Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Depinde ce vrei de la o masina. Nu te uita doar la pret, pt ca in acelasi interval de bani gasesti o caruta de masini.
    Fa o lista cu ce vrei de la ea, iar apoi cauti masini ce se muleaza pe ce nevoi ai tu.

    Legat de masina cu care ai mers, da, Mercedesul merge bine si daca are 1000 de ani. Insa gandeste-te ca este ca o curva batrana...

    Comment


    • La 4000 cauta bine Corsa D, din 2006... o sa gasesti.
      Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

      Comment


      • Mai bine iei un ford K de 1000 euro, iar dupa 2 ani il poti arunca linistit la cos
        Cu restul de 3000 poate faci ceva...

        Comment


        • Doamne fereste ). Nu imi iau Ford Ka nici daca raman fara masina. Mai bine merg cu taxiul. Nu... cred ca raman tot la Opel Corsa. Este singura care imi poate satisface toate nevoile. Oricum cred ca prin primavara tocmai bine fac 18 ani si dau o fuga cu tata pana in Germania sa vad.

          Comment


          • n-ai ce cauta acolo. doar sa cheltui 1000 pe o excursie in care sa vezi zeci de autohouse-uri. sau pleci cu vw polo in cap si vii cu fiat punto inapoi ca altii ...
            aici stii limba si mersurile , ai tot timpul la dispozitie si poti sa-ti cauti masina.

            pe de alta parte si eu te-as sfatui , nu la ka , dar la ceva mai ieftin (corsa in 2 porti sau model mai vechi) in maxim 2000 de euro , pe care sa inveti sa sofezi si s-o intretii pentru ca nimeni nu s-a nascut sofer si mecanic. deci nu-ti baga toti banii intr-o masina. dupa cativa ani , poti s-o vinzi fara pierderi mari si sa-ti iei altceva (ce vei crede ca ai nevoie).

            ps: uitati-va ce pret are asta tot la aia : http://acasa.mobile.ro/SANTU#des_171666347
            cat era de nou???
            o/____\o
            (i)
            .........

            Comment


            • Totusi vreau si ceva comfort pentru ca nu o sa o folosesc numai pentru plimbari prin oras. As vrea ca in vara anului 2013 sa ma duc la mare cu ea iar eu fiind incepator nu vreau sa ma dau jos anchilozat. Deci e cu dus si intors. Nici Corsa C nu mi se pare o revelatie a tehnologiei sincer asa ca nu vad care ar fi problema, iar masina in doua usi iese clar din lista mea de preferinte. La cum ma strang eu cu prietenii in fiecare seara 15-20 de insi sa stau sa ma dau jos din masina sau sa ma inghesui ca sa intre, mai bine dau un ban in plus. Oricum 4000 nu mi se pare asa de mult pe o masina decenta ca dotari. Daca are aer conditionat, servo si geamuri electrice e ok. In concluzie, Opel Corsa C imi voi lua. Am hotarat ca asta este cea mai buna alegere. Multumesc celor care m-au sfatuit in alegerea masinii!

              Comment


              • Pana la urma si-a luat si varu-meu masina, un Volvo V50, din 2009 full options, interior piele... Eu inca nu am apucat sa o vad... 9000 de euro a dat pe ea, Corsa va fi scoasa la vanzare.
                Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                Comment


                • Masina tipic samsarita, lovita (probabil facuta pachet), polishata, data cu silicon pe elementele din plastic la interior. Demna de ultimul samsar obosit din autovit. Nu mai zic de km, de faptul ca e foarte posibil sa nu fie de 85 cai, de capota spate portbagaj care este una de pe modelul 2005, cele mai noi avand alta linie.
                  http://www.autovit.ro/dacia-logan-C27251729.html
                  Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                  Comment


                  • Nu vreau sa intru in contradictie cu tine dar masina are chiar km declarati.
                    O fi fost ea polishata si siliconata insa starea imbinarilor imi spune ca masina nu a fost lovita niciodata si volanul inca mai are ridurile acelea cu care vin din fabrica si se uzeaza cu timpul.
                    Capota de portbagaj si stopurile spate sunt exact ca la masina mea fabricata in octombrie tot 2007
                    Daca are i de la DCI rosu inseamna ca e varianta de 85 cp
                    Pretul e un pic cam mare mai ales ca e diesel dar na cere mai mult ca sa aiba de unde lasa
                    Last edited by Nytro; 13 December 2012, 17:14.

                    Comment


                    • 1. Masina e din constanta insa o vinde unul din pitesti, cu cat a luat-o de acolo pentru a merita o revanzare "transparenta" ?
                      2. din cate stiu 1.5 de 85 de cai s-a pus initial numai pe varianta prestige de unde resulta un alt interior decat are masina aia.
                      3. Unde e computerul de bord cand maneta de stergatoare este simpla, fara buton CB ?
                      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                      Comment


                      • Poate este din categoria celor , aranjata , fardata si la cur pute ) . Poate sa fie si pe bune . Un unchi de-al tatalui meu are un Logan 1.4 mpi (nu mai stiu ce versiune , are ac/servo/abs si geamuri electrice fata , an fab. 2005-2006 ) cu 10.000km . Asa ca mai sunt si cazuri dastea , rare ce e drept .

                        Ontopic

                        Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.


                        Paremise ca fu lovita in cur la modul in care a inceput sa sara boxeaua de pe bara spate (la modu ala am patit-o si eu )

                        Comment


                        • Originally posted by 827sam View Post
                          Masina tipic samsarita, lovita (probabil facuta pachet), polishata, data cu silicon pe elementele din plastic la interior. Demna de ultimul samsar obosit din autovit. Nu mai zic de km, de faptul ca e foarte posibil sa nu fie de 85 cai, de capota spate portbagaj care este una de pe modelul 2005, cele mai noi avand alta linie.
                          http://www.autovit.ro/dacia-logan-C27251729.html
                          Aoleu, e versiune ABS-Plus, un Preference cu proiectoare de ceata din fabrica, ABS si A/C optional (se plateau 200 de euro in plus sau cat era atunci pentru aer).

                          Totul e in regula, mai putin motorul, si-a pus sigla cu i-ul rosu si gata are 85 de cai pentru ala)).

                          Dci 85 Ph1 s-au facut decat in versiuni Laureate, Kiss FM si Prestige si toate au obligat spoiler fata de MCV. Plus de asta, cele sub Prestige au si colant pe stalpii laterali + portbagajul cu eleron si stopurile cu semnal alb.
                          4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                          Comment


                          • Văzut cu ochii mei mcv dci cu roşu şi motorul de 70 cp . Unde în altă parte decât la Piteşti.


                            Când am văzut că vine cu scheme din acestea l-am trimis la plimbare. Am preferat să iau un mcv de 70 cp mult mai ok, la un preţ mai măricel şi de care m-am convins până acum că avea 50.000 km reali când l-am luat. Îi fac un resoft când am chef şi gata treaba.
                            Maşină de criză, mai ales pt cine nu merge mulţi kilometrii:
                            Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.


                            Ia uite câţi km are maşina asta:
                            Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.
                            Last edited by Niki; 14 December 2012, 10:41.
                            http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

                            Comment


                            • deci cele mai bune motoare sunt de la Renault nu de la Vw.ala cu Skoda aia cu 1 milion de km e nimic.
                              Welcome to the Club, We Have Jackets !

                              Comment


                              • http://www.autovit.ro/volkswagen-pas...C26944637.html cum sa iti bati joc de o masina in halul asta :| mi-e scarba de asemenea oameni
                                I changed her oil , she changed my life
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google