Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • asta asa e dar daca dai banii pe un Lancer parca te astepti la altceva. la Logan stii macar la ce sa te astepti

    Comment


    • In general e o problema romaneasca: Oricat de "germana" ar fi Skoda, nu e un Vw, oricat de Lancer e un Mitsubishi, nu e EVO...oricat de Opel e masina, nu e nemteasca, etc. Fiecare se simte la volan in felul lui dar va zic ca lamentarile sunt doar de pus pe hartie, pe sosea si la volan se vede o MASINA ce se vrea MASINA.
      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

      Comment


      • lancerul ala tre sa tina piept la la 1.6 16v

        Va spun ce am patit eu :
        m-am dat cu c4 1.6 hdi 92 cai, in 2 usi, masa vehiculului in talon ~ 1600 kg
        eu cu troaca de logan 1.6 (resoftat ce-i drept dar cu gaz pe ea), masa ~ 1030 kg, pana la 100 km/h stateam cu juma de masina in fata lui, apoi imi arata fundu,
        Morala catre NDL : si ce daca e masina grea ?
        Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

        Comment


        • Originally posted by Cezar View Post
          Are in comun interiorul anost.
          Nu-l ridica prea tare in slavi, ca nu-i vreo mare scula. E decenta, si cam atat. Pana la urma este o masina ieftina.
          Nu stiu cat e de scula, stiu doar ca e lider si emblematic in clasa compacta, clasa din care fac parte cateva modele de masini la care romanasul ar fi in stare sa le suga si tobele. Daca tu esti obisnuit cu Lamborghini Aventador, Pagani Zonda sau Rolls e normal sa consideri Focus doar decent.

          Comment


          • Si esti sigur ca nu era resoftat si Citronelu?
            Cel mai lent 1,6 8v

            Comment


            • stiu sigur ca nu era resoftat, masina adusa de afara cu vreo 150 de mii in bord
              io schimbam in 6 mii fara sa ridic acceleratia din podea
              daca nu aveam start impecabil la fiecare plecare nici ca-l mai prindeam daca o lua usor inainte
              Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

              Comment


              • Originally posted by PCH View Post
                Nu stiu cat e de scula, stiu doar ca e lider si emblematic in clasa compacta, clasa din care fac parte cateva modele de masini la care romanasul ar fi in stare sa le suga si tobele. Daca tu esti obisnuit cu Lamborghini Aventador, Pagani Zonda sau Rolls e normal sa consideri Focus doar decent.
                E flocusul ceva de speriat. Lider mondial in materie de clasa premium auzi!!!!! Termina-te ca nu ti-ai luat vreun E90, e doar un low medium cost ca sa-i zic asa.
                Este o masina decenta!
                9! 9! 9!
                sigpic

                Comment


                • Liderul din clasa compacta.....nu vreau sa imi iau e 90 pentru ca imi pot lua si maine.

                  Comment


                  • In toate test-drive-urile realizate Focus-ul a fost dupa Golf.Asa ca lider inca nu e.Poate in viitorul apropiat.
                    sigpic

                    Comment


                    • Intelege ca este o masina ieftina! Doamneeeeee!
                      Nu-l mai ridica in slavi gratuit! Are o groaza de minusuri dar eu te-nteleg pe tine pt ca de-abia l-ai cumparat....esti subit miscat de miresemele sale....Te vedem peste un an doi sau trei cand vei face si tu ceva kilometri cu masina!

                      Altfel, avantul e mare dar tot o masina decenta ramane, si ieftina!
                      9! 9! 9!
                      sigpic

                      Comment


                      • La ce il face Golf? La calitatea interiorului ca in rest isi ia mare PUF. Daca la 20-22 de mii e ieftin, inseamna ca se castiga bine in corporatii (Trebuie sa depun si eu niste cv-uri )

                        Comment


                        • Care 20-22 de mii? Masina ta face 15 mii de noua dar si-asa cei de la Ford fac furt pe fata!

                          La 20-22 de mii iti iei dreacu Getta noua care-i da fum din absolut toate pozitiile fordului!
                          9! 9! 9!
                          sigpic

                          Comment


                          • Alo, serparia! Lasati thread-ul asta ca-l faceti varza, treceti dincolo.
                            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                            Comment


                            • Originally posted by mr.K View Post
                              Ce sa zicem, decat ca-ti cam place Octavia.
                              Si consuma putin.
                              Hahahahahahaha ))

                              Mai stii cand va povesteam eu voua, anul trecut, ca si-a luat un preten (cumnatu') o Octavia "tZipla"? E, daca iti aduci aminte, asta e masina.

                              Cumva, postul asta era pt. Samy, voiam sa-mi spuna ca are fo' 250.000 km, da' posibil sa-i fi placut si lui.

                              Originally posted by B997NDL View Post
                              @niki. mie-mi place cel mai mult octavia 2 dintre toate skodele. masina care arata bine si nu vad de ce n-ar fi buna avant tehnologie vw
                              Da, e chiar ok. Si mie imi place.
                              If it ain't broke, don't fix it!

                              Comment


                              • Originally posted by samy0388 View Post
                                lancerul ala tre sa tina piept la la 1.6 16v

                                Va spun ce am patit eu :
                                m-am dat cu c4 1.6 hdi 92 cai, in 2 usi, masa vehiculului in talon ~ 1600 kg
                                nu stiu cu ce citroen c4 de 1600kg te-ai dat... C4 grand Picasso are 1500kg... un c4 coupe are aprox 1230-1250kg... restu 350 de kg unde sunt?
                                Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google