sfatuiesc. Bafta
              House is in the house

              Comment


              • #8
                Originally posted by Seba View Post
                sfatul meu ca decat sa dai 500ron/luna pt un ambiance, mai degraba te uiti la un golf4 1.6 benzina, faci credit nevoi personale pt 4000 oiro si cred ca iese rata mai mica decat la coaja aia de ambiance 1.2. te caci pe ea ca-i noua, daca nu poti sa-ti iei un laureate, lasa-l incolo de lighean. la cate n-are pe el, in curand or sa-l vanda nevopsit si fara scaune. da-i in ma-sa...
                +1! Acesta este sfatul corect!
                9! 9! 9!
                sigpic

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google