Achizitionare Ford Courier

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Achizitionare Ford Courier

    Salutare nu stiu daca postez unde trebuie daca nu imi cer scuze si rog un moderator sa il transfere unde este nevoie .Multumesc

    Vreau sa achizitionez o masina ford courier din 1996 cu motor 1800 cmc diesel simplu. Vreau sa il achizitionez pentru a face transport marfa cu el in timpul liber asta cand nu sunt la lucru deci nu o sa fie non stop pus la carat doar asa in timpul liber pentru a face un ban in plus daca intelegeti ce vreau sa zic
    As dori sa va intreb despre masina ce parere aveti fiabilitatea motor etc
    Si in ultimul rand am nevoie de ceva autorizatie sau ceva de genu asta pentru a face treaba asta ?Cat B este de ajuns nu pentru treaba asta?Nu cunosc prea bine treaba asta cu actele etc
    Multumesc frumos si astept niste sfaturi cine stie cum sta treaba in legatura cu problema mea multumesc

  • #2
    nimeni nimic?

    Comment


    • #3
      nu mai bine iei o dacia pick-up ? sau mai degraba logan van ?
      sigpic

      Comment


      • #4
        Da este o varianta si asta dar acest ford courier l-am gasit la pret bun de la cineva cunoscut .Pana la urma de ce acte am nevoie sa fac acest lucru ?Am auzit ca trebuie sa deschizi o firma pe persoana fizica sau ceva de genu este adevarat ?daca nu il folosesc numa ocazional

        Comment


        • #5
          Nu stie nimeni nimic in legatura cu actele de transport ?Am o alta intrebare daca cumpar masina dar nu doresc sa il transcriu pe numele meu ramane pe numele omului de la cine il cumpar cum trebuie sa procedez in legatura cu actele ?Am inteles ca trebuie sa fac ceva act la un notar dar cum se numeste acest act ca daca intervine ceva problema sa nu mai trebuie sa vina si proprietarul care este trecut in carte cand trebuie facut itp sau alte chestii.As dori sa imi explice cineva care a trecut prin asa ceva cum trebuie sa procedez de la a la z.Multumesc

          Comment


          • #6
            Si tatal meu tot de asta este interesat,mai exact de un Citroen Berlingo tot pentru a transporta in timpul liber. Din cate am auzit nu este nevoie,este foarte probabil sa ma insel . Si eu sunt curios sa aflu cat mai multe .
            sigpic

            Comment


            • #7
              Daca clientul vrea factura, CMR, asigurarea marfii, da, iti trebuie PFA sau SRL. Si atunci platesti TVA si impozit etc. Daca nu vrea, faci evaziune fiscala si nu mai trebuie forma de organizare juridica.
              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

              Comment


              • #8
                Ok daca imi trebuie pfa sau un srl sa deschid cat ma costa treaba asta ?in legatura cu cealalta problema a mea daca nu doresc sa transcriu masina pe numele meu cum procedez cu actele ?ca acte trebuie facute ?multumesc

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google