Comanda De Pe Site Din China

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Comanda De Pe Site Din China

    Salut, ma tot bate gandul sa imi comanda cateva lucruri din china, de pe situri, care vad ca au si free shipping, a mai comandat cineva? stii cineva cum se procedeaza si care ar fi taxele?

  • #2
    Si eu ma gandeam la chestia asta.Dar nu am chef sa imi complic existenta pe acest Pamant.

    Comment


    • #3
      In primul rand, la toate comenzile facute se plateste in avans si NUMAI prin PAYPAL, pentru cva altfel poti lua teapa.
      Iar ca sa comanzi prin paypal, ai nevoie de visa/mastercard/american express.
      Pentru mai multe detalii, trimiteti un PM.

      Comment


      • #4
        Plata se face prin paypal iar la valori mai mari de 30euro se plateste TVA, la valori peste 100 euro platest TVA + taxa vama de 4,7% din valoare.

        Comment


        • #5
          aia depinde de zona in care esti , de exemplu in timisoara la valori mai mari de 15 euro se plateste TVA .
          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

          Comment


          • #6
            Vedeti si cum e vremea. Daca se leagana prea tare vaporul cine stie ce primiti.
            [Decât mult şi fără rost mai bine puţin şi prost!

            Comment


            • #7
              Originally posted by Cristi_Xp View Post
              aia depinde de zona in care esti , de exemplu in timisoara la valori mai mari de 15 euro se plateste TVA .
              Eu stiam ca la valori mai mari de 10 euro, dar oricum, eu nu am platit niciodata taxe vamale.
              Si e TAXA VAMALA, nu TVA.

              Cum spuneam, pentru mai multe detalii, luati legatura in privat cu mine sau cu XP-ul, mai ales daca e vorba de ebay.

              Comment


              • #8
                e tva nu taxa vamala . Ce e peste 100 sau 150 se pune TVA + taxa vamala .
                Pana la 15 euro esti scutit de tot ,pana in 150 euro platesti doar TVA , si ce depaseste platesti TVA + vama conform TARIC .
                Last edited by Cristi_Xp; 18 June 2011, 10:44.
                Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google