Obisnuinta Naturii Umane Vs. Dumnezeu

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by PCH View Post
    Stii ca la Bucuresti la Cluj faci cu TRENUL cat face un avion de la Paris/Munchen/Londra pana la Toronto, New York, etc.....
    faci mai mult cu trenul. am fost eu. sute de km mersi cu 30-40 kmh. inuman

    Comment


    • Am facut maxim 11 ore si jumate...un Cluj - Bucuresti cu INTERCITY! Nici nu stiu, e de ras, e de plans!

      Comment


      • Daca razi, te trimit la control.

        Dar de pretul biletelor nu spui nimic? Ca e mai scump sa calatoreasca 2 persoane cu trenul decat sa ia masina (care teoretic are cost mai mare, dar practic nu).
        Ca in Germania, Elvetia, Austria te incurajeaza sa calatoresti cu bijuteriile lor de trenuri, oferindu-ti cartele VSD avantajoase, pentru familie (nu ca praful in ochi de la noi), fara a asculta cersetorii din trenuri, vanzatorii ambulanti si fara a-ti murdari hainele de pe jegurile de scaune, fara a calca in coji de seminte (ce la romani, nu de la americanii aia saraci cu duhul ).

        Si tarile alea fac totul pentru a descongestiona autostrazile in weekend. Noi cum n-avem autostrazi, nu se mai chinuie CFR-ul sa faca nimic, dar platesc la Marketing niste directori cu 3000 de euro pe luna in mana. La ce e nevoie de marketing, alooooooooo?
        Last edited by mr.K; 8 June 2012, 12:58.

        Comment


        • Tur-retur cu trenul costa peste 300 de lei....stiu ca plateam 186 de lei cand plecam din Bucuresti si mai putin la intors.

          Comment


          • Deci 2 persoane dus-intors -600 lei.
            Bucuresti- Cluj 425 km si retur 425km=850 km*7% consum (ca sa fiu generos, ca unii au si masini mai puternice ca Loganul) ~ 60 l*6 lei=360 lei.

            De ce sa dai dublu la tren pentru 2 persoane? Ca sa fii ecologist?

            Mie culoare verde imi place doar in dolari, bancnota de 100 euro si postavul meselor de joc.

            Totusi, cum sa faci 400 si ceva de km in peste 11 ore frate, in secolul 21?

            Comment


            • Pai de la Sinaia la Comarnic a facut intr-o seara, o ora si 45 de minute! Am zis ca murim in tren.

              Comment


              • Pentru ca suntem mai destepti decat englezii si americanii, n-auzi ?
                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                Comment


                • Pai suntem.Ei ne dau 300 euro ne trimit cu primul avion in tara, ne intoarcem si o luam de la capat
                  "light up the darkness" Bob Marley

                  Comment


                  • Originally posted by PCH View Post
                    Pai de la Sinaia la Comarnic a facut intr-o seara, o ora si 45 de minute! Am zis ca murim in tren.
                    Daca mergeam pe jos pe langa tren, ajungeam inaintea voastra.

                    Comment


                    • @ ionut.stavar:
                      Tinere, vorbesti de lucruri care te depasesc din start, iti garantez eu. Nu v-ati saturat sa va dati toti (majoritatea) cu parerea doar din stereotipuri?
                      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                      Comment


                      • Noi nu ne-am cladit imperii pe spatele negrilor si indienilor.Noi nu avem ku klux klan si alte rahaturi de organizatii rasiste.
                        "light up the darkness" Bob Marley

                        Comment


                        • Originally posted by darksid3 View Post
                          Pentru ca suntem mai destepti decat englezii si americanii, n-auzi ?
                          Adica stam mult in tren ca sa avem timp sa meditam, sa ne punem la lucru neuronii, sau cum?

                          Eram odata in Intercity si curgeau apele pe mine, deoarece instalatia de climatizare baga aer caldut VARA.
                          Sa vezi ce ganduri aveam, mamaaaaaaaa ce mai meditam cate bombe as fi pus la MT. Bin Laden scria pe mine.

                          Comment


                          • Noi macar am trait in comunism ei in asa zisa democratie unde un cetatean de alta culoarea a pielii decat cea spalacita teoretic se putea aseza la o masa in restaurant sa ia masa dar practic o lua rau de tot pe coaja
                            "light up the darkness" Bob Marley

                            Comment


                            • Originally posted by ionut.stavar View Post
                              Noi nu ne-am cladit imperii pe spatele negrilor si indienilor.Noi nu avem ku klux klan si alte rahaturi de organizatii rasiste.
                              Asa e, noi avem "ku klux klan-ul" din Spania, Italia, Franta, aia de-s SMECHERI si vin in ROmania cu puradeii, apoi pleaca iar la cersit. Noi avem 40% din populatie care inca mai crede ca Soarele se invarte in jurul planetei (a fost un sondaj acum 2 ani). Noi ne batem joc de propriile valori ce ajung in tari CIVILIZATE (dar pline cu "prosti") deoarece aici i se inchid toate usile in nas sau nu au loc de zdrente, nepotisme si cumetrii.
                              Nu-ti mai da cu parerea din teoria conspiratiei. Mergi acolo, traieste o perioada macar in mediocritate si apoi spui lucrurilor pe nume. Inteleg ca "e" acri strugurii, dar mai intai vedeti-va de praful, gropile si maidanezii de pe ulite si apoi comparati cu civilizatiile care au 100 de ani in avans.
                              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                              Comment


                              • Stii ce ma incalzeste ca guvernul tolereaza si hraneste populatia cu pielea inchisa la culoare?
                                Macar negrii din USA incearca sa isi castige traiul muncind, in Marea Britanie negrii sunt acceptati pe orice slujba.

                                Vorbesti din trecut, explica atunci de ce cei cu pielea alba erau iobagi in propria tara in secolul trecut. Ai auzit de rascoala de la 1907?
                                Citeste "Descult" sa vezi ca taranii traiau ca sclavii aia de care pomenesti.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google