Are Cineva Credit Auto La Banca Transilvania?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Are Cineva Credit Auto La Banca Transilvania?

    Are vreo careva credit auto la BT? Cu cine va pus sa faceti asigurarea casco?
    Eui am casco la Grupama. Nu ma plang de ei, sunt printre cele mai serioase firme de asigurari din tara si au fost f promti cand am avut probl cu masina(in o sapt jumate a fost gata tot -bara fata, aripa dreapta, capota, traversa, calandru, far uri si ambele radiatoare), dar is cam scumpisori(eu am casco total fara franciza la 2700 ron / an)...
    sigpic
    Show your car off in public, ride her hard in private...
    http://www.loganclub.ro/forum/nt_89_...1.html?t=38851

  • #2
    Salut, si eu am avut casco tot la BT asigurari ulterior Groupama, da sunt seriosi, daca nu ai evenimente intr-un an al doilea an cand platesti casco ai reducere, daca ai evenimente creste e normal...
    sigpicLogan Laureate - 1.5 DCI

    Comment


    • #3
      Si eu am casco la Groupama,foarte multumit.Am avut si 'culpa comuna'.Facut pe casco cu regres,in 3 zile mi-au dat masina.

      Comment


      • #4
        Casco la groupama 2700 ron?? Dar ce masina asiguri?? Viper?

        Comment


        • #5
          Eu dau 330 la 3 luni.

          Comment


          • #6
            tot la groupama am casco dar nu e 2700, undeva intre 1200 si 1300 nu stiu exact , din care 300si ceva /an plateste banca...(asa era oferta cand am luat masina)
            Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

            Comment


            • #7
              Exact acum am primit pe mail polita casco, pe 11 imi expira! Platesc in 4 rate cate 62,5 euro! Am 250 pe an, in conditiile in care lucrez cu Groupama de 3 ani si nu am avut dauna! Polita este Total Plus, adica FULL Casco! Deci, am 3 ani consecutivi fara dauna plus alti 2 la omniasig tot fara dauna de care au tinut cont pentru ca le-am dus o adeverinta cum ca nu am folosit casco niciodata. Am 25 de ani, Bucuresti, logan 1,4 preference din 2007! Stiu ca si asta conteaza.

              Comment


              • #8
                Eu am incheiat polita pe 18 noiembrie, cand am luat masina... mi`au asigurato la valoarea de nou - 9oooE, casco total, fara francisa... E prima data cand fac vroe asigurare pe numele meu, nu am avut nici un fel de antecedent anterior(nu am fost oprit niciodata de politie), carnetul il am din 2008, dar m`au avertizat din start ca s`a dat anu trcut nuj ce lege care "ii penalizeaza pe astia de 20 si ceva de ani"(aveam 22 cand am facut polita)... cu masina am avut ghinion si am scapato intrum gard de beton pt ca am luat curba pe un polei "sticla"...am pus`o si pe varmia sa imi faca un calcul la casco(ea face asigurarile la Renault in Iasi si ea imi zisese de 28 mil si ceva...pe masina ei , un Symbol 1.4 2007 ea da 2800ron/an
                Nuj ce sa mai cred... toti zic k dau mult...
                Cei care aveti credit la BT vi sau mai dat ca optiune si alte firme la care puteti face casco?

                Acum am facut un calcul pe situl grupama, la ziua de azi cu 0 km(suma asigurata mia afisat 32600ron fata de 38500 ron cat am eu asigurata masina - cursul de asigurare e in ron) si mi`a calculat polita la 2800 ron (casco total)
                Last edited by phanes; 10 February 2012, 16:16. Reason: Automerged Doublepost
                sigpic
                Show your car off in public, ride her hard in private...
                http://www.loganclub.ro/forum/nt_89_...1.html?t=38851

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google