Ce banca sa aleg

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    credit la BRD- nu mi-au luat cartea de identitate, ei au doar o copie

    Comment


    • #47
      Eu la Volskbank, chiar azi am platit CASCO pe al 2-lea an (1300 lei/an)la Generali dar la banca facuta tranzactia... Nu mi-au oprit nimic...Nici macar o copie la Cartea masinii!
      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

      Comment


      • #48
        Stie cineva cam in cat timp dau cei de la BRD raspunsul la cererea de credit auto? Vreau sa ma duc sa depun actele azi, si sa stiu la ce sa ma astept...
        Eu sunt magician... Eu pot...

        Comment


        • #49
          Daca actele sunt toate si completate bine in 2 zile ai contractul semnat. De regula. Ca o mai fi si vre-un caz exceptional si dureaza mai mult nu stiu.
          Cel mai lent 1,6 8v

          Comment


          • #50
            Multumesc Cristi_LCD
            Eu sunt magician... Eu pot...

            Comment


            • #51
              Consiliere GRATUITA credite si/sau leasing

              Buna ziua,
              Pentru orice intrebare sau nelamurire legata de credite auto sau leasinguri ma puteti contacta la 0723.80.88.75, sau pe morarusebastianoffice@google.Ro.
              Detalii complete va pot da despre sistemul Volksbank (unde sunt angajat), dar va pot ajuta cu informatii utile si in privinta celorlalte societati de leasing si banci.

              Comment


              • #52
                @google.Ro ???

                Comment


                • #53
                  morarusebastianoffice@gmail.com

                  Originally posted by MoraruSebi View Post
                  Buna ziua,
                  Pentru orice intrebare sau nelamurire legata de credite auto sau leasinguri ma puteti contacta la 0723.80.88.75, sau pe morarusebastianoffice@gmail.Com.
                  Detalii complete va pot da despre sistemul Volksbank (unde sunt angajat), dar va pot ajuta cu informatii utile si in privinta celorlalte societati de leasing si banci.
                  adresa de mail eronata in mesajul anterior

                  Comment


                  • #54
                    nu mai aveti astia de la volksbank clienti si ati iesit la pescuit de clienti
                    sigpic

                    Comment


                    • #55
                      Originally posted by boris View Post
                      nu mai aveti astia de la volksbank clienti si ati iesit la pescuit de clienti
                      Clienti sunt inca destui, ideea era sa mai ajut pe cate cineva care nu cunoaste toate comisioanele impuse de banci, toate conditiile scrise cu litere mici in contractul de credit, diferenta dintre dobanda si DAE, dintre dobanda fixa si variabila, despre cea mai indicata alegere intre leasing si credit auto in functie de situatia fiecaruia.
                      In plus de asta, dupa cum am spus, ofer detalii despre orice banca, nu doar Volksbank.
                      O seara placuta.

                      Comment


                      • #56
                        pt lucialina: mai bine credit decât leasing. Leasing doar dacă ai firmă şi scuteşti TVA-ul. Pt. Mine o importanţă crescută are faptul că la leasing nu eşti proprietarul maşinii până nu plăteşti ultima rată de leasing şi valoarea residuală, pe când la credit eşti proprietarul maşinii din momentul semnării contractului. MoraruSebi mă va corecta dacă nu-i aşa.

                        Comment


                        • #57
                          Rectificare: - Pt.RiseCalax nu Lucialina (Iarăşi vă încurc, nu m-am trezit încă....Sunt zăpăcită rău...)

                          Comment


                          • #58
                            @ Apliliecii: Multumesc de precizare, fac credit auto prin brd. Nu am firma, si nici pentru mine nu renteaza leasing-ul. Si nici o problema cu incurcatul, nici eu nu sunt treaza pana nu beau 1-2 cani de ness... :*
                            Eu sunt magician... Eu pot...

                            Comment


                            • #59
                              @aplilieciiTe corectez eu putin. Valoarea reziduala poate fi cuprinsa si in ratele de leasing.
                              In rest despre avantajele creditului si ale leasingului s-a mai discutat.
                              Cel mai lent 1,6 8v

                              Comment


                              • #60
                                Apropo de credite; am facut pe net o simulare la un logan laureat de 1.5 dci de 70 de cai face lift pe 10 ani fara avans, si a iesit rata de 462,21 (cu vopsea metalizata) iar daca fac acelasi lucru pe brd.Ro la credit auto, iese o rata de 542,87, adica cu mult mai mare decat pe site.
                                are cineva idee de ce e aceasta diferenta atat de mare?
                                1.5 DCi Laureat Gri platine, a strong car for a strong man!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google