Ridicari Masini

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ridicari Masini

    Ieri am vazut ca masina a disparut de unde o parcasem.Foarte interesant sentimentul). Am de platit 550 lei si nu stiu daca si amenda,pentru ca spatele loganului ocupa putin din trecerea de pietoni(desi locurile de la universitate din zona liceului spiru haret sunt minuscule).Voi ati patit vreodata asta?

  • #2
    La ce te-oi plange daca ai parcat pe trecerea de pietoni. Ce te astepti? Sa te compatimesc? Bine ti-a facut.
    Incearca sa parchezi regulamentar data viitoare sau foloseste mijloacele de transport in comun.

    Comment


    • #3
      Crezi ca poti sa parchezi regulamentar in bucuresti?

      Comment


      • #4
        Reusesti,dar la distanta considerabila,adica stai sa cauti pe stradute un loc ferit dupa care "perpedes".
        sigpic
        "BRABUS" STYLE

        Comment


        • #5
          Originally posted by crull View Post
          Crezi ca poti sa parchezi regulamentar in bucuresti?
          Ca peste tot in orasele mari, nu poti parca regulamentar decat printr-un noroc chior. Sa se elibereze un loc si tu sa fii la 1 metru de acel loc de parcare. Voi la Constanta luati trotuarul drept parcare.

          N-am avut neplacerea sa am masina ridicata, era sa fie de cateva ori, in schimb colegi de munca s-au trezit cu masinile ridicate. Lucrez intr-o zona unde nu exista locuri de parcare prea multe, asa ca duc masina mai departe si vin perpedes 5 minute pe jos pana la sediu. Asta e.
          Last edited by mr.K; 19 May 2011, 11:27.

          Comment


          • #6
            Originally posted by HellPui View Post
            Ieri am vazut ca masina a disparut de unde o parcasem.Foarte interesant sentimentul). Am de platit 550 lei si nu stiu daca si amenda,pentru ca spatele loganului ocupa putin din trecerea de pietoni(desi locurile de la universitate din zona liceului spiru haret sunt minuscule).Voi ati patit vreodata asta?
            Ce firma ti-a ridicat masina? Vezi ca aia prin Centru, au obiceiul sa ridice masini cu firme din sectorul de pe raza caruia apartine DAR locul respectiv poate fi administrat de Primaria Generala. Asa ca daca vrei sa-ti recuperezi banii, ii dai frumusel in judecata si castigi fara probleme.
            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

            Comment


            • #7
              Ori parchezi mai departe, ori vii mai devreme la servici ca subsemnatul, intru la 8, iar ca sa prind un loc de parcare pe strada cu pricina trebuie sa ajung la 7 jumate, deci ... mai bine vin devreme decat sa parchez la 6 strazi distanta, plus ca dimineata traficul e ultralejer, plec la 7:05 de acasa si ajung la servici la 7:25-7:30, daca plec la 7:25 de acasa ajung la servici la 8:30 cand deja nu mai ai loc de pracare
              Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

              Comment


              • #8
                Ieri am patit si eu o faza asemanatoare,numai ca eu am scapt doar cu cateva poze...

                Deci,grija pe unde parcati.

                Comment


                • #9
                  Este pericol in centru. Era sa o patesc si eu.
                  Cel mai bine lasi masina la o gura de metrou si mergi cu metroul cand ai o treaba prin zona aia.
                  Anunturi
                  Directoare web

                  Comment


                  • #10
                    Tactici pentru evitarea de a ţi se ridica maşina
                    1. Parchezi regulamentar
                    2. Foloseşti alte mijloace de transport (motocicletă, scuter, bicicletă)
                    3. Vii devreme la serviciu pentru a găsi un loc legal
                    4. (ca mine) găseşti un loc de pus maşin lângă un zid/gard şi o pui aproape lipită a.î. să nu aibă loc să bage fiarele cu care ţi-o ridică

                    Comment


                    • #11
                      5. Iti iei un Hummer 1 sau 2
                      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by vladk2k View Post
                        .................[*](ca mine) găseşti un loc de pus maşin lângă un zid/gard şi o pui aproape lipită a.î. să nu aibă loc să bage fiarele cu care ţi-o ridică[/list]
                        Cum ridicatul dura prea mult, acum blocheaza rotile.

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by Alin0007 View Post
                          La ce te-oi plange daca ai parcat pe trecerea de pietoni. Ce te astepti? Sa te compatimesc? Bine ti-a facut.
                          Incearca sa parchezi regulamentar data viitoare sau foloseste mijloacele de transport in comun.
                          nu era toata masina pe trecere.Era doar spatele ei. Dar nu ai unde sa parchezi la ora 3 in bucuresti miercurea.Am fost la ei sa cer si eu poza si ca sa o vad trebuie ii dau in judecata altfel nu poti vedea dovezile.

                          Orcum acum a gasit loc in fata blocului si nici ca o mai misc de acolo). Probabil o sa fac cum fac toti vecinii mei.Imi rezerv locul de parcare la boschetarii de pe strada.Le dau un pachet de tigari ,ceva de baut de doua ori pe saptamana si am loc rezervat unde vreau eu nu? Tara buna , legi proaste si conducere corupta.

                          Comment


                          • #14
                            e daca ai sti cum se ridica masinile pe calea floreasca ai ramane paf.

                            ieri cand am fost sa imi iau sotia de la munca " baietii smecheri" au vazut 2 golf 5 parcate pe trecerea de pietoni, dar nu e o trecere oarecare e o trecere de pietoni paralel cu drumul ,nu perpendiculara cu drumul, printre masini aveau loc sa treaca 2 persoane una langa alta lejer

                            au venit baietii cu politia comunitara desigur ,au facut poze si au pus o masina de tractat paralel cu cele doua parcate si una in spatele lor ca sa nu poate sa le blocheze careva activitatea sau sa iasa unul dintre ei( evident unu dintre cei care venise sa ridice bloca toata trecerea de pietoni si oameni erau nevoiti sa traveseze pe drum) si au apucat sa il ridice doar pe unu ca celalat a venit repede si si-a luat masina si a plecat

                            chestia asta cu ridicatu masinilor mi se pare ffffffff ilegala din moment ce nu exista locuri de parcare iar primaria care are contractele cu firmele de ridicat are foarte mult de castigat din chestia asta , asa ca nu va mirati daca va dispare masina subit chiar daca ati parcat regulamentar stiu eu un caz real tot pe calea floreasca tot in acelasi loc

                            Originally posted by HellPui View Post
                            nu era toata masina pe trecere.Era doar spatele ei. Dar nu ai unde sa parchezi la ora 3 in bucuresti miercurea.Am fost la ei sa cer si eu poza si ca sa o vad trebuie ii dau in judecata altfel nu poti vedea dovezile.

                            Orcum acum a gasit loc in fata blocului si nici ca o mai misc de acolo). Probabil o sa fac cum fac toti vecinii mei.Imi rezerv locul de parcare la boschetarii de pe strada.Le dau un pachet de tigari ,ceva de baut de doua ori pe saptamana si am loc rezervat unde vreau eu nu? Tara buna , legi proaste si conducere corupta.
                            si referitor la chestia ca nu era decat spatele masini pe trecerea de pietoni , pentru ei nu e o scuza in regulament scrie parca ca nu ai voie sa parchezi decat la 25 de metri de trecerile de pietoni
                            Last edited by hmv86; 19 May 2011, 13:51. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • #15
                              e inutil sa iti bati capul cu politia si primaria pentru ca legile sunt indeajus de bine facute ca sa iasa tot ei in castig. Ce ma deranjeaza ca din taota intersectia numai masina mea care era cel mai bine pusa a fost ridicata.In mijlocul intersectiei erau masini parcate,vis a vis de mine era un matiz parcat jumate pe trotuar jumate pe trecere,in spatele meu erau masini parcate in fata garajului de la liceu. Cum se face ca doar a mea a fost ridicata nu stiu.Probabil a sunat cineva care crede ca ala e locul lui de parcare.Adineauri am trecut acolo si e pus un Audi a5 exact la fel cum am parcat si eu.Curios daca lui ii ridica masina.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google