N73 Deconectat In Timpul Resoftarii! Ajutor!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • N73 Deconectat In Timpul Resoftarii! Ajutor!

    Salut baietii...am incercat sa fac o resoftare a telefonului (a 3-a la numar) ,numai ca de data asta telefonul s-a deconectat singur,mia aparut eroarea pe ecran,am incercat sa fac cum zice acolo,dar la fel,dupa cateva minute o primesc din nou?
    Ce e de facut?
    PS: Inca nu am anulat operatiunea,sper ca nu e mort...
    Attached Files

  • #2
    nimic . E ca si la bios , ca si la calculatoarele masinilor , daca a murit in timp ce flashuiai trebuie dezlipit chipul si rescris . Incearca la o reprezentanta, dar la cat valoreaza un n73 cred ca nu mai merita reparat .
    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

    Comment


    • #3
      io cred ca se poate recupera cu o resoftare facuta la un service prin dispozitiv din acela cu baterie nu prin cablu de date. trebuie mers si intrebat

      Comment


      • #4
        Mersi de reply-uri.
        Da si eu am auzit acelasi lucru,ba chiar ca ar merge si prin cablul normal,dar cu un program mai dubios.

        Ce sa zic...m-am atasat prea tare de el,parca nu l-as arunca in vreun sertar prin casa ca amintire

        Comment


        • #5
          eu mi-am luat n95 , ca semana cu n73 dupa ce am vandut n73u )
          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

          Comment


          • #6
            Buuun telefon
            Daca s-a dus de suflet ma orientez spre un N86;80% aleg modelul asta pentru camera de 8mp . Mirific!

            Comment


            • #7
              io zic sa te orientezi catre altceva gen un htc k io mi-am luat o mare teapa cu n97 deja cam imbatraneste nokia cu softurile lor p simbyan

              Comment


              • #8
                Nu,nu cred ca voi alege never ever alta marca de telefoane.

                Comment


                • #9
                  oricum n73ul era plin de buguri ,se stingea cand iti era lumea mai draga , il stiai deschis si el era stins ,etc
                  Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                  Comment


                  • #10
                    Cristi,vreau sa iti spun ca nu am avut nici cea mai mica problema cu el...
                    Adica vinerea trecuta la scapat jos undeva de la 2m,si nu mai mergeau vibratiile,sarise vibratorul ala...l-am reparat azi(25 lei),si cu ocazia asta am zis sa ii fac si o resoftare. Offf!

                    Comment


                    • #11
                      Du-te la un service GSM ca se rezolva.
                      Si eu am un N73 Music Edition,l-am luat ca mi-a placut cum suna muzica pe el,se aude tare si clar.Faza cu bateria si eu am patit-o,trebuie bagata o hartiuta intre baterie si spatele carcasei.
                      Cumpar volan de Duster

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by CataLiNNN View Post
                        Salut baietii...am incercat sa fac o resoftare a telefonului (a 3-a la numar) ,numai ca de data asta telefonul s-a deconectat singur,mia aparut eroarea pe ecran,am incercat sa fac cum zice acolo,dar la fel,dupa cateva minute o primesc din nou?
                        Ce e de facut?
                        PS: Inca nu am anulat operatiunea,sper ca nu e mort...
                        mergi la un service gsm. nu te va costa mult.sunt interfete spaciale pentru asa ceva si nu sunt cu baterii cum zicea colegul... )

                        Originally posted by soboBN View Post
                        Du-te la un service GSM ca se rezolva.
                        Si eu am un N73 Music Edition,l-am luat ca mi-a placut cum suna muzica pe el,se aude tare si clar.Faza cu bateria si eu am patit-o,trebuie bagata o hartiuta intre baterie si spatele carcasei.
                        se oxideaza contactii si la baterie si la telefon,deci curatati si nu mai aveti probleme,eventual zgariati cu ceva contactii la baterie.

                        spor la resoftat in continuare )

                        Comment


                        • #13
                          Mersi )
                          Culmea,chiar sunt tipicar,si am grija...nu imi explic cum de s-a intamplat,ecranul s-a stins treptat si stins a fost,dupa 10 minute mi-a aparut ca este deconectat... nu s-a miscat nimic/nimeni pe langa el!

                          Comment


                          • #14
                            Bateria era incarcata? macar jumate?

                            Comment


                            • #15
                              Full,ca doar asa mentioneaza producatorul .

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google