Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ce treaba are skoda superb cu gama premium?
    Sau acum comparam masinile doar dupa spatiu, ca asta-i important: mai duci 2 bunici la tara, mai cari 2-3 sacose de cartofi, 5 kg de rosii si un brad. Ca noi romanii, asa ne luam masini, dupa capacitatea de incarcare. Totusi, nu inteleg de ce nu luam dube.
    A, pardon, stiu: PT CA SUNTEM PROSTI!

    Comment


    • Roy- Da,si Superb e o masina interesanta
      bossake- Nu ma intereseaza ce calcule isi fac unii constructori,ceea ce conteaza este o masina in care sa te simti bine iar intr-un seria 3 m-am simtit ca intr-o chichineata . In Bmw seria 5 sau E klasse da,sunt ok ca spatiu,si aici ma refer la persoane de statura normala.
      Pe langa diferenta de spatiu mai sunt si alte diferente ,motor slab , tractiune spate etc, un c klasse e 35-38.000 E cu dotari medii si un motor de 1.6.La sub 30k sunt multe limuzine de clasa medie cu 170,200 cp,super dotate si de calitate f buna,asa ca da sunt multe diferente.
      Last edited by Allyn_y; 7 December 2014, 11:34.

      Comment


      • Ca astia care-si iau masini cu mult spatiu, desi sunt singuri.
        Ce rahat faceti cu ea fratilor? Carati pepeni? Transporturi mortuare?
        Ii inteleg pe aia care au ca hobby pescuitul, campatul si altele conexe. Acolo chiar ai nevoie de samdrama mare.
        Insa aia care-si iau masini mari pt ca "nu stii niciodata cand ai nevoie sa cari ceva", va anunt ca un transport cu o masina corespunzatoare si personal este vreo 200 lei. Adica nu-ti rupi masina si mai si cara altii...
        Mai bine nu, imi iau eu una sa o rup si sa-mi rup si spatele odata cu ea.

        Comment


        • Drum saptamanal de weekend Buc-Valcea cu 4-5 persoane din familie si un portbagaj plin si cateodata extra plin cu ce l-ai face?

          Eu m-am gandit la monovolum sau break din clasa medie cu motor diesel de maxim 1.6.

          Comment


          • Eu vorbeam de spatiul oferit pasagerilor de statura normala nu de portbagaj omule, am zis f clar pe langa asta e o diferenta si de motor,dotari etc. C klasse,A4 vin cu o calitate mai buna am spus insa au si dezavantaje ce nu pricepi?
            Last edited by Allyn_y; 7 December 2014, 12:02.

            Comment


            • Motor slab? BMW? Mercedes? Dotari medii?
              Mai dragule, eu cred ca tu n-ai prea mers cu masini premium si nici cu Mazde / insignii si alte jeguri asemenea.
              Am inteles ca citesti listele de dotari si ti se pare ceva wow.
              Insa, mercedes C classe nou , bmw seria 3 nou, nu au treaba cu mazde si insignii. La nimic: motor, finisaje, rulare, etc. Nimic.
              Ca poti lua una dintr-o alta clasa, la pret de una de clasa mai mica premium, sigur.
              Asa cum, la bani de Insignia poti lua un hyundai de top. Si acolo ai si mai mult spatiu si mai multe dotari si eventual si suv.

              Totusi cand vad comparatii de genul asta, va dor testiculele. Asa de tare e durerea (n-am stiut cu ce sa o compar, si vb foarte serios).

              PS: e ca si cum ai spune ca Renault e mai bun ca Mercedes, ca uite are spatiu mai mare si mai multe dotari in aceeasi bani. Insa, Renault e ca femeia frumoasa la lumina obscura: arata bine doar cu lumina stinsa! Cand aprinzi lumina si ai o femeie misto langa ea, parca nu-ti mai vine a xxte.

              Originally posted by madhorsefuzzy View Post
              Drum saptamanal de weekend Buc-Valcea cu 4-5 persoane din familie si un portbagaj plin si cateodata extra plin cu ce l-ai face?

              Eu m-am gandit la monovolum sau break din clasa medie cu motor diesel de maxim 1.6.
              Citronel c5 break, 1.6 diesel. O masina geniu!
              Consum mic, incarcare uriasa, confort excelenta, dotari nu mai zic.
              Si asta la un pret mic, pt ca piata din Romania este plina de boi vauve.
              La 6500 euro iei o masina dintr-asta cu vreo 200.000, ce merge pana la 300.000 fara sa-i faci mare branza.
              Eu asta as lua.

              @allynu: noi vorbeam de calitatea, nu de spatiu. Calitate + spatiu ai in altele mai scumpe.
              Si mai ziceam ca cine da 40.000 pe un tractor vrea in primul rand calitate! (si aici ma refer la c classe vs mazda).
              Ca daca vrei sa cari, iei ceva baban: un break, monovolom si stii o treaba.
              Daca vrei calitate, cu un tren asa si asa: Mercedes
              Daca vrei un tren de rulare demn de o masina sport, insa cu un interior cam fad dar de buna calitate, ia BMW.
              Nu exista termen de comparatie intre astea 2-3 si alte tractorete. Poate doar, la capitolul spatiu
              Last edited by Cezar; 7 December 2014, 12:07. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • Originally posted by Allyn_y View Post
                iar intr-un seria 3 m-am simtit ca intr-o chichineata . In Bmw seria 5 sau E klasse da,sunt ok ca spatiu,si aici ma refer la persoane de statura normala.
                seria 3, "chichineata" ?! are dreptate Cezar. cred te-ai uitat din afara in masini. daca nici in treiar nu stai bine, inseamna ca ai alte probleme,nu cu statura. atunci in lighean cum stai ?! sunt unii ca sam, care bat spre 2 metri.
                nu mai zic de alte masini, inclusiv coaja de megane hatchback, pe care o aveai in avatar.
                Last edited by B997NDL; 7 December 2014, 12:45.

                Comment


                • in seria 3 ( cam toate modelele ) am stat lejer la volan si in spatele meu tot unul de 2 metri
                  e usor anapoda sa dai 8000 euro pe o mazda 6 cu motor 2.5, nici nu stiu cui ii e destinata masina aia sh, pentru unul care are doar 8000 de dat pentru un sh e moarte curata intretinerea si utilizarea ei; pentru unul care are bani, iese din calcul ca-si ia ceva mai bun
                  Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                  Comment


                  • o fi de la praz...provoaca halucinatii! sa compari mertz cu nu stiu ce roaba...deja e "arta"! Ligheanu e peste seria 3 ...ce sa mai...
                    Keep walking...

                    Comment


                    • Nu, nu vorbea nimeni de premium sau ca ar conta ce sau pe cine crezi tu )
                      3Referitor la calitate dc privesti mai sus am subliniat că noul c klass e peste cât și ca tehnologie .La motor e mai slab 136 cp pe langa altele. Dacă n-ai nevoie de spatiu si te respecti te uiti la coupe uri nu la sedan uri ;
                      Madhorsefuzzy-pt asta e touran,espace etc.
                      Last edited by Allyn_y; 7 December 2014, 16:56.

                      Comment


                      • Originally posted by Cezar View Post
                        Citronel c5 break, 1.6 diesel. O masina geniu!
                        Consum mic, incarcare uriasa, confort excelenta, dotari nu mai zic.
                        Si asta la un pret mic, pt ca piata din Romania este plina de boi vauve.
                        La 6500 euro iei o masina dintr-asta cu vreo 200.000, ce merge pana la 300.000 fara sa-i faci mare branza.
                        Eu asta as lua.
                        C5 a fost in lista.
                        Lista a cuprins:
                        - 3008, 5008 - au picat: nu imi gaseam pozitia la volan. Loganul m-a invatat sa fiu foarte pretentios la capitolul asta.
                        - Focus 3 break, Astra j break, Auris break - pentru ca nu stiam daca pot mentine clasa compacta break pentru buget mai mic sau trebuie sa urc in medie pentru acele chestii pe care producatorii nu le pun pe compacte. A iesit clasa medie.
                        - Mondeo, Insignia, Avensis, C5, 508, 407

                        Din lista lipsesc fauve-urile si masinile doar cu diesel-uri mai mari de 2.0.

                        Drive test am facut doar cu: astra 1.7cdti 130cp, Insignia 2.0 cdti 130cp si C5 break model exclusive 3.0hdi 240cp automata Hydractive3(panoramic,piele,etc.) si seria 3 328i F30.
                        Originally posted by Allyn_y View Post
                        Madhorsefuzzy-pt asta e touran,espace etc.
                        Pozitia la volan nu m-a coafat in monovolume.

                        Asadar in final a iesit:
                        Originally posted by Cezar View Post
                        Insa, Renault e ca femeia frumoasa la lumina obscura: arata bine doar cu lumina stinsa! Cand aprinzi lumina si ai o femeie misto langa ea, parca nu-ti mai vine a xxte.
                        ... cand aveam atatea si atatea optiuni mai bune.
                        Last edited by madhorsefuzzy; 7 December 2014, 18:11.

                        Comment


                        • Originally posted by Allyn_y View Post
                          iar intr-un seria 3 m-am simtit ca intr-o chichineata
                          Eu cred ca tu nu ai stiut cum sa stai in seria 3 ala, oi fi crezut ca esti in troleibuz si te-ai intins pe podea. Mai poti?
                          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                          Comment


                          • Ba da pozitia a fost corecta te asigur,o mana scoasa pe geam cum tin majoritatea cocalarilor care le detin,sa detaliem putin

                            Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.
                            Last edited by Allyn_y; 7 December 2014, 19:42.

                            Comment




                            • Ceva fin
                              sigpic
                              !

                              Comment


                              • eu cred ca e la misto, ca altfel nu se poate... va fac o selectie.

                                "scaune reising stail
                                usi lambodors
                                pe aripi are aripioare de m3 reising stail
                                bari tiuning fata si spate cu gauri(usoare) ca sa iti dea mai multi cai putere
                                geante nichelate reising stail
                                farurii eingeil ais
                                eleron sport sa taie aeru mai tare
                                stopuri reising stail
                                capota cu gauri ca sa fie mai usoara(iti da mai multi cai putere)
                                presuri lucitoare
                                culoare rosu metalizat, sidefat ,deti ia ochii
                                si multe altele"

                                nu poate fi adevarat. e la misto 100%. prea are o singura poza
                                stiu ca te oftici, Kojak, ca nu te-ai gandit la toate astea.
                                asta e aur curat pentru stand up comedy.
                                Last edited by B997NDL; 8 December 2014, 03:14.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google