Reparatie Logan Lovit Frontal

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    o vinzi asa. pret ? maxim 3-400 euro cred.
    o/____\o
    (i)
    .........

    Comment


    • #17
      Originally posted by Costi-bc View Post
      o vinzi asa. pret ? maxim 3-400 euro cred.

      Cred k glumesti nu ? Detin in curte un logan ph2 an 2010(nu este masina mea),i-au dat dauna totala 95%. Are partea dreapta praf,parbrizul fata sta pe folie,iar cel spate nu mai este,are stalpul drept spate praf(masina a fost rasturnata) si cere 1000 euro negociabil.

      Eu i-as da un minim de pret cam 1100e si maxim 1500 daca motorul si cutia sunt in regula.
      Cand vrei sa faci un bine gandestete de 2 ori!

      Comment


      • #18
        daca citeai primul post nu mai sareai asa... pentru 5-6 repere de recuperat de pe ea ce pret ai vrea? ca pe una functionala?

        Comment


        • #19
          mda,imi cer scuze,acum am observat ca motorul nu mai e bun+ multe altele.
          Totusi eu as zice sa o vinzi pe componente,este doar o parere.Nu cred ca o sa o ia cineva "intreaga",pentru ca multi iau masini lovite tocmai pentru partea mecanica.
          Cand vrei sa faci un bine gandestete de 2 ori!

          Comment


          • #20
            Originally posted by Costi-bc View Post
            o vinzi asa. pret ? maxim 3-400 euro cred.
            Eu ma gandeam la un 500. In afara de partea din fata nu e afectat nimic (stalpi usi sau alte parti care merg din dreptul bordului in spate).

            Pe bucati... nu prea gasesc sa o dau repede dar ma gandesc si la varianta asta.

            Ca si dotari, era un Laureate Plus (daca imi amintesc corect). Motorul nu am reusit ( si nici nu am incercat) sa il mai trag din ea dar cutia e sparta.

            In rest masina e destul de ok, intretinuta, ajunsesem cu ea la 200k km cu ceva mici probleme dar nesemnificative.
            Per total foarte multumit de ea. Toate consumabilele erau schimbat la timp, numai buna de plecat oriunde cu ea si oricand.

            Daca as putea sa o dau la 500 euro asa cum e ar fi perfect. Bineinteles, vine omul si o vede inainte ca sa se convinga de tot ce vrea la ea.

            Cat ar valora usile ( cu geamuri electrice) ?
            Scaunele ?
            Cauciucurile de vara + 2 jante cu cauciucuri de iarna?
            Usi spate ? fara electrice...


            Ms!

            Comment


            • #21
              aici a vandut cineva tot din targoviste usi de pe un logan tot albastru la 150 de lei goale... restul nu stiu ce sa zic... ce an e masina? stare taxa?
              Last edited by sorin1983; 2 May 2014, 18:00.

              Comment


              • #22
                Toate 4 usile complete ai putea cere pe ele in jur 1500RON,
                Iar jantele+pneurile in jur 400 Ron,dar asta depinde si de uzura lor,iar scaunele nu stiu exact,depinde de starea lor,dar daca ai scaunul soferului cu reglaj pe inaltime si lombar ai putea cere lejer in jur de 9-1000 lei.
                Cand vrei sa faci un bine gandestete de 2 ori!

                Comment


                • #23
                  Usile sunt ok, putin zgariate. Nu cred ca nu se poate rezolva. 2 electrice+2 clasice.
                  Jantele: 2 spate cauciucuri iarna folosite 2 sezoane (~15000km) + 4 de vara folosite vreo 50.000 (au doi ani).
                  Scaunele sunt cum erau si cand le-am luat. La fel si bancheta. Se reglau in zona lombara, inaltime, etc.
                  Pai asa as putea cere 1000 (usile)+ 700 (2x janta+cauciucuri + 4 de vara +rezerva noua cu caucicul original rulat 200km maxim ) +1000 (scaune) + 100 (bancheta)
                  Nu am pus instalatia de GPL care e inca pe ea. Am tot de la ea: injectie, butelie, electronica.
                  Probabil ca valoreaza si ea ceva. Oare iau 600-700 roni pe ea ?? (butelia e aproape plina cu gaz ).

                  Comment


                  • #24
                    1000 lei pe scaune? Sa fim serioși. Mai ai capota portbagaj, stopuri, suspensii spate, punte, și din motor sigur mai sunt piese, galerie eva uare, sonde lambda 50 lei bucata, uch, ecu, dacă o dezmembrezi scoți minim 1000 euro, însă în timp. Depinde din ce an e instalația și butelia. Cred ca iei minim 1000 lei

                    Comment


                    • #25
                      Masina e fabricata la sf anului 2007. La mn a ajuns in ianuarie 2008. Taxa platita. Butelia e buna, singura parte afectata este cea de la motor.

                      Comment


                      • #26
                        Din ce an e butelia? E din fabrica instalația de gaz?

                        Comment


                        • #27
                          Cand am zis 1000RON ma refeream la: scaune+bancheta+tapiteria de la plafon si "ornamentele" acelea dupa stalpi
                          Cand vrei sa faci un bine gandestete de 2 ori!

                          Comment


                          • #28
                            da, e de fabrica: Landi Renzo. A fost luata asa.

                            Credeti ca ar merita 1000 roni instalatia de gaz?
                            Last edited by myhay1208; 3 May 2014, 15:21. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Anulare DPF
                            Politica de Securitate Google