Oprit De Politie ...ilegal Sau Nu Ce O Urma???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Oprit De Politie ...ilegal Sau Nu Ce O Urma???

    De ce zic ce o urma....sa va explic...

    Asta seara cand ma intorceam de la birou ma opreste politia nu rutiera ci o patrula din asta normala. Eram in zona 13 septembrie/Prosper...bara la bara...imi face semn sa ies din coloana si sa bag in benzinarie...ma dau jos si le cer sa se legitimeze si sa imi spuna motivu pentru care am fost oprit [mai ales ca nu era o patrula rutiera] asta dupa ce in prealabil imi cerusera actele. Se recomanda amandoi [el si ea] dar tot nu vor sa imi zica motivu opriri. In fine dupa mai multe discutii ma intreaba dc , si citez aici , "am glumit cu cineva in trafic mai devreme". Le zic ca dupa bvd. Epozitiei pana aici au fost mai multe glume ca na... asa e in trafic mai ales ca se apropie sumitul NATO si e un traseu in "testare". Pana la urma imi zic ca m-au oprit in baza unei reclamati la 112 facuta de o doamna dintr-un matiz cu, care eu am avut cu cateva minute inainte o altercatie.

    In ce a constat altercatia: la razoare eu intru pe o strada sa o tai direct si apoi sa ies direct la Lira. Cand am intat pe strada asta cu matizu statea ca tuta la vreo 5m de coloana fara sa inainteze obligandu-ma pe mine blochez accesu altora catre o alta strada. Acuma in momentul in care eu am vrut sa ma bag in aia 5m liberi asta s-a bagat si ea. Bine inteles ca ea a lasat geamu si a inceput sa vocifereze...am last si eu geamu si am inceput si eu ...ca-n trafic.A plecat pe contra-sens si sa dus cu avarile puse. Apoi eu am ajuns dupa cateva minute in situatia de mai sus ...adica oprit de politie.

    INTREBARI: astia de la politie mi-au luat datele si imi ziceau ca risc o amenda in caz ca asta vrea sa imi faca reclamatie ..SE POATE?!? Asa doar dupa o reclamatie fara nici o dovada?

    Faza e ca eu m-am bagat putin in seama cu parte feminina a acestui echipaj si aia mi-a suflat asa la ureche cat ma verifica ala in masina ca aia care m-a reclamat ar fi politista/ Spuneti-mi v-ati mai intalnit cu faze de genu?!?

    MERCI.

  • #2
    Daca nu are martor nu cred ca are ce sa iti faca.....dar si daca ar fi asa ......ai mai recunoaste ca te-ai injurat cu ea? io nu as recunoaste
    sigpic

    Comment


    • #3
      Originally posted by dbajan123 View Post
      De ce zic ce o urma....sa va explic...

      Asta seara cand ma intorceam de la birou ma opreste politia nu rutiera ci o patrula din asta normala. Eram in zona 13 septembrie/Prosper...bara la bara...imi face semn sa ies din coloana si sa bag in benzinarie...ma dau jos si le cer sa se legitimeze si sa imi spuna motivu pentru care am fost oprit [mai ales ca nu era o patrula rutiera] asta dupa ce in prealabil imi cerusera actele. Se recomanda amandoi [el si ea] dar tot nu vor sa imi zica motivu opriri. In fine dupa mai multe discutii ma intreaba dc , si citez aici , "am glumit cu cineva in trafic mai devreme". Le zic ca dupa bvd. Epozitiei pana aici au fost mai multe glume ca na... asa e in trafic mai ales ca se apropie sumitul NATO si e un traseu in "testare". Pana la urma imi zic ca m-au oprit in baza unei reclamati la 112 facuta de o doamna dintr-un matiz cu, care eu am avut cu cateva minute inainte o altercatie.

      In ce a constat altercatia: la razoare eu intru pe o strada sa o tai direct si apoi sa ies direct la Lira. Cand am intat pe strada asta cu matizu statea ca tuta la vreo 5m de coloana fara sa inainteze obligandu-ma pe mine blochez accesu altora catre o alta strada. Acuma in momentul in care eu am vrut sa ma bag in aia 5m liberi asta s-a bagat si ea. Bine inteles ca ea a lasat geamu si a inceput sa vocifereze...am last si eu geamu si am inceput si eu ...ca-n trafic.A plecat pe contra-sens si sa dus cu avarile puse. Apoi eu am ajuns dupa cateva minute in situatia de mai sus ...adica oprit de politie.

      INTREBARI: astia de la politie mi-au luat datele si imi ziceau ca risc o amenda in caz ca asta vrea sa imi faca reclamatie ..SE POATE?!? Asa doar dupa o reclamatie fara nici o dovada?

      Faza e ca eu m-am bagat putin in seama cu parte feminina a acestui echipaj si aia mi-a suflat asa la ureche cat ma verifica ala in masina ca aia care m-a reclamat ar fi politista/ Spuneti-mi v-ati mai intalnit cu faze de genu?!?

      MERCI.

      nu esti singuru si eu am patit tot la fel dar numai ca eu m-am altercat cu un "el"si inca unul "mic" de la UDRISTE,dupa ce m-am balacarit cu el asta la 2 strazi de mine am parcat si nimica....la 2 zile imi vine o citatie acasa.de la brigada de politie rutiera...mi-a picat fisa imediat si am vorbit cu tata unui prieten care stie cat de cat pe la politie (pers.influienta)si am mers cu el la politie.
      toata treaba asta ma costat o masa la restaurant si 300euro
      dar sti cum e vorba aia .....smecheria se plateste....

      daca ai pe cineva se poate rezolva....
      Last edited by crististreulea; 28 March 2008, 11:45.
      Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

      Comment


      • #4
        Pai de ce sa dau bani ... ce poate sa imi faca in cel mai rau caz...doar nu suntem in jungla sa te acuze/judece/condamne pe baza unei plangeri la 11...fie ea si de la o politista...mai ales ca nu am facut nimik

        Comment


        • #5
          daca te-ai altercat doar asa vorbesti cu ea nu cred ca,este asa o problema mare....acum vezi si tu, asteapta si vezi rezultate ...daca nu are martori "frectie la picior de lemn'
          1 prostia mea este ca eu am vrut sa il scot din masina sa il tavalesc putin dar a dat sa plece si atunci am dat in masina..
          2 nu era singur in masina deci pe mine ma facea rau,daca nu mergea asta cu mine la poltie sa vorbeasca.

          acum ce sa iti zic, linistete te,si nu ai decat sa astepti !!!!!!
          stai linistit daca nu are martori nu poate sa iti faca nimica
          ce sa iti spun multa bafta si da ne de stire daca se intampla ceva.......D-ne Fereste..

          multa bafta
          Last edited by crististreulea; 28 March 2008, 11:51.
          Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

          Comment


          • #6
            Ok...o sa va tin la curent. Oricum eu mai eram cu 3 colegi in masina si ea ne-a reclamat pe toti ...astia ne-au legitimat pe toti si a zis ca ne-a reclamat aia pe noi toti. In fine dc e ceva ne punem toti de acord si zicem ceva...vedem noi

            Comment


            • #7
              Pai normal ca v-a reclamat pe toti,ca sa nu va puteti pune martor unu celuilalt...
              Acu sa fim seriosi,orice contraventie trebuie constatata de un agent de circulatie,sau un mijloc omologat,camera radar,sau garcea cu binoclu...
              Asa sun si eu la 112,cu 15shpe martori pusi de mine,ca unu nu mi-a acordat prioritate,ii ia la ala permisu ?)
              Datele ti le-au luat,ca s-a dat pe 112 si trebuia sa se scrie ce s-a concluzionat...sa dea raportul...
              Last edited by Cristi_Xp; 27 March 2008, 23:45.
              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

              Comment


              • #8
                are dreptate cristi,trebuie sa de a cu subsemnatii ca este dat apleul prin dispeceratul 11..puneti va toti pe aceeasi vb daca este sa aveti probleme
                desi nu cred
                oricum multa bafta

                nu mai cita ultimul post
                Last edited by Seba; 28 March 2008, 11:35.
                Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                Comment


                • #9
                  Hai ca usor usor ma-ti mai linistit...va tin la curent dc se intampla ceva

                  Comment


                  • #10
                    Ai semnat ceva? Dbajan123

                    Comment


                    • #11
                      Nu absolut ...nimik...nici nu mi-au cerut

                      Comment


                      • #12
                        Te-au verificat, au crezut ca esti "terorist" la cat de incuiati la minte sunt. eu zic ca nu vor face nimic dar nu sti niciodata cu securistii astia
                        Last edited by cristivsb; 28 March 2008, 14:19.

                        Comment


                        • #13
                          Conform legii ei te pot opri dar nu au voie sa-ti scrie procesul verbal si sa-ti dea amenda, sunt obligati sa cheme un echipaj de la rutiera, numai politia rutiera are aceasta competenta. Am prieteni prin politie si mi-au explicat

                          Comment


                          • #14
                            Asa e cristivsb...acelasi lucru am auzit si eu...om vedea ce o sa fie..acuma chiar sunt curios

                            Comment


                            • #15
                              Pai tu bagi in seama astfel de chestii? Sunt multi politisti de acest fel care sufera de nebagare in seama . dupa cum tis spus si colegul de mai sus trebuiau sa cheme un echipaj de rutiera, sau daca te uiti pe la otv a fost o emisiune pe aceasta tema
                              si era un avocat indepent si seful politiei rutiere si au spus amandoi ca ai urmatoarele drepturi cand te opreste un echipaj: sa-ti prezinte legitimatia la cererea ta ; sa-ti prezinte ordinul de seviciu ; verificarea metrologica a aparatului radar(daca e cazul) ; si nu in ultimul rand motivul pentru care tea oprit.. iar daca agentul refuza vreunul din drepturile tale esti liber sa pleci nu esti obligat sai prezinti actelel.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google