Probleme Cd Player

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Probleme Cd Player

    Am un cd player blaupunkt ca acesta si la un cd zgariat , da eroare si trece pe radio. Pe cele noi se aude fara probleme, dar cele zgariate nu, iar de proba am pus toate cd`urile care nu merg la mine pe un pioneer si merg fara probleme. Intrebarea mea este, se poate curata cd playerul ? daca da , cum ? l-as desface dar mi-e ca-l stric mai tare..
    " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

  • #2
    probabil e uzata lentila care citeste cd-uri, nu stiu daca mai ai ce sa ii faci, il desfaci degeaba
    Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

    Comment


    • #3
      Ia si desfa-l ca nu se intampla nimic .Dar cum spune si colegul.. daca e dusa lentila,s-a terminat.

      Comment


      • #4
        Originally posted by Tudor View Post
        Am un cd player blaupunkt ca acesta si la un cd zgariat , da eroare si trece pe radio. Pe cele noi se aude fara probleme, dar cele zgariate nu, iar de proba am pus toate cd`urile care nu merg la mine pe un pioneer si merg fara probleme. Intrebarea mea este, se poate curata cd playerul ? daca da , cum ? l-as desface dar mi-e ca-l stric mai tare..
        cine ti-a zis ca trebuie curatat?chiar is curios

        Comment


        • #5
          Nu prea ai ce sa cureti la un cd-player. Daca insisti totusi ai sanse sa zgarii lentila si atunci e mai rau...
          Atat poate el, asta e calitatea lui. La fel ca si la unitatile cd/dvd pentru calculator/laptop. Sunt unele mai bune si unele ....
          GL-22-TOF

          Comment


          • #6
            @romeo, nimeni, dar ma gandeam ca are o lentila cum aveau cd rom-urile si poate trebuie curatata..altceva nu`mi vine in minte..

            @daniel, deci n-am ce sa-i fac? acu am facut un cd, nou nout si merge ok, doar ca are unele momente(cam dese) cand se intrerupe pentru o fractiune de secunda
            " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

            Comment


            • #7
              reinstaleaza softul de scriere CD-uri. a devenit mai sensibil cd playerul tau.
              sigpic

              Comment


              • #8
                se poate curata... cu un betisor de urechi se da pe lentila de cateva ori(se poate si sufla putin ca sa se abureasca-exact ca la ochelari). am curatat eu si dupa mergea ceas. lentila daca e de culoare albastru cand te uiti in ea e inca buna.

                Comment


                • #9
                  .... Si scrie cd-urile la viteza cat mai mica, de preferat sub 10x.
                  GL-22-TOF

                  Comment


                  • #10
                    Pai e cu trackuri, si cand fac audio cd nu pot regla viteza...
                    " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                    Comment


                    • #11
                      se poate regla viteza. mai butoneaza programul. daca e nero ai o sagetica in partea stanga a ferestrei, apasa pe ea.
                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        o sa incerc, multumesc mult pentru raspunsuri ... cand am timp o sa`l desfac
                        " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                        Comment


                        • #13
                          Hai mai lasa astea si schimba player-ul
                          sigpic
                          !

                          Comment


                          • #14
                            de ar fi asa usor...o sa il schimb cand mai strang ceva bani dar o sa iau ceva nou de-acu, nu ma mai complic cu sh`uri ..
                            " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                            Comment


                            • #15
                              Iti pun un link...daca te incumeti sa il desfaci si gasesti ceva asemanator cu o unitate de pc merita sa incerci(nu am desfacut niciodata un cd player, ca sa stiu cum arata la interior).....eu am folosit aceasta metoda la Pc...

                              Inca unu ce am gasit acum pe google
                              Last edited by Cristyano; 19 September 2012, 23:04.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google