Dacia Dokker

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    portiera normala = lodgy
    usa spate glisanta = dokker

    ca sa nu-i zica lodgy mcv
    internal combustionizer

    Comment


    • #17
      Curand voi fi proprietarul unei Dacia Doker 1,6 Laureate plus cateva optiuni suplimentare.Am mers la dealer am facut drive test,masina este foarte ok.
      Am remarcat calitatea putin superioara a asamblarilor fata de Logan 2.Masina nu mai are chedere si geamuri turcesti(celebra sigla TSE), este un pic mai bine asamblata si finisata.
      Toate usile se inchid excelent,chia si cele culisante.Practic am pus fetita mea de 10 ani sa inchida usa din interior si a reusit perfect !
      Masina nu este candidata la "cea mai frumoasa masina" insa poate lua cu succes premiul I la "cel mai spatios Van" la clasa lui de pret.Am testat Fiat Qubo,Peugeot Partner si Renault Kangoo. La interior mi s-au parut mai urate.
      De remarcat comenzile geamurilor electrice pe usi,garnisajul usilor in doua culori manerele nichelate si spatiile de depozitare(excelent amplasate) deasupra soferului si la parasolar.
      Am ales motorizarea simpla de 1,6 pentru ca ii voi pune gpl si este extrem de fiabila.Sunt anti diesel-uri common rail.
      Era disponibila si motorizarea 1,2 TCE 115 cp,insa distributia variabila(asemeni motorului de 0,9) si turbina(probabil racita cu apa)ma face circumspect asupra costurilor de intretinere la 100.000 km rulati.
      Sper ca masina sa fie cel putin la fel de fiabila ca loganul detinut acum.

      Comment


      • #18
        Azi a sosit masina.Maine merg sa o ridic de la dealer.

        Comment


        • #19
          Si cum este? Probleme pana acum?
          Last edited by 77sky; 5 July 2013, 19:04.

          Comment


          • #20
            stie cineva la partea tehnica, consumabilele sunt diferente intre logan van si dokker van?
            placute frana, bascule, capete bara, bielete directie, etc.
            din ce m-am informat pare mi se ca motorizarile sunt altele, de aici si ideea de alta gasca cu alta traista.
            multumesc anticipat.

            Comment


            • #21
              Van-ul este frumos. Cealalta nu prea imi place
              Şoferul prudent se uită în ambele sensuri înainte de a trece pe roşu

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google