Stalpi Antiparcare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Stalpi Antiparcare

    In sectorul 2, si presupun ca nu numai aici s-a inceput montarea unor stalpisori pe trotuare. Intrebarea e: ce se poate face? Nu-mi spuneti sa mi inchiriez loc ca am deja de 2 ani cerere la ADP.

  • #2
    eu nu inteleg intrebarea ta! sorry ce sa faci ca sa ce???
    sigpicUn logan cometa BT 20 LEA

    Comment


    • #3
      omul e dernajat de stalpii ce se monteaza pe marginea trotuarelor pentru a impiedica masinile sa mai parcheze pe spatiul pietonal
      Interactive Design Lights & Sound <- click

      Comment


      • #4
        Ce se poate face cu stalpii aia? Numai pe trotuarul ala parcau vreo 15 masini. Unde parcam? Se pot scoate legal, in urma unor cereri? Nu ma ap;uc eu sa-i tai ca n-am chef de belele.

        Comment


        • #5
          nu ii poti scoate legal. foarte bine ca ii pune. la brasov au pus o gramada de stalpi dintr-astia in ultimii 2 ani si e mult mai bine in calitate de pieton, biciclist si mai ales in calitate de condur de carucior. in calitate de sofer, cel putin in centru pe unde stau eu, ma cam invart daca trebuie sa parchez, dar se intampla destul de rar, ca eu o tin in curte. dar in oras e cam greu de gasit un loc.

          singura solutie pentru tine ar fii sa o parchezi pe alta strada unde nu au pus inca stalpii respectivi, si vorba aia, te trezesti dimineata cu 10 minute mai devreme .
          Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

          Comment


          • #6
            Usor de zis "foarte bine ca ii pune cand ai garaj". In calitate de pieton sunt toti soferii. Toti care parcheaza acolo, folosesc totuarul de vizavi, e drept, ingust, dar este. CAutam solutii, nu aplauze pentru ADP. Ma gandesc ca nu suntem singurii pe care ii deranjeaza sa parcheze masina la 1 km de casa.

            Comment


            • #7
              dar pe langa aia 'toti' mai sunt si pietonii care nu au pe unde trece. te-ai gandit la asta? plus ca daca iti mai gasesti o oglinda rupta sau masina zgariata chiar si fara intentie, tot saracul pieton e de vina.

              eu sunt la mijloc in acest 'caz', nu tin cu nimeni in totalitate. solutia cea mai buna ar fii sa faca naibii parcari, mai ales la voi in bucuresti...

              poate ar trebui sa mergi sa intrebi de dosarul tau pentru locul de parcare, ca poate s-a 'pierdut' pe la ei .
              Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

              Comment


              • #8
                N-am ce sa mai intreb la ei, intrebarea asta se pune o data pe an, pe 1 aprilie. In caz ca au rama locuri neplatite, se redistribuie in ordinea cererilor.

                Comment


                • #9
                  Daca-i ducea mintea, ii puneau la jumatatea trotuarului, nu la margine.
                  In felul asta, aveau loc si pietonii, si masinile parcate.

                  Comment


                  • #10
                    Nu. Eu cred ca daca pe cineva duce mintea, face parcari. Dar aici nu e vorba musai de inteligenta, banii primeaza.
                    If it ain't broke, don't fix it!

                    Comment


                    • #11
                      Noi avem de jumatate de an.La noi a "disparut" unul si acum se poate parca pe trotuar ca ai loc sa intri pe langa ceilalti 2.
                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        La ADP zic ca ar face dar n au unde, si ca nush ce norme europene nu le permit sa taie prea mult din spatiul verde.
                        Cred ca nu pot dormi noaptea ce se strofoaca sa ne faca noua parcari...

                        Comment


                        • #13
                          dute peste ei

                          Originally posted by driver_2010 View Post
                          In sectorul 2, si presupun ca nu numai aici s-a inceput montarea unor stalpisori pe trotuare. Intrebarea e: ce se poate face? Nu-mi spuneti sa mi inchiriez loc ca am deja de 2 ani cerere la ADP.
                          dute peste ei cu locul de parcare,eu am facut cere cu schita cu toate actele am asteptat 2 luni pana li s-a aprobat bugetul si pana la urma mi-au dat ...alt loc de parcare asta e romanica

                          Comment


                          • #14
                            Ca tot se vorbeste de lipsa locurilor de parcare si fiecare parcheaza pe unde are loc, am si eu o intrebare. Cum pot masca numerele de inmatriculare, exista pe piata vreun produs special pentru asa ceva? Ma refer la ceva cu lacatel sau un sistem de blocare, m-am gandit si la husa dar stiu ca nu prea face bine, sa scot numerele e foarte greu, au un sistem tampit de blocare. La ce-mi trebuie? Mai nou umbla politistii comunitari printre blocuri si-i amendeaza pe aia care chipurile parcheaza pe spatiul verde, care de fapt in mai tot orasul este teren viran. Are cineva vre-o solutie? Multumesc!

                            Comment


                            • #15
                              Iti cumperi suport de numar care are jos o banda de plastic care se da foarte usor jos.Si nu trebuie sa dai tot numarul jos ca sa il scoti.
                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google