Firma Monsanto=Moarte Servita Romanilor

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Firma Monsanto=Moarte Servita Romanilor

    De curand am aflat ca 2 mari firme au intrat pe piata din Romania si cultiva plante modificate genetic in special porumb, una din ele este Monsanto,firma care prin alte state a fost pur si simplu alungata din simplul motiv ca dorea servirea mortii in farfuriile cu mancare,am vizitat site-ul lor si inca de la inceput se vorbeste despre suprapopulare pt anii 2050 si ce buni sunt ei pt noi .... candva granarul Europei.

    Vreau doar sa va atrag atentia ca singurele tari cobai suntem noi si Bulgaria, conteaza sa stii ce mananci si bei, va mai recomand sa ascultati melodiile baietilor de la HAARP CORD ,candva inchisi pt trafic de droguri vorbesc despre niste lucruri care par de domeniul SF pt unii,semn ca si ei incearca sa traga niste semnale de alarma ,trebuie sa vrei sa vezi ca astia nu vor decat reducerea populatiei cu ajutorul mancarii....asadar domnilor planul este in desfasurare ,aveti grija cu ce fainoase si racoritoare va hraniti copii si familiile.


    ShareFarm Progres Show 2010, la superlativ – Companiile BASF şi IPSO au fost co-organizatoare ale evenimentului găzduit de ferma Petrosu




    Attached Files

  • #2
    asta-i inceputul. stai sa vezi medicamente facute pentru a te imbolnavi...
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • #3
      In ritmul asta or sa ajunga sa inventeze masina care te duce numai pana in statia de autobuz... niste mizerabili!

      Comment


      • #4
        Când veți înțelege că „băgăm” în noi produse rezultate din materii prime modoficate genetic de când ne-am născut? Soia cultivată în Europa este o plantă obținută prin modificări genetice. Nu seamănă cu cea din Asia nici în poze și nici la capitolul tone la hectar. O mâncăm în orice produs cu carne ori făină.
        The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

        Comment


        • #5
          cand veti intelege ca organismul nostru nu e facut sa tolereze porumb, soia, carne de vita si lapte de vaca? atunci o sa sititi de ce asiaticii, ma rog, chiar si rusii d ela urali catre marea chinei, traiesc mai mult, au incidenta cancerului de pana la 80 de ori mai mica decat la europeni si americani? pt ca aia nu au mancat si nu mananca vita sau lapte de vaca, nu papa porumb si nici soia noastra. pana si banalul cartof, care nu e totuna cu napul, europenii nu-l prea tolereaza, nici dupa 500 de ani de la aducerea lor in europa.
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • #6
            era un banc la stand up comedy...de ce sa mancam ce nu putem ucide cu propriile maini. fara cutite, suliti, tzepe si alte alea.

            Comment


            • #7
              Intrebarea pentru agricultori ar fi: de unde sa isi mai ia plantele naturale - fiindca nici graul nu mai este cel natural - graul a fost modificat si el de-a lungul timpului, prin diverse selectii, incrucisari, etc... (nu ma refer la tehnologiile "de ultima ora", chiar din anii '70 nu mai este graul de pe vremea strabunicului)

              Ca sa traim sanatos, ar trebui sa ne intoarcem pe o mosie la tara si sa traim precum traiau strabunicii... fara stres, fara mancare modificata sau stresata. Dar cine mai face asta? Cine ar lasa "luxul" de la bloc, pentru o casa la tara cu ograda plina de oratanii si apa de la putul din curte? Cam grea intoarcerea...

              Cat despre chinezi - ei au branza si lapte facute din soia - pe care nu nu cred ca le-am putea manca (au un gust... nici o legatura cu laptele sau branza)

              Agriculatura e chimie 90%. In Germania daca treci pe langa un camp cultivat (ca necultivate in Germania nu am vazut) - are un miros chimic de iti muta nasul - nu stiu ce ingrasaminte si chimicale antidaunatori au - dar nu poti respira. Insa pentru ei e ceva normal: "Da, asa miroase de la ingrasaminte"
              Last edited by ion_R5; 19 October 2012, 19:41. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • #8
                Domnilor, treaba este ca noi suntem cam multi pe aceasta planeta superba, planeta care nu are cum sa hraneasca sapte miliarde de oameni prin propriile ei forte, asa ca omul nu a facut decat sa modifice genetic cam tot ce este comestibil pentru ca toata lumea sa aiba ce sa manance.

                Intrebarea mea este: unde va duce acesta supraaglomerare, daca pe la inceputul secolului trecut eram un miliard, iar acum, dupa 100 de ani, suntem de 7 ori mai mult?
                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                Comment


                • #9
                  Mai bine baumgartner ala facea reclama la durex

                  Sent from my GT-B5330 using Forum Runner

                  Comment


                  • #10
                    si iti spun eu asta se intampla datorita mentalitatii romanilor.ei se bucura ca au un investitor care creaza 2 locuri de munca(ii da foarte usor autorizatii) plus ca romanul cumpara in functie de pret iar pentru ei romania o sa fie cea mai mare piata de desfacere.

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by vitriol View Post
                      Domnilor, treaba este ca noi suntem cam multi pe aceasta planeta superba, planeta care nu are cum sa hraneasca sapte miliarde de oameni prin propriile ei forte, asa ca omul nu a facut decat sa modifice genetic cam tot ce este comestibil pentru ca toata lumea sa aiba ce sa manance.

                      Intrebarea mea este: unde va duce acesta supraaglomerare, daca pe la inceputul secolului trecut eram un miliard, iar acum, dupa 100 de ani, suntem de 7 ori mai mult?
                      @ Vitriol Faptul ca acum 100 de ani eram 1 miliard, iar acum suntem de 7 ori mai mult, este o certitudine. Dar restul "povestii" - cum ca planeta nu mai are resurse - este o poveste vazuta dintr-o directie si cu un scop anume - cu toata propaganda de rigoare, care a devenit tot mai insistenta in ultimii ani --- ca asa poate ne "intra in creier".

                      Astea sunt niste manipulari infecte si criminale. Si efectele se va deja.

                      Europa de vest si America de nord este pe "crestere negativa" de populatie din anii '60.

                      Dupa 1989 ne-am "occidentalizat" si noi - si ne-am tot redus - atat prin emigratie cat si prin natalitate foarte scazuta.

                      Planeta, slava Domnului, pe poate hrani pe toti. Depinde insa ce cerem de la planeta... Daca unii intr-o parte a globului - care concentreaza 40% din populatia consuma 70% din resursele planetei - este absolut matematic ca restul de 60% din populatia globului nu se mai descurca cu restul de 30% din resurse...

                      Ce sa intelegem? Ca trebuie sa fie realizata "extinctia" celor 60%, pe care cei 40% ii privesc ca pe un "balast" --- asta dupa ce le fura la propriu resursele celorlalti...

                      ASTA ESTE POVESTEA SI MANIPULAREA - la care nu ar trebui sa marsam. Sunt niste jocuri foarte murdare si criminale. La noi cel putin experimentele astea le traim pe propria piele --- vor sa vada stapanii lumii, pana unde trebuie strans surubul, ca sa inceapa sa moara populatia --- ne-au distrus industria, ne-au marita preturile, ne-au taiat veniturile, ne-au inchis scolile si spitalele... sa incepem sa crapam. Grecia e cuiul lui Pepelea - se da o lupta mare acolo... Usor usor ii scutura si pe italieni si pe spanioli.

                      Se pare ca solutia "finala" va fi tot razboiul, fiindca cu toate otravurile si asupririle, inca respiram.

                      Originally posted by biancamarius5 View Post
                      si iti spun eu asta se intampla datorita mentalitatii romanilor.ei se bucura ca au un investitor care creaza 2 locuri de munca(ii da foarte usor autorizatii) plus ca romanul cumpara in functie de pret iar pentru ei romania o sa fie cea mai mare piata de desfacere.
                      De unde scoti asta cu "mentalitatea romanilor" e problema? Noi asistam la efecte. Cauzele de ce uitam sa le vedem?

                      Si Ceausescu era tot roman, si inainte de 1989 noi eram tot romani - si nu vedeai picior de "investitor" in Romania. Intreprinderile si toata economia nationala erau in proprietatea statului Roman 100% (nu 30%, nu 50% nu 60%)

                      Si mai trebuie spus un lucru - si atunci inainte de 1989, Romania s-a dezvoltat economic pe baza imprumuturilor financiare luate din occident (FMI, Banca Mondiala) pe care Romania le-a returnat integral chiar in 1989 - fiind sigura tara de pe intreg globul pamantesc care si-a achitat datoria externa.

                      Nu mai apostrofati pe romani, ca nu e cazul. A indurat foarte mult acest popor in toate veacurile.

                      Tradatorii de neam si tara - slugile strainilor care au preluat Romania in decembrie 1989, nu au nici o legatura cu poporul Roman - doar uneltesc sa ne fure, sa ne distruga, sa ne termine.
                      Last edited by ion_R5; 19 October 2012, 20:25. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • #12
                        ion_R5 Incep prin ati spune buna seara avand in vedere ora la care postez si vreau sa-ti spun ca am citit comenturile tale de mai sus si am ramas foarte surprins placut de cele scrise de catre tine.Esti o persoana care merita apreciata si de la care foarte multi ar avea foarte multe lucruri de invatat.Un ROMAN adevara,toate aprecierile mele.

                        Comment


                        • #13
                          mi-ar placea sa ii laud dar uita-te la cfr,combinate si firmele mari.noi nu suntem in stare sa investim noi asteptam totul de*a gata.noi plecam la suedezi sa lucram in mine pentru ca la noi important este banul,nu conteaza cum il obtinem sau ce trebuie sa facem pentru el.cei din rosia montana se bucura la locurile de munca ce vor fi create nu conteaza ca viata le este pusa in pericol.asta e o problema grava de mentalitate

                          Comment


                          • #14
                            Bai ce de romani "adevarati" pe aici, daca iei unul si-i pui sapa in mana incepe sa vomite, nu stie la ce-i buna. Cum vreti voi sa se faca productie daca "romanii adevarati" fac poezie, filozofie, stau in carciuma, numai agricultura nu fac, domnilor, daca nimeni nu vrea sa smulga iarba din culturi acestea nu dau rod, ramane varianta ierbicidelor iar noi sa ne vedem in continuare de filozofia agriculturii. Apropos, de roman ce era si Ceausescu a facut tot posibilul si a furat seminte de porumb hibrid din America, mai terminati bre cu romanul pur si neprihanit, ca tare-i mai place si cu sula-n c*r si cu sufletu-n rai.

                            Comment


                            • #15
                              Vasile, Ceausescu in nestiinta lui a aplicat multe din masurile din vest pentru crearea "omului nou" - si le-a plicat inconstient. De asta in anii 60 si pana la jumatatea anilor '70 Ceausescu era apreciat in occident si primit in vizite pe acolo. Cand a inceput sa puna intrebari si sa ceara si raspunsuri, i s-a trantit usa in nas.

                              Ceausescu in sine nu a fost vreun geniu. Dar comparat cu nemernicii si tradatorii care au preluat Romania din decembrie 1989 - Ceausescu este foarte sus, fiindca astia de acum au dus poporul roman atat de jos.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google