Ochelari Pentru Condus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ochelari Pentru Condus

    Buna,
    Am citit pe un blog ca sunt ochelari pentru condus pe timp de zi si noapte. Cei pentru zi sunt buni cand ploua este ceata sau zapada si cei pentru noapte sunt buni ca nu te mai orbesc farurile. Ce parare aveti, foloseste cineva asa ceva? Merita sa imi cumpar, mai ales ca sunt purtator de ochelari si sunt si cu dioptri lentilele pentru condus.
    Last edited by valeriuciprian; 17 February 2011, 22:13.

  • #2
    Da...nu am mers cu astfel de ochelari dar am inteles ca sunt buni.

    paulica_16...nu mai pune link-uri externe in posturile tale ca de aceea nu ti-au aparut pana acum .
    sigpic

    Comment


    • #3
      am un prieten care in scurt timp se v-a apuca de fabricarea ochelarilor de genul asta (pe langa cei de soare ) sunt de calitate superioara facuti cu lentile Zeiss daca va intereseaza o sa va dau mai multe detalii
      Interactive Design Lights & Sound <- click

      Comment


      • #4
        Sunt buni pe ceata si pe drum cu zapada foarte multa, unde nu distingi curba din cauza zapezii.

        Nu sunt buni noaptea cand e senin sau ploua, cel putin pe mine m-au deranjat la culme, aveam impresia ca toti vor sa treaca peste mine.

        Dar cum spuneam, pe ceata si pe zapada mi s-au parut OK, chiar au efect.

        Comment


        • #5
          Daca ma credeti bine,,daca nu,NU...dar sa va zic ceva..
          De revelion am fost la tara,iar pe data de 3 am plecat spre Bucuresti.
          La ora la care am plecat aveam soarele in fata si aveam la ochi niste banali ochelari de soare.Dupa Urziceni am dat de portiuni de ceata deasa alternate cu soare iar de lene nu am mai dat ochelarii jos.
          Cu alte cuvinte am observat fara sa vreau ca ,,cu acei ochelari simpli vedeam mai bine in ceata decat fara ei si ca masinie din fata mea sau dupa contrasens se distingeau mai bine si mai de departe in fata mea.
          Deci o sa iau si eu ochelari din aia speciali pt ca sigur o sa fie buni pt asa ceva!

          Comment


          • #6
            Mersi pentru raspunsuri.
            Cine imi zice si mie cum pot sa pun un link ca sa nu fie extern sa va arat si voua articolul respectiv deoarece va poate ajuta. Eu am incercat sa pun in casuta aceea la "http:// " da se pare ca nu este bine.
            Mersi

            Comment


            • #7
              Dai pur si simplu COPY la linkul ala si apoi PASTE aici unde scrii pt a posta.

              Comment


              • #8
                ochelari de condus cu lentrile Carl Zeiss daca va intereseaza astept PM de la voi (calitate mai buna nu gasiti, la un pret extrem de accesibil)
                Interactive Design Lights & Sound <- click

                Comment


                • #9
                  sunt buni de ceva ochelarii de care vb voi?....

                  Comment


                  • #10
                    sunt foarte buni cel putin eu am fost incantat cand am pus pe ochi o asemenea pereche
                    Interactive Design Lights & Sound <- click

                    Comment


                    • #12
                      O poza ceva?
                      sigpic

                      Comment


                      • #13
                        si eu as vrea dar caut mai multe detalii...asa ca!!!
                        sigpicUn logan cometa BT 20 LEA

                        Comment


                        • #14
                          Poza nu am gasit, am vorbit cu cei de pe site-u unde am gasit articolele si mi-au promis ca o sa imi trimita o poza cu niste ochelari pe care sunt deja montate lentilele pentru condus, cand voi primi poza o voi pune pe forum.

                          Originally posted by lucialina View Post
                          si eu as vrea dar caut mai multe detalii...asa ca!!!
                          Mai multe detalii ar fi cam acestea:
                          (mai mult nu am gasit de aceea am si intrebat), astept si pozele ca sa ma decid 100% daca ii comand sau nu, pana acuma m-am decis in proportie de 80%.
                          1. Lentile pentru condus ziua:
                          Drive


                          - Antireflex de cea mai inalta calitate
                          - Durificare de cea mai inalta calitate
                          - Strat hidrofob
                          - Strat oleofob
                          - Strat antistatic
                          - Strat chimiorezistent
                          - Culoare: maro-roscat
                          Lentilele speciale pentru condus pe timp de zi se caracterizeaza prin:
                          - au o coloratie maro-roscat care asigura un grad foarte ridicat de transmisie a luminii ceea ce confera o vizibilitate foarte buna si imagini clare, oferind in acelasi timp un contrast excelent. Gradul de contrast mult imbunatatit asigura o mai buna perceptie a detaliilor pe sosea in timpul zilei.
                          - sunt tratate cu un strat antireflex pe ambele fete ale lentilei astfel incat sunt eliminate orice reflexii de lumina naturala si reflexi de lumina arificiala care ar putea determina distorsiuni ale imaginii reale, vedere neclara.

                          2. Lentile de condus pe timp de noapte: SAVE

                          - Antireflex de cea mai inalta calitate
                          - Durificare de cea mai inalta calitate
                          - Strat hidrofob
                          - Strat oleofob
                          - Strat antistatic
                          - Strat chimiorezistent
                          - Culoare: galben-deschis

                          Lentilele speciale pentru condus pe timp de noapte se caracterizeaza prin:
                          - au o coloratie galben-deschis care asigura un grad foarte ridicat de transmisie a luminii ceea ce confera o vizibilitate foarte buna si imagini clare, oferind in acelasi timp un contrast excelent. Gradul de contrast mult imbunatatit asigura o mai buna perceptie a detaliilor pe sosea in timpul noptii.
                          - sunt tratate cu un strat antireflex pe ambele fete ale lentilei astfel incat sunt eliminate orice reflexii de lumina artificiala care ar putea determina distorsiuni ale imaginii reale, vedere neclara (de exemplu halourile de lumina generate de farurile unei masini care se apropie pe timp de ploaie).
                          Last edited by paulica_16; 7 March 2011, 03:09. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • #15
                            Pe soare sau pe zapada sunt buni si o pereche de ochelari de soare. Pe ceata, in amurg, noaptea , o pereche de ochelari speciali iti maresc vizibilitatea si odihneasc ochii. Folosesc ochelari de ceata, cu lentile galbene si sunt multumit de ei.
                            Politics wasn't about the right or left side, was about have or have not.
                            sigpic

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Anulare DPF
                            Politica de Securitate Google