Cu Si Despre Biciclete

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    si exemplele pot continua.
    concret, daca oferta este buna in speta raport pret/echipare, atunci merita. cadrele canyon sunt de incredere si fiabile, ca marea majoritate a firmelor cu renume.
    sigpic

    Comment


    • #77
      Conteaza ba mumusache si brandu' ...in fond cadrul e baza!


      Sent from mobile
      Keep walking...

      Comment


      • #78
        Pe unde am fost eu cu rich-ul nu o sa mergi tu cu 'brandu' si nu a crapat.

        Cadru fisurat am vazut, dar se facea dh cu bicla de mers in parc... Poti sa ai tu brand daca nu il folosesti ptr ce e fabricat.

        Eu daca azi ar trebui sa iau bicla noua, as lua devron.

        Si da, ai si tu dreptate, conteaza marca, dar la nivel de concura poate, ptr o plimbare in padure nu e cazul, mai bine un cadru mai no name si o furca pe aer...
        Last edited by mumus; 30 March 2015, 13:42. Reason: Automerged Doublepost
        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

        Comment


        • #79
          Originally posted by jonnie007 View Post
          Conteaza ba mumusache si brandu' ...in fond cadrul e baza!


          Sent from mobile
          Conteaza brandu riderului mai mult decat brandul cadrului as zice
          Ca dr mke de exemplu poate rupe niste cadre "de firma" la kilele lui.
          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

          Comment


          • #80
            exemplul cel mai elocvent cumnatu meu, mare, el zice ca nu are technica prea buna, dar il salveaza bicla...

            Eu de exemplu tot ce este obstacol si nu poate fi ocolit, incerc sa il sar la coborari, el le ia din plin, el a mai rupt si cadru bun, eu inca nici unul.
            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

            Comment


            • #81
              Am primit o roata cadou, si mie imi trebe pe 26, daca era de fata faceam o strutocamila, dar asa...

              poate stiti pe cineva care ar vrea.

              Anunturi gratuite , peste 4 milioane: anunturi imobiliare, anunturi auto, telefoane mobile, locuri de munca, apartamente de inchiriat, masini second hand, haine.
              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

              Comment


              • #82
                am vazut ca ai o sa de vanzare. cat si eu o sa, dar marca selle italia slr (cel mult). are cineva?
                sigpic

                Comment


                • #83
                  ma, a mea a fost noua vreo 70 lei, e moale, dar nu se potriveste cu dosul meu, daca ai drum in bv ti-o dau sa o incerci.
                  Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                  Comment


                  • #84
                    nu se potrivesc culorile seii cu ale bicicletei mele.

                    de unde faci "aprovizionarea"? de la play bike?
                    sigpic

                    Comment


                    • #85
                      Da, 80% playbike, 20% Pro bike.

                      Am un baiat care chiar se pricepe la playbike, si de aia iau de la iei, la Probike angajatii cred ca stiu mai putine decat mine, dar seful este ok. Cu el tratez 90% din cazuri.
                      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                      Comment


                      • #86
                        din ce vad pe net, probike este axat mai mult pe motociclete.

                        e bine cand ai un magazin in oras, nu conteaza cat de mare sau de mic este. in braila nu exista asa ceva. in galati este. oamenii de acolo te ajuta in orice problema legata de biciclete. de exemplu piulita pe care o cautam mai sus am gasit-o la ei. magazinul se cheama mausbike. dar imi vine peste mana sa bat drumul de fiecare data cand am nevoie de ceva.
                        sigpic

                        Comment


                        • #87
                          Probike brasov e doar cu bicle...

                          Fi mai destept cu osecunda si deschide tu un magazin.
                          Last edited by mumus; 7 April 2015, 10:10. Reason: Automerged Doublepost
                          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                          Comment


                          • #88
                            eu am intrat pe comunitatea motociclistilor.

                            crezi ca nu m-am gandit sa deschid un magazin de biciclete? in braila sunt vreo 2 magazine (hervis si first bike) dar nu e comunitate de biciclisti nici macar 50 %cat e in galati. mai exista service-uri de cartier dar ghici ce fel de biciclete repara.

                            imi aduc aminte cand ma plimbam intr-o zi cu masa critica si era o bicicleta vai si amar de ea. facea angrenajul pedalier 8-uri dar omul era fericit ca se plimba cu masa critica.

                            cum ar fi ca vantul asta de 25 km/h sa bata din spate?
                            Last edited by bogdan_1984; 7 April 2015, 10:37.
                            sigpic

                            Comment


                            • #89
                              Cea mai recenta statistica personala:

                              distanta casa-servici-casa = 4 km dus (mai mult deal), 4 km intors (mai mult vale) (8 km total)

                              timp de deplasare cu masina plus cautat loc de parcare la dus = 15 min, la intors = 10 min
                              timp de deplasare cu bicicleta la dus = 20 min, la intors = 15 min

                              Verdict: economia de timp de 10 min pe zi nu prea justifica utilizarea masinii
                              Logan GPL 1.4

                              Comment


                              • #90
                                Eu cand nu eram legat de masina... 6 km dus la vale 6 intors la deal, cu auto dus 10 minute, cu bicla tras tare 11... La intors cu masina 10-15 cu bicla intre 18 si 30 minute.
                                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google