Sfat Achizitie Masina 3000-3300 Euro Germania

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by Nytro View Post
    Alfa e varza la fiabilitate circuli 2 zile si 5 e la mecanic la reparat.
    Golf 4 are punte spate independenta alfa nu.
    Iar puntea asta spate independenta o face asa manevrabila in curbe.
    Golf 4 recomand motorizarea 1.8 turbo eventual gti depinde ce gasesti
    Confunzi cu focusul. sau Poate doar aia 4X4 sa aiba.
    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

    Comment


    • #32
      Contrar tendintei anti Golf de pe forum, un Golf 4 1.6 ramane in limita ta de buget. Motorul nu e cine stie ce, dar e o masina decenta, intretinuta corect poate fi folosita destui ani, a fost top la vanzari in Europa ani de zile, nefiind cea mai ieftina masina.

      Cu toate ca in loc de Golf4, as alege fratele cu haine mai bune, A3.
      Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

      Comment


      • #33
        Din 2001 numai 150.000 km n-are.
        Cavouri dintr-astea vechi de 12 ani, si rulate sanatos chiar nu vad de ce as lua...
        Raman cu ea pe cap.
        Am sanse mult mai mari sa scap de o masina din 2007, decat de una din 2001.

        PS: imi place ca i-a schimbat pedalele, insa volanul a ramas numai bun de vazut in el porii

        Comment


        • #34
          Deh, Golf5/A3 din 2007 nu intra in buget.
          Cand cumperi o masina de 12 ani, nu-ti mai pui problema sa scapi de ea decat la poarta Remat.

          Ai mai multe sanse sa mori intr-un Logan nou, decat intr-un A3 de 12 ani, asa ca definitia cavoului e adaptabila.
          Last edited by mr.K; 4 February 2013, 14:22.

          Comment


          • #35
            Citroen c4 gasesti din 2007 la banii aia

            Comment


            • #36
              La banii aia tot spre logan m-as orienta...
              sigpic

              Comment


              • #37
                Eu zic sa te gandesti bine ce iei.. o masina de 10 ani din Germania cu "150.000" are in realitate > 400.000 (in cele mai multe cazuri)... Intr-adevar cumperi masina ci nu anul sau kilometrajul insa chiar daca a fost ingrijita cum se cuvine tot poti intampina probleme la motor ( supape , culbutori , segmenti , tacheti si nu numai... ) componente care se uzeaza dupa un numar mare de km , chiar si parcursi in conditii optime....
                Eu m.as orienta spre ceva care a fost cumparat nou din Romania , macar stii -partial- istoricul masinii...
                I changed her oil , she changed my life
                sigpic

                Comment


                • #38
                  Originally posted by bGy View Post
                  La banii aia tot spre logan m-as orienta...
                  De ce? Ce are mai bun?

                  Comment


                  • #39
                    Nu e vorba ca are ceva mai bun, din contra, poate are ceva mai putin bun decat celelalte, dar la 3000 de euro macar caut o masina cum a vandut-o PCH pe a lui cu km putini, intretinuta, luata de noua din romania, istoric cunoscut, probleme deja cunoscute...

                    Decat sa ma avant sa iau o masina care nu stiu cine a condus-o, nu stiu cati km are reali, nu stiu aproape nimic din trecutul ei...mai bine autohtona noastra.
                    Intr-adevar si ea are minusurile ei, dar poate ca acele plus-uri de la celelalte masini nu o sa mai conteze cand o sa aibe probleme cu ea (ceea ce nu ii doresc).
                    sigpic

                    Comment


                    • #40
                      Da, probleme deja cunoscute: rugina multa, ca de aia a vandut-o (cred).
                      Ia spune bre PCH, nu te-a innebunit rugina aia? Ca si pe mine m-ar fi scos din sarite, mai ales cand masina e "virgina" saraca...

                      Comment


                      • #41
                        Nu cred ca a vandut-o din cauza asta...Cred ca a vrut un upgrade de la un logan din 2007 la un ford focus tot din 2007 sau din 2008 (care in niciun caz nu a costat 2500 de euro cat vrea colegu' sa dea pe masina) eu spun ca merita acest upgrade.

                        Dar avand in vedere ca vrei sa dai pe o masina 2500 de euro, indiferent din ce tara o iei...Mai bine iei una din romania. Asta am vrut sa spun
                        sigpic

                        Comment


                        • #42
                          oricum nebunia mea este sa ma duc in Germania sa-mi aduc de acolo una. Daca as gasi un citroen c4 sau un focus dupa 2005 l-as lua cu ochii inchisi si cred dca as da si 3000E pe el acolo. Acum vad ca vremea a inceput sa se faca din ce in ce mai frumoasa si sper ca in curand sa plec sa-mi aduc o masinuta
                          Vand toba sport/subwoofer+statie/senzori de parcare si altele
                          http://www.loganclub.ro/forum/showpo...56&postcount=1

                          Comment


                          • #43
                            Loganul l-am vandut pentru ca era un 1.4 preference si cu toate ca avea doar 44.000 m-am gandit ca nu mai iau nimic pe el odata cu lansarea Logan 2. Rugina ma afectat destul, am tinut foarte mult la masina aia, arata impecabil si am avut un mic soc....pe Focus am dat mult peste bugetul lui, dar este 2008, avea 40.000 km si un an garantie. Si eu as cauta Logan minim 2007 la banii pe care ii are.

                            Sent from my GT-I9100 using Forum Runner

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Anulare DPF
                            Politica de Securitate Google