Cum sa fac???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cum sa fac???

    am o problema existentiala grava . Nu sunt eu cel mai cuminte dar cum ies cu masina e imposibil sa nu ma opreasca politia . voi cum reusiti sa mergeti incet . faceti ritualuri ceva?? adica bun , am iesit alaltaieri cu masina , m-a oprit politia pt centura , nu aveam permisul la mine ca era in actele la motocicleta . am incasat 2 puncte fericit X( . azi am mers pana la mangalia ,pe la neptun un bou cu un c-classe ma tot tatona . in prima instanta nu l-am bagat in seama ... dar fraierul insista . eu si mai fraier schimb a4a pe la 110 bag piciorul il ea il depasesc , ma ia radarul . eu 142, el 137 . dupa numeroase telefoane , milogeala scap cu permisul in buzunar 6 pcte si 540 lei amenda . el ramane fara ... ca era si tare in gura . fratilor cred ca alinierea proasta a planetelor e de vina . in prezent am 12 pcte cu astea de azi . solutii ceva ?? nu trebuie sa mai calc stramb . off

  • #2
    lipeste pedala cu superglue. sau ia-ti statie cb si aflii din timp unde stau pretenii ivanov costea si gasca lor de pirpalaci...

    sigpic

    Comment


    • #3
      cralev , coliu , costea , ivanov , roscatu etc... sincer , m-am saturat de ei... sunt omniprezenti ! ii visez si noaptea

      Comment


      • #4
        Eu cred ca esti obisnuit cu viteza mare,si reprizele sprintene de pe motor si ai tendinta sa te infigi si in masina la fel.Poate vi se pare aiure dar mie mi se intampla chestii deastea si daca joc 3-4 curse la NFS si dupa aia ma urc in masina ii dau mai tare decat de obicei.O chestie asemanatoare am patit in momentul in care am mers o zi intreaga cu un mastodont de nissan patrol iar apoi m-am urcat in masina mea si am luat o ditamai bordura , obisnuit fiind sa calc orice bordura cu ala.
        Fara Semnatura.

        Comment


        • #5
          sau aliniat planetarele zici a

          Comment


          • #6
            silviu_co-solutia este sa porti centura sa respecti legile de circulatie ...si....sa sudezi un suub sub acceleratie pe post de limitator asa pe al 60/h..
            nasoale momente.
            Un elogiu de trei minute şi o lacrimă de-o clipă nu scuză o neglijare care se măsoară în ani sau decenii.

            Comment


            • #7
              eventual sa te plimbi cu bicicleta sa nu mai dai in radar
              Schimb lumini la bord ... logan si alte modele de masini,in general, dupa 2003 ...activez computer bord logan 0784807907

              Comment


              • #8
                silviu eu nu-i mai visez am trecut de stagiu asta , oricum in adancul sufletului sunt baieti de treaba , dar tre sa fi si tu baiat cu ei sa sa te faci ca nu-i vezi cand stau ei cu radaru dupa boscheti si sa pari surprins ca ei sunt acolo , dastea )
                eu pe varinata la nord ii vad tot timpu de la o posta , vai si par asa surprins si tot timpu se gaseste cate un bazat sa ma depaseasca pe mine care merg super regulamentar ei imi multumesc ``pretenii`` imi ureaza drum bun si asa incet incet ne imprietenim...

                ai folii? pe mine m-au oprit de ne-numarate ori ptr folii si nu au avut ce sa-mi faca asa ca ne am imprietenit si mai tare

                sigpic

                Comment


                • #9
                  eu nu cred in aliniera planetelor ca-ti creeaza probleme (stomacale sau financiare) ci cred doar ca disteria statului este goala si politistii incaseaza la foc continuu, orice, oricat, oriunde si pe oricine
                  respecta legile! la 142 erai CENTAUR, sunt soferi care sunt pusi special pentru a te provoca si aceeia fac parte din politie
                  lipsa text

                  Comment


                  • #10
                    am folii omologate , tot . sincer si eu am inceput sa ma imprietenesc cu ei . asta nu inseamna ca nu ma ard in continuare... deh , serviciu`i servici ))
                    bine , toata treaba la mine a fost ca le-am intors sepcile pe cap de cateva ori cu motorul... gen 245 in localitate... si acum probabil ca imi dau si pentru atunci ) cand abea ma vedeau... asta e , oricum nu mai ies cu masina
                    Last edited by silviu_cos; 29 October 2010, 10:09.

                    Comment


                    • #11
                      Matusa mea are lipit pe vitezometru un autocolant astfel incat de la 100km/h nu se mai vede acul indicator si astfel isi da seama ca trebuie sa incetineasca.

                      Comment


                      • #12
                        buna asta ! )) m-ai pus pe ganduri ))

                        Comment


                        • #13
                          In autocontrol stat toata treaba.
                          Si militienii te-au ginit ca esti sumahar si cum te prind cum te ard...
                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            stiu... dar cand vine cate un shmen d-asta cu c180 , peugeot 207 si ma ataca nu pot sa ma abtin...

                            Comment


                            • #15
                              In ce sens te ataca?
                              Ca nu inteleg...
                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google