Va Rog Ajutor !!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Va Rog Ajutor !!!

    Salut tuturor !

    Am sa trec direct la subiect si am sa va spun despre ce este vorba:
    - am un baiat de 4 ani care are o malformatie venoasa (interna si externa) pe toata zona fruntii si a nasului, am fost anul trecut cu el in Germania in luna decembrie si l-am operat, dar din pacate nu a putut sa-l vindece din prima operatie si mai are nevoie de a 2 a interventie .Mentionez ca problema acestei malformatii este ca creste foarte mult in interior si poate creea necazuri foarte mari. Prima data m-a costat 7000 euro + transport si acum 6000 euro + transp. Pentru prima interventie am reusit sa facem rost de bani dar pentru cea de a 2-a ne este foarte greu, deoarece mai avem deja imprumut in banca pentru masina si pentru prima interventie chirurgicala.
    Rugamintea noastra este daca ne puteti ajuta cu o donatie sau poate cunoasteti pe cineva, vreo firma de caritate sau pe oricine care ar putea sa ne ajute cu orice suma, oricat de mica ar fi este foarte importanta pentru noi .
    Va rugam din suflet daca stiti sau puteti sa ne ajutati, avem nevoie de ajutorul vostru.
    Nr. meu de tel este 0744173019 -Sorin, va pot oferi detalii, poze cu baiatul, documente de la spitale, etc.
    Nr cont :
    Lei : RO70BPOS04001056738RON01
    euro: RO05BPOS04001056738EUR01

    Va multumim din suflet !
    Last edited by 77sky; 19 April 2011, 20:16. Reason: Editare text

  • #2
    Este cineva care poate veni macar cu o idee , va rog ?
    ms



    Originally posted by sor7n View Post
    Este cineva care poate veni macar cu o idee , va rog ?
    ms


    http://www.ziaruldebacau.ro/ziarul/2...i-de-euro.html

    Un articol de astazi ,cu noi .

    Va asteptam !

    Nimeni - nimic !
    Last edited by sor7n; 20 April 2011, 20:33. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • #3
      tocmai voiam sa spun ca si primaria mai acorda ajutoare de urgenta, dar am citit articolul. din cate stiu eu in, pentru operatii efectuate in UE statul deconteaza cel putin o parte din costuri (la valoarea estimata pentru o interventie de gen in romania), daca acest tip de operatie nu se efectueaza la noi atunci ar trebui sa deconteze integral. asta pentru ca teoretic si noi suntem in UE, si comunitari fiind beneficiem de CAS-ul platit oriunde in uniune
      Ratacit in spatiu...

      Comment


      • #4
        Da teoretic toate functioneaza dupa cum spui tu , dar practic :
        - ca sa ti semneze doctorul (desi se lasa greu convins) trebuie sa- i ,,donezi,, un 20% si lui din suma totala
        -apoi dupa ce ai reusit ,cei de la casa de asigurari de sanatate te pun pe o mare lista de asteptare ,unde ti spun ca sunt altii mai inaintea ta si poate mai grav ca tine
        -si pana reusesti ,boala avanseaza(Doamne fereste) pentru ca ea nu stie ca tu nu ai bani sau ca esti la o interminabila coada de asteptare ,care poate dura luni sau chiar mai mult .Si cand ajungi in ultimul stadiu cu copilul la doctor o sa-ti fi dorit sa nu fi asteptat atata timp ci sa fi facut tot posibilul ca copilul tau sa ajunga in cel mai scurt timp in locul potrivit !
        Din pacate asta este Romania ,tara unde nu te ajuta nimeni ,nici macar o singura Fundatie Umanitara daca nu ai relatii,daca nu ai cine sa te ,,prezinte,, in fata lor . Suntem niste oameni care fara ajutorul celor de langa noi ,in momente grele , ne demonstram ca suntem foarte mici si neinsemnati singuri in lumea asta mare
        Last edited by sor7n; 20 April 2011, 21:44.

        Comment


        • #5
          Poate reuseste cineva sa-l ajute.

          Comment


          • #6
            Salut Sorin

            Sora mea lucreaza la un spital olandez din Bucuresti Euro Clinic se numeste daca pot sa te ajut cu un raspuns pot s-o intreb.Ai o minune de baiat, sanatate multa.

            Comment


            • #7
              Formularul E112 inceraca sa te documentezi poate te va ajuta. Multa sanatate pentru micutul tau. Am si eu 2 copii si va inteleg ce aveti in suflet. Sper sa reusiti sa va faceti copilul sanatos. Doamne ajuta. Ca sfat, incerca sa contactezi un trust de presa cum este realitatea.net ei au mai postat anunturi de genul asta si fiind mai citit au vazut anuntul si cei care au bani si fac donatii. Dar nu uita de formularul E112.
              My ride

              Comment


              • #8
                Va rog sa imi spuneti daca ati depasit perioada grea pentru ca intentionez ca de acum inainte sa va donez comisionul de la asigurarile incheiate prin mine de catre membrii clubului !

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google