Imprimante

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Imprimante

    Am o problema cu o imprimanta Epson fx 2190 matriciala, A3 de la servici : Are aproape 1 an, deci e noua pentru clasa ei, iar dupa ce am listat ieri 7-800 de pagini a inceput brusc sa tipareasca precum melcul. Tipareste normal, caracterele sunt aceleasi, asezarea in pagina e identica numai ca i-a scazut brusc viteza, parca se chinuia sa listeze. Asta se intampla in timpul listarii.
    Daca o opresc si ii dau din nou listare, merge iar bine cam 50 pagini si iar o apuca damblaua, nu mai revine la viteza initiala decat daca o opresc iar. I-am schimbat ribonul, am resetat-o, am resetat calculatorul, am reinstalat driverele din nou,- nimic tot asa face. Vizual nu se vad scame de hartie, cocoloase sau alte murdarii prin ea. De obicei listez peste 2000 de pagini in fiecare luna cu ea dar nu am mai patit asa ceva si nici cu alte imprimante nu am mai patit-o. Daca stiti cumva care ar putea fi problema va rog sa ma ajutati. Multumesc.

  • #2
    Poate sa fie problema de la procesorul sau capul de scriere al imprimantei: se supra incalzeste si nu mai are racirea cum trebuie. Daca mai e inca in garantie incearca sa o duci la cei de la care ai luat-o si sa o verifice ei.

    Comment


    • #3
      Cred ca mai e in garantie, vad ca nu am de ales si ma mai chinui asa cu ea si azi ca cei de la service nu sunt asa prompti. Capul de scriere era curat la aripioarele alea de racire ca m-am uitat bine la el. La procesor nu am ajuns sa ma uit ca nu ma apucam sa o desfac sunt platiti cei de la service pentru asta. Ms.

      Comment


      • #4
        Este normal sa fie asa, este asa zisa o protectie a ei
        laureate 1.5l, albastru marin

        Comment


        • #5
          Pai da, dar pana acum in aceleasi regimuri de functionare a mers perfect. Ce a apucat-o chiar asa deodata ?

          Comment


          • #6
            Am lasat-o vineri sa mearga asa, si dupa ce ii scadea viteza, incet incet isi revenea la viteza ei, cam in 10 minute. Probabil ca intre timp se racea ceva din ea si isi revenea. Mi-am terminat treaba cu ea dar de maine chem service-ul.
            Consider ca se poate inchide threadul.

            Comment


            • #7
              Deci, aici se inchide. Pentru redeschidere astept PM.
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google