Atentie Puteti Fi Loviti Cu Masina Si Apoi Santajat!!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Unu la mana...parca martorul din masina cu pricina nu se pune,,deci trebuie sa ai martori oculari,,adica alti soferi sau pietoni care au vazut incidentul.
    Asa ca va speriati degeaba..iar daca tot as da de un din ala,,cred ca in secunda 2 ii dau cu ce nimeresc in cap,,si apoi sa ma dea el in judecata..vorba lui Dollo83.

    Doi la mana,,daca ar face toti ca ala,,atunci astia cu masinile de inchiriat ar da repede faliment,,ca o sa stea cu masinile numai prin serviceuri...si

    Trei la mana...la inchirieri masini parca tot platesti o taxa in caz de accident,,iar ca sa lovesti tu masini la gramada nu cred ca iti da mana.

    Patru la mana..cine dracu ar fi nebun la cap ca sa plateasca inchirierea unei masini care costa mai mult decat i-as da eu aluia,,sa zicem maxim 1 milion,,ca daca dau mai mult..mai bine stau pe bara 3 luni si dupa o luna i-au permisul la loc??

    Cinci la mana,,daca ala este nesimtit...merg la politie,,nu dau nici o asigurare aluia..eu dau permisul la politie,,si dupa ce se rezolva treaba cu judecata pt reparatia masinii inchiriate((dupa cativa ani)) eu merg cu dovada,,si dupa treaba asta i-au permisul dupa o luna...Restul e can can

    Comment


    • #17
      Cred că nu am înţeles "Cinci la mana,,daca ala este nesimtit...merg la politie,,nu dau nici o asigurare aluia..eu dau permisul la politie,,si dupa ce se rezolva treaba cu judecata pt reparatia masinii inchiriate((dupa cativa ani)) eu merg cu dovada,,si dupa treaba asta i-au permisul dupa o luna...Restul e can can"
      Mai băbeşte explică, deoarece chiar nu înţeleg.
      Merci.
      Nirvana. Kurt Cobain a arătat fanilor că faima nu înseamnă doar strălucirea scenei, adoraţia mulţimilor şi grămezile de bani.
      sigpic

      Comment


      • #18
        Adica,,,merg la politie,,nu dau asigurarea mea la nimeni,,si firma de inchiriat masini sa traga de ala si ala de mine prin salile de judecata pana li s-o uri!
        Eu o sa aduc cativa martori mincinosi care sa ma sustina si tot nu ii dau bani de santaj aluia.
        Daca aia or fi vreo 3 in masina((ca in povestea aia)),,eu o sa sun prieteni,,,neamuri,,veri si venim toti la politie cu declaratii in 24 de ore regulamentar cate o putea ala sa duca! Sau mai sunt si sun si LOGANISTII din Bucuresti..iar ei aici in Bucuresti nu sunt decat FARA NUMAR,,si apoi o sa facem o REGIONALA LA SECTIA DE POLITIE de pomina.
        Adica aduc martori care sa imi sustina nevinovatia si il dau eu in judecata pt ""frauda"" si santaj pe PENAL si ca sa nu faca ala puscarie,,o sa imi dea el bani mie,,numai sa il las in pace.
        Deci restul e CanCan....acum ai inteles?

        Cu alte cuvinte,,,daca ala este nesimtit,,eu ma fac mai nesimtit decat el ..daca asta e legea,,il fac cu legea in mana si io pun in mana de marineanu!
        Last edited by Ivan Marian; 3 February 2011, 22:27.

        Comment


        • #19
          Trebuie nervi, timp şi răbdare dar mai ales tupeu pentru toate astea. Acum am priceput.
          Ce minţi bolnave pot avea astfel de oameni !
          Nirvana. Kurt Cobain a arătat fanilor că faima nu înseamnă doar strălucirea scenei, adoraţia mulţimilor şi grămezile de bani.
          sigpic

          Comment


          • #20
            Ce sa faci frate,,trebuie sa ne adaptam din mers,,daca apar astfel de MESERII MURDARE...trebuie sa le gasim si LEACUL intr-un fel,,ca atunci ne lasam toti de meseriile de baza,,ne cumparam dacii 1300 la greu si fara numar si ne apucam sa lovim masini in trafic ca in parcul de distractii cu MASINUTE BUSITOARE!!!
            Daca ala scoate 1000 de euro pe zi de la prosti destui,,,de ce sa nu ma fac si eu la fel ca ala?? Zau asa!! Sau noi toti soferii ne vanam in trafic unii pe altii si in felul asta circula si banul intre noi dela unu la altu

            Ps..asta in prealabil daca nu scap mai repede de el in mod nelegal/ilegal...Adica ii aflu adresa de domiciliu,,ma duc la tara la mine la Cazanesti Jud.Ialomita((tot ialomita ca numarul lui ala )) si platesc vreo 10/15 tigani din cartierul garii de acolo,,luam vreo 4-5 masini si ne ducem peste el acasa noaptea!
            Pt cine stie comuna aia si zona/cartierul de tigani de acolo,,,stie ce vorbesc,,adica aia nu au toata tigla pe casa si o data pe luna cel putin stau jandarmii cu dubele de la Slobozia intre ei ca sa nu se omoare intre ei!!!
            Last edited by Ivan Marian; 4 February 2011, 12:17.

            Comment


            • #21
              mariane, crede-ma, am circa 10 prieteni buni carora le-am spus de 2 ani ca as cumpara 1-2 dacii vechi sa le folosesc pe nesimtiti...sunt multi care merita sa nu-i ierti si sa ii pleznesti! multi care schimba banda fara semnal, multi care iti taie calea, se urca pur si simplu pe tine si multe alte porcarii care te scot din minti! crede-ma, daca ai merge zilnic, de dimineata pana seara, cum am mers eu ultimii 3 ani din viata te-ar duce la exasperare prostia multor "soferi" si te gandesti la o gramade de chestii!

              nu sunt de acord insa cu individul ala care face asta intentionat, iti face semn sa te bagi si poc in tine, asta e marlanie si i-as da orice(stiti voi ce, treaba aia rusinoasa) numai bani nu! mai bine las permisul la sectie ca nu ma facut mama in masina si la prima reintalnire in trafic sau oriunde ARS si el!

              Comment


              • #22
                Nesimtiti de zi cu zi,,sunt de alta natura ,,aia sunt alta mancare de peste oceanic!!
                Dar astia care o fac intentionat,,sunt PENALI DIRECT!!
                Sa mai fiu si cu fimea in masina si dobitocul sa intre in mine si sa imi sperie copilul sa planga sau alte cele mai grave((Doamne Fereste)),,cred ca il OMOR pe loc!!!
                Eu in momente din astea nu as mai gandi,,si apropo de NESIMTITI...
                Era unul in Liberty Center in parcarea subterana cu masina si cu toba sport.
                Eu bagam cumparaturile in portbagaj si sotia statea cu fata in brate langa mine.
                Vine dobitocul cu masina pe langa noi si dintr-o data accelereaza motorul si VRUMMMM,,,de sarise copilul in sus si tipa de mama mama.
                Am turbat pe loc si eram pe punctul sa ii dau cu caruciorul de cumparaturi in parbriz.
                Cu toate ca ala avea 1.90 si eu am 1.70 i-am dat la $£%%&^&&^&%$%^ pt toata familia si venisera aia de la BGS acolo ca la CIRC sa vada ce se intampla.

                Oricum,,va zic sincer ca nu as sti ce sa fac(( cum as reactiona)) in astfel de cazuri ,,mai ales cand sunt cu fata in masina si dau de vite de natura aluia cu toba sport,,,sau de natura celui ce loveste intentionat masini!!

                Comment


                • #23
                  Mda, vad ca au "evoluat" cercopitecii...
                  Acum ceva ani se aruncau pe capota sanchi pe trecere sau te pandeau cand ieseai dintr-o parcare sau ceva si veneau cu picioru sau mana deja ologite si se vaicareau mai tare ca tigancile cand le confisca mascatii marfa furata.
                  Acuma au aparut tamponacii...asteptam "cu interes" si alte creaturi.
                  Keyboard error or no keyboard present.
                  Press F1 to continue or DEL to enter setup...

                  Comment


                  • #24
                    Eu vad doar solutii :
                    1- cumperi de pe net , camere video cu unghiuri de minim 120 , o rezolutile 1280*1060 , nu trebuie color , le montezi in masina - si ai o dovada !
                    2- daca esti lovit ,si ai impresia ca-i vreo escrocherie , te tii bine , si mergeti la politie -sau macar il ameninti- arunci si tu pastila !Nu stiu daca o sa mearga el pana la politie.....!Acolo numele lui o sa fie inregistrat...si dupa aia.. multe accidente cu numele lui....o sa dea de banuit !
                    3- ii retii numarul ( deobicei sunt masini inchiriate ) -> mers la firma de inchirieri auto -> afli ultimul conducator -> afli adresa -> il gasesti -> mergi pe principiul : PUMNII MEI MINTE NU ARE -> bataie ca la hotii de cai

                    Sau cam asa vad eu rezolvarea !
                    Inchei Orice Tip de Asigurari !

                    0740510556

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by aditzugl View Post
                      Eu vad doar solutii :
                      1- cumperi de pe net , camere video cu unghiuri de minim 120 , o rezolutile 1280*1060 , nu trebuie color , le montezi in masina - si ai o dovada !!
                      Da ,,buna si ideea asta..dar e si costisitoare,,dar pana atunci PUMNII MEI MINTE NU AREdar daca sunt si mai multe perechi de PUMNI cu atat mai binePUMNI FARA NUMAR.

                      Comment


                      • #26
                        sunt "smecheri" astia ... pana gaseste pe un "barosan" de il face dauna totala si il pune sa ii faca si masina si sa ii de si ceva $$$$ pt deranj!
                        Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

                        Comment


                        • #27
                          Sa aiba grija si astia,dau peste unu care nu se controleaza la manie si poate o sa aiba si ei nevoie de reparatii .
                          sigpic
                          !

                          Comment


                          • #28
                            O noua meserie...)

                            Da .! Din pacate inca nu am scapat de acesti profitori ! In aceasta dimineata , cand , din nou , imi sorbeam cafeaua , si cintind cotidianele online , o alta stire mi-a atras ,din nou , atentia ! Pe scurt ,stirea suna cam asa :

                            CITEZ din ziarul financiarul.ro :
                            Hotul sta strategic in parcare si asteapta sa vina o masina sa parcheze. Are un dispozitiv care emite un semnal (frecventa) ce bruiaza tecomanda ta, si, practic, atunci cand iesi din masina si vrei sa o inchizi, chiar daca tu apesi butonul de inchidere, semnalul este bruiat iar portierele raman deschise. Pe urma hotul doar asteapta sa pleci de langa masina si in cateva secunde te lasa fara tot ce poate fi luat din ea, scrie Incont.ro.

                            Un sofer isi povesteste experienta prin care a trecut, in speranta ca va atrage atentia celorlalti posesori de autoturisme, pentru a fi mai atenti:

                            “In data de 10.02.2011, am avut ceva de rezolvat in zona P-ta Cosbuc- Bdul Libertatii ( Bucuresti). Am parcat masina, am rezolvat ce aveam de rezolvat in 15 minute si m-am intors la masina.

                            Nu am reusit sa deschid masina nici din telecomanda de la cheie, nici din telecomanda de la alarma. Langa mine un domn se chinuia sa-si inchida masina cu telecomanda si nu reusea. Deci eu nu reuseam sa o deschid pe a mea el nu putea sa o inchida pe a lui. PREA MARE COINCIDENTA!

                            M-am uitat in jur si, o masina micuta cu 2 usi , fara numere de inmatriculare era oprita in apropiere in spatele masinilor parcate . M-am dus catre acea masina. In ea erau 4 indivizi . Unul din ei avea un dispozitiv care semana cu o telecomnda de TV dar avea si antena. Cand m-au vazut , au plecat. Imediat dupa ce au plecat ne-am putut descuia, respectiv incuia masinile din telecomanda.”

                            Deci...Pumnii Mei Minte Nu Are....se aplica din nou )
                            Last edited by aditzugl; 26 February 2011, 14:01.
                            Inchei Orice Tip de Asigurari !

                            0740510556

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by aditzugl View Post
                              chiar daca tu apesi butonul de inchidere, semnalul este bruiat iar portierele raman deschise. Pe urma hotul doar asteapta sa pleci de langa masina si in cateva secunde te lasa fara tot ce poate fi luat din ea, scrie )

                              Intrebare,,cine pleaca de langa masina daca nu se inchide?
                              Cred ca nimeni nu inchide masina dupa ce ajunge in magazin sau in casa!!
                              O inchide de la 2-3 metri maxim de langa masina ca sa vada daca se inchid toate usile.

                              Ps,,eu am alarma la masina activa sau pasiva..cum vreau eu sa o activez ...adica ,,cand activez armarea activa chiar daca nu apas pe telecomanda ea se armeaza singura dupa 30 de secunde.
                              Daca nu activez functia asta,,o deschid din telecomanda normal.
                              Asa ca aia sa o ""BURUIEZE" pe masa,,in cazul meu!

                              Comment


                              • #30
                                Originally posted by Ivan Marian View Post
                                Intrebare,,cine pleaca de langa masina daca nu se inchide?
                                Cred ca nimeni nu inchide masina dupa ce ajunge in magazin sau in casa!!
                                O inchide de la 2-3 metri maxim de langa masina ca sa vada daca se inchid toate usile.

                                Ps,,eu am alarma la masina activa sau pasiva..cum vreau eu sa o activez ...adica ,,cand activez armarea activa chiar daca nu apas pe telecomanda ea se armeaza singura dupa 30 de secunde.
                                Daca nu activez functia asta,,o deschid din telecomanda normal.
                                Asa ca aia sa o ""BURUIEZE" pe masa,,in cazul meu!
                                Nu ti s-a intamplat niciodata sa fi grabit sa ajungi undeva ,cobori rapid din masina si alergi, si-n drum sa inchizi portierele din telecomanda , fara sa te mai gandesti daca ala tiuie sau nu ? Tu oricum cand apesi din telecomanda stii sigur ca ti se va inchide usile ...si pleci bazat pe gandul asta ! Se poate intampla orice... !
                                In al doilea rand , eu spre ex nu am alarma la masina , ci doar inchidere centralizata , si la mine nu tiuie cand o inchid sau o deschid...!Iar ca mine sunt multi...!
                                Oricum , este doar un avertisment...pentru oamenii grabiti...!
                                Inchei Orice Tip de Asigurari !

                                0740510556

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google