Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu v-am dat exemplu ca sunt si masini de 500 de euro care functioneaza. Atat.
    Ne-am indepartat prea mult, ajungem la ce putem sa caram (porcul, soacra, pepenii), kilometraj.

    daca tu crezi ca masinile astea (folosite in De pentru naveta) au km aia esti cel putin naiv...
    Noroc de tine.
    Last edited by mr.K; 20 July 2016, 21:28.

    Comment


    • la urma urmei, eu sunt mai mult decat multumit de ce am cumparat. la 8800 cat am dat pe ea, garantie si cu ce a venit, luam o gioarsa, da' era din jermania bos! haudi sau beiemveu!
      anterior am avut o fabia, provenienta De: in ~5 ani, pe langa 3550 cat am dat pe ea, am mai bagat ~2500 Euro in reparatii. multumesc, sa-si cumpere din jermania aia care n-au ce face cu banii.
      iar tie, daca iti pute asa tare dacia, nu inteleg ce mai cauti pe forumul asta. sincer!
      Prowd of my new wheels!

      Comment


      • Sa fii sanatos cu ce ti-ai luat, eu nu te judec, tu de ce o faci?
        As putea sa spun si eu ca Fabia aia ai luat-o cu ochii inchisi de a necesitat atatea reparatii, dar cum nu-mi pasa de tine sau de banii tai, de ce sa ma obosesc?
        Nu e nevoie sa convingeti toata planeta cu ce afacere buna ati facut alegand Dacia, e de ajuns sa fiti voi multumiti.
        Daca sunteti...de vreme ce tot simtiti nevoia sa o repetati.
        Last edited by mr.K; 20 July 2016, 21:47.

        Comment


        • stolnicene, topicul e la CAFENEA, iar la cafenea se discuta, nu?

          Exista si masini bune pe Autovit dar eu estimez ca proportia de masini cinstite este de maxim 5% din totalul anunturilor.
          Pai daca pui un Logan ruginit tot, cu 250k la bord, ceri 2000 de euro pe el, e o masina buna sau cinstita?
          Ca in anunt recunosti cinstit ca e o rabla.
          Last edited by mr.K; 20 July 2016, 22:17.

          Comment


          • Originally posted by stolniceanulucian
            Eu am cumparat masina dupa un anunt luat de pe Autovit si toate datele din anunt au fost corecte.

            Cum adica ai luat masina "dupa" un anunt?
            Te-ai dat dupa monitor si ai luat masina?! Sau cum?!




            Sent from mobile
            Keep walking...

            Comment


            • Dupa ce a luat un anunt, a luat si masina.

              via Tapatalk

              Comment


              • Originally posted by IancuMIC View Post
                Nu, nu trebuie neaparat sa cumperi Logan, poti cumpara orice-ti poti permite.
                Dar fiindca tot veni vorba, ce poti cara cu Loganul, n-o s-a faci in veci cu Corsa aia cu doua usi, iar unde intri cu Loganul, Corsa ramane la...mal; daca mai e si benzinar...
                Deci cumperi si in functie de ce vrei sa faci cu masina aia.
                Vrem sau nu, Loganul reprezinta inca o optiune pentru cei mai multi; asta e.
                Am comandat online un cuptor si o plita (incastrabile in blat) si n-am mai avut rabdare 2 zile sa mi le livreze ei, asa ca m-am dus sa le ridic personal. Am fost la casierie, am platit, iar cand am ajuns in spate la depozit, sa-mi vina rau! Cuptorul nu mergea bagat in portbagaj, datorita deschiderii foarte mici a porbagajului (ca la orice berlina, dealtfel), asa ca am venit cu masina sora-mii (o Corsa C 2003 in 3 usi), am rabatat bancheta spate si am rezolvat cazul.

                Discutia a plecat de la Ford-ul ala pe care se cere 500E, iar Mr.K a venit cu alternative functionale in banii aia, dar, ca de fiecare data, discutiile degenereaza si se ajunge la ideea ca Mr.K e troll si provoaca lumea sa se arunce de pe bloc si sa-si smulga parul de pe picioare.

                Logan-ul este cea mai buna, cea mai iubita si cea mai indragita masina din lume. Masina care nu se strica, nu rugineste, consuma putin si fuge de rupe pamantul. Asta asa, ca sa nu fiu considerat troll pentru ca zic nasoale de Logan.
                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                Comment


                • Originally posted by mr.K View Post
                  Eu v-am dat exemplu ca sunt si masini de 500 de euro care functioneaza. Atat.
                  Ne-am indepartat prea mult, ajungem la ce putem sa caram (porcul, soacra, pepenii), kilometraj.
                  Insist; 500 E, ACOLO; costurile totale conteaza, adica ce scoti efectiv din buzunar. Poate in ...Danemarca se gasesc si ...gratis, dar ma costa 1000E, transport si alte cheltuieli ocazionate de inscriere. Pot spune ca am luat-o gratis?
                  Intre o gioarsa de Corsa de 20de ani, cu usi putine , generatie "90, e de preferat un Logan benzinar de 10 ani; cam in acelasi pret.
                  Last edited by IancuMIC; 21 July 2016, 08:37.
                  Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                  Comment


                  • in functie de preferinte si de ce vrei de la masina...daca n-ai 1m94 si 110kg, mergi doar la servici si la piata sa-ti cumperi mere si paine (si nu ma gandesc la 300kg de mere si 4 navete de paine) , nu-ti trebuie logan. e ok corsa sau 206, sau polo, sau fiesta...chiar si-n 2 usi, cu motoare de 1 litru. mai ramane de estimat costul intretinerii pentru perioada in care vei folosi masina. acolo poate loganul are un avantaj, dar nu cred ca remarcabil, pt ca pe-o masina de 20 de ani te gandesti ca pui piese din schrott, nu noi, sau cu siguranta nu de origine.
                    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                    Comment


                    • O dam iar in Logan versul alte marci si nu oferim cel mai bun exemplu de corectitudine in ceea ce priveste respectarea subiectului topicul.
                      Eu am o reticenta in privinta masinilor cu orice pret. Adica masina sa fie, chiar daca are 20 de ani; devii slcavul acesteia si abonat permanet la servisuri si parcurile de dezmembrari. dar cu toate acestea, nu spun ca Loganul e masina perfecta; slava domnului are toate lacunele unei masini low cost.
                      Dar de aici, pana a ajunge sa spui dimineata, la pranz si seara, ca e cea mai de ***** masina, mi se pare ca "" dezvoltatorul", a fost traumatizat iremediabil, pentru ca la 6-7 mii de euro platiti acum 10 ani, a sperat ca a dat lovitura vietii. Personal eu m-am adaptat masinii; nu imi plac multe la ea, dar pentru performante (la toate nivelele), ar fi trebuit sa scot mai multi bani din buzunar; n-am facut-o.
                      Un segment important cumpara Logan si va cumpara cat va conta pentru ei aceasta masina; sa-i desconsideram, pentru ca nu stiu ce fac?
                      Last edited by IancuMIC; 21 July 2016, 10:13.
                      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                      Comment


                      • ''Adica masina sa fie, chiar daca are 20 de ani; devii slcavul acesteia si abonat permanet la servisuri si parcurile de dezmembrari. dar cu toate acestea, nu spun ca Loganul e masina perfecta; slava domnului are toate lacunele unei masini low cost.''


                        Gresesti grav. Este posibil sa gasesti o masina de 20 ani foarte ok. Cum am gasit eu fosta Laguna 1 din 98. O masina foarte ok si ieftin de intretinut...mult mai ok decat un Logan 1.4 cu taxa de 2000 euro.
                        In 2,5 ani si aprox 90k km cu ea...a mancat consumabile,un set de amortizoare fata,un radiator a.c, placute,2 randuri de bucsaraie pe fata. Tot ce a inceput sa cada dupa masina au fost originale. Piesele nu au fost foarte scumpe si am mers pe trw si lemforder.
                        DAR macar am avut confort, zero rugina, stabilitate si o tinuta mult superioara la drum.
                        Am avut aripa stanga lovita in parcare: 70 lei din timisoara tipla si la culoare.

                        Pana sa cumpar Passat-ul, m am uitat si dupa Logan ph2 si si Logan 2 09 tce, cu detoate la 53000 euro si 56000 km. Dupa cateva drumuri cu ele am zis pass...mai ok a fost Ph2 de Logan 2.
                        Last edited by Andyno; 21 July 2016, 10:50.

                        Comment


                        • Originally posted by Andyno View Post
                          'Este posibil sa gasesti o masina de 20 ani foarte ok. Cum am gasit eu fosta Laguna 1 din 98.
                          Este posibil dar posibilitatea aceea este foarte mica. Pe langa pretul reparatiilor trebuie luat in considerare si timpul pierdut cu mersul la service. Chiar si un schimb de bucsaraie inseamna o zi pierduta si o zi in care nu te-ai putut folosi de masina. Cand ai servici, copii si alte activitati timpul e o problema, mai ales in cursul saptamanii.
                          Logan GPL 1.4

                          Comment


                          • Mai mut de 4 ore nu am stat cu tot cum amortizoare....La Logan nu pica ca nu inteleg? Este mult 1 data pe an sa ti iei o zi libera de la munca?

                            Comment


                            • Originally posted by Andyno View Post
                              Gresesti grav. Este posibil sa gasesti o masina de 20 ani foarte ok. Cum am gasit eu fosta Laguna 1 din 98. O masina foarte ok si ieftin de intretinut...mult mai ok decat un Logan 1.4 cu taxa de 2000 euro.
                              Posibil; suntem oameni si ca atare sa gresesti e ceva normal
                              ...
                              A ta avea mai putin cand ai cumparat-o, de aia; glumeam.

                              De aici insa si pana a generaliza ca o masina de 20 de ani (ca eu despre acestea faceam vorbire), e o afacere profitabila, e cale lunga.
                              Sunt niste cheltuieli pe care ti le asumi, peste pretul de cumparare ( cel de 500E, spuneam, nu?) si care nu stii niciodata la cat se vor ridica. Si inca ceva; in cele mai multe cazuri astfel de investitii se fac imediat dupa cumparare, altfel te uiti la ea, fostul proprietar nu prea mai are chef de a baga bani sau altfel spus multi le vand cand incepe sa se mareasca nota de plata la service(distributie, ambreiaj, amortizoare, discuri,anvelope, precum si alte "mici" probleme.
                              Sigur, a fost optiunea ta, e foarte bine, dar... intotdeauna nu trebuie neglijat acest dar.

                              LE.
                              Cu ce pret ai cumparat-o, daca nu sunt indiscret? Discurile le ai pe cele de origine?
                              Last edited by IancuMIC; 21 July 2016, 11:42.
                              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                              Comment


                              • In 2013 am dat pe ea 1200 euro + taxa 500 euro. Am vandut o acum 1 luna cu 2500 euro, si am cumparat altceva. Discurile nu stiu daca erau de origine...dar nu le am schimbat si erau ok.
                                Attached Files
                                Last edited by Andyno; 21 July 2016, 11:55.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google