Hobbyurile Si Pasiunile LOGANISTILOR

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Hobbyurile Si Pasiunile LOGANISTILOR

    Propun in acest topic sa povestim despre cum ne ocupam timpul liber.
    Eu de exemplu sunt pasionat de trenulete.
    Am o colectie formata din vreo 10 locomotive, 65 vagoane, 20 vehicule si diverse constructii la scara 1:87.
    Toate locomotivele sunt dotate cu decodoare si se pot manevra cu telecomanda.
    La majoritatea vagoanelor de calatori am montat iluminat interior.
    Din lipsa de spatiu pentru construirea unei diorame sunt nevoit sa tin colectia in cutiile lor dar sper ca in viitorul apropiat sa-mi fac o polita unde sa le pot expune.
    Mai colectionez machetele: "Masini de legenda" si "Ferrari"
    "Sunt inofensiv dar gandul meu e criminal" - PARAZITII

  • #2
    Se pare ca nu avem alte hobbyuri.
    Rog un moderator sa stearga acest topic.

    Multumesc anticipat.
    "Sunt inofensiv dar gandul meu e criminal" - PARAZITII

    Comment


    • #3
      Mai sunt colegi de forum cu hobby uri desigur.

      Doar ca nu au avut inca timp sa scrie.
      Logan GPL 1.4

      Comment


      • #4
        Sa deschid vorba de pescuit ? Cred ca nu sunt singurul pescar loganist .

        Comment


        • #5
          Hobby urile mele ar fi urmatoarele:

          - jocuri de strategie (in special Age of Empires 2 - am ani de zile de cand joc si inca nu m-am lecuit )

          - ciclismul - merg zilnic cu bicicleta, in fiecare vineri am program de excursii cu bicicleta cu colegii de serviciu, fiecare bicicleta pe care am avut-o a fost dezasamblata, asamblata, imbunatatita si intretinuta personal

          - vinurile albe seci si demiseci (Sauvignon Blanc, Dry Riesling, Chardonnay). Le-am trecut la hobby pentru ca sunt o chestie pe care o practic regulat si imi face placere

          - mai nou sunt pasionat de colectionarea machetelor de masinute metalice (DieCast, HotWheels). Am inceput sa le cumpar pentru fiul meu (e innebunit dupa masini - in fiecare zi in drum spre gradinita trebuie musai sa afle cum se cheama fiecare model de masina de pe strada si ce marca este) si treptat m-a prins si pe mine microbul. Ultimele achizitii sunt ceva modele Lamborghini si Porsche.

          Ca sa fac un rezumat atasez urmatorul colaj de imagini
          Attached Files
          Logan GPL 1.4

          Comment


          • #6
            Si mie imi place age of empires 2 , e cel mai bun joc de strategie ever . Ai expansiunea ? Sti cum am putea sa jucam online ?

            Comment


            • #7
              Exista un site pe care ne putem inscrie (GameRanger.com sau ceva de genul acesta)

              Si de acolo putem juca impreuna foarte simplu.

              Acolo putem face un server si putem juca impreuna.
              Logan GPL 1.4

              Comment


              • #8
                Am jucat si eu "Age of Empires".
                Chiar mi-a placut.
                "Sunt inofensiv dar gandul meu e criminal" - PARAZITII

                Comment


                • #9
                  unora le place sa mestereasca pe la masina (o curata mai ii face cate o modificare)
                  http://www.loganclub.ro/forum/loganu..._4-t46535.html

                  Comment


                  • #10
                    Asta cred ca este hobby-ul comun!
                    MY CLA

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by mmkelemen View Post
                      Propun in acest topic sa povestim despre cum ne ocupam timpul liber.
                      Eu de exemplu sunt pasionat de trenulete.
                      Am o colectie formata din vreo 10 locomotive, 65 vagoane, 20 vehicule si diverse constructii la scara 1:87.
                      Toate locomotivele sunt dotate cu decodoare si se pot manevra cu telecomanda.
                      La majoritatea vagoanelor de calatori am montat iluminat interior.
                      Din lipsa de spatiu pentru construirea unei diorame sunt nevoit sa tin colectia in cutiile lor dar sper ca in viitorul apropiat sa-mi fac o polita unde sa le pot expune.
                      Mai colectionez machetele: "Masini de legenda" si "Ferrari"
                      In sfarsit mai aud si eu pe cineva ca are un hobby comun cu mine, si anume colectionarea de trenulete.
                      Ma gandeam sa deschid si eu un topic de genul dar am preferat sa stau in banca mea.Motivul , pe alt forum am deschis un topic de genul si am fost luat la rost ca este forum cu altceva si discutia nu are rostul cu toate ca postasem la sectiunea colectii si colectionari .

                      Sa revenim, eu am ajuns la 42 de locomotive and counting(astept sa vina un BR 65Fleischmann) toate cu decodor digital plus vre-o 10 decodoare la cutie care asteapta viitoarele locomotive, vagoane peste 120 ,nu le mai stiu numarul exact pentru ca mai toate sunt in cutii, doar locomotivele (o parte) le am in vitrina.
                      Pe forumurile dedicate postez lucrari cu imbunatatiri ale locomotivelor din colectia personala si ale altor useri.
                      Store your photos and videos online with secure storage from Photobucket. Available on iOS, Android and desktop. Securely backup your memories and sign up today!
                      Captain of the black pearl

                      Comment


                      • #12
                        Bingo!
                        Inca un copil mare...
                        Cred ca ne-am mai intalnit si pe alte forumuri.
                        "Sunt inofensiv dar gandul meu e criminal" - PARAZITII

                        Comment


                        • #13
                          Intradevar copii mari , cumnosc pe cineva trecut de 70 de ani care se joaca cu asa ceva dar numai epoca 2 DRG ( pentru cei care nu cunosc sunt trenulete la scara replici ale celor care erau pe vremea Reichului 1933-1945) inclusiv garnituri militare locomotive cu blindaje cate si mai cate.
                          O poza cu vitrina
                          Attached Files
                          Captain of the black pearl

                          Comment


                          • #14
                            Frumoase foc bijuteriile.
                            Cine are boala asta stie despre ce este vorba.
                            "Sunt inofensiv dar gandul meu e criminal" - PARAZITII

                            Comment


                            • #15
                              Daca tot este vorba de copii mari atunci ma arunc si eu in hora.
                              De 15 ani practic aeromodelismul (ma joc cu avioane teleghidate de sute si mii de oiro), mai nou am intrat in domeniul dronelor (FPV).

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google