SFAT Achizitionare LAPTOP

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Placa de rețea mai mult ca sigur e Realtek, dar am întâlnit și Atheros sau Broadcom. La wifi, e posibil să ai Ralink n something, mai ales dacă are și BT.
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • #77
      Am reusit sa instalez wlan.
      Nu pot face update la nimic legat de drivere pt video,lan,bluetooth,etc. :|

      Sent from my ZP1000 using Tapatalk
      My Ride ! B - 29 - TmT

      Comment


      • #78
        cauta un programel "3gp", iti da el driverele mura in gura...

        Comment


        • #79
          Verifica Cd-ul cu drivere, sa fie compatibil cu Windows-ul.
          x32 sau x64, daca CD-ul e x32 si tu ai instalat windows pe 64 biti, nu vor fi compatibile.

          Deobicei asta este problema.

          Niciun producator nu te va obliga sa instalezi un anumit Windows (XP, 7 sau 8).
          Verifica platforma windows-ului si cea a driverelor de pe CD.
          Limba noastra'i o comoara, in adancuri infundata..
          My ride

          Comment


          • #80
            Si cum imi dau seama daca driverele sun compatibile pe 32 sau 64? Eu am bagat win pe 64

            Sent from my ZP1000 using Tapatalk
            My Ride ! B - 29 - TmT

            Comment


            • #81
              Deobicei scrie pe CD cu ce Windows sunt compatibile driverele.
              Limba noastra'i o comoara, in adancuri infundata..
              My ride

              Comment


              • #82
                Mai nou Asus vrea doar win8.1 x64.
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • #83
                  repet, cauta "3gp". De obicei merg bine mersi inclusiv driverele de vista, daca ai sa sapi pana la ele.

                  Comment


                  • #84
                    Originally posted by t0rquemada View Post
                    Mai nou Asus vrea doar win8.1 x64.
                    Pe cd scrie ca e pentru x64. Pe win 7 nu merg absolut deloc driverele.
                    Am instalat win 8 pe x64. Am reusit sa instalez driverele de pe siteul producatorului AMD,nici decum de pe ASUS. Mi-am dat seama ca driverul de pe cd si e de siteul producatorului e incomplet. Cand l-am instalat pe cel de la placa video,mi-a blocat windowsul.

                    In momentul de fata merge laptopul ok. Se mentine rece. Nu e chiar asa de fierbinte cum ma asteptam. Acum am alta nelamurire.

                    Am gasit la cel.ro Acer i3 4000M 2,4 ghz 4gb ram (maxim 16gb - 2 sloturi) placa video 2gb nVidia,baterie 6 celule. Mai scump cu 50 lei decat cel comandat de la emag. Sa renunt la acest asus in favoarea Acer-ului ? sunt 50-50...

                    Astept ceva informatii argumentate de la colegii binevoitori.
                    Multumesc

                    ps: la asus nu am reusit sa instalez bluetooth-ul,camera web,driverul pentru touchpad.
                    My Ride ! B - 29 - TmT

                    Comment


                    • #85
                      I3 cred eu ca-i mai bun.

                      Comment


                      • #86
                        Ca si utilizator de Toshiba cu i3, recomand i3-ul.

                        Comment


                        • #87
                          cum se misca acest i3?! nu are turbo...nu? comparativ cu i5...e sensibil mai lent?
                          Keep walking...

                          Comment


                          • #88
                            Din ce stiu, procesoarele i3 nu au turbo boost, doar i5 si i7. Ca sa faci o comparatie orientativa intre anumite procesoare, poti folosi punctajul passmark(scrii pe google numele procesorului si cuvantul passmark si apoi click pe primul link).
                            Last edited by andreyi; 2 December 2014, 20:40.

                            Comment


                            • #89
                              @ Andrei tmt cauta "Everest". te va ajuta sa gesesti driverele necesare, de la fiecare producator in parte. arata asa:
                              LE: ai buget mic, iti recomandam eu ceva Vaio VPCSE1E1E
                              Attached Files
                              My Ride sigpic

                              Comment


                              • #90
                                Originally posted by Cezar View Post
                                I3 cred eu ca-i mai bun.
                                Merci pentru recomandare. Am auzit sute de astfel de recomandari,din pacate fara argumente exacte,sa ma ajute in a lua o hotarate.
                                Originally posted by danut1900 View Post
                                Ca si utilizator de Toshiba cu i3, recomand i3-ul.
                                Lafel...

                                Am returnat amd-ul.
                                Am luat acer-ul pezentat intr-un post mai sus ( i3 4000M 2,4 ghz, 4gb ram ,2gb video nVidia ).

                                Revin cu impresii mai tarziu.

                                Sent from my ZP1000 using Tapatalk
                                My Ride ! B - 29 - TmT

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google