convertor NTSC/PAL=DVD recorder multisistem?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • convertor NTSC/PAL=DVD recorder multisistem?

    Va rog sa fiti ingaduitori.
    Problema este ca m-am pricopsit de curand cu un tv lcd fabricat in Europa si pe a carui cutie scria PAL.
    surpriza a fost ca nu reusesc sa-l conving sa functioneze in sistem PAL pentru ca este NTSC.Din auzite si intreband pe ici pe colo am inteles ca singura solutie ca odata cuplat la televiziune prin cablu sa vad imaginea color si cu sunet, ar fi sa fac rost de un VHS recorder multisistem sau DVD recorder multisistem si sa-l folosesc pe acesta pe post de convertor.La magazinul respectiv nu-l pot returna pentruca e in afara granitelor.
    Cunoaste cineva dintre domniile voastre vreo alta varianta?

  • #2
    Da, du-te la service-ul din Romania al firmei respective si ei iti pot monta un convertor mic inauntru pentru PAL. Costa ~50-100 ron.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • #3
      Convertorul trebuie sa fie montat pentru tipul de televizor respectiv?
      Pentruca in Romania nu cred ca a auzit prea multa lume de SABRE-ca producator de electronice si nu cred ca voi gasi service al firmei.
      Oricum o sa incerc sa vorbesc cu vreun depanator sa vad ce se poate face.
      Televizorul e un tv LCD20" SABRE.

      Comment


      • #4
        Convertorul s-ar putea sa ai norocul sa se potrivesca de la alt model de televizor. Oricum vrobeste cu un depanator.
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • #5
          OK, mersi, Andrei!

          Comment


          • #6
            Sa ma anunti daca ai rezolvat problema.
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • #7
              Am rezolvat-o, in sensul ca am cumparat un DVD recorder(nou) la 110 Euro si merge perfect.Altfel, ar fi trebuit sa trimit pe cineva sa se intereseze daca se poate sa gaseasca un convertor...ceea ce nu cred ca ar fi facut, fara sa insist in fiecare zi de cateva ori(pentru ca eu nu sunt in tara o perioada).

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google