Cu Si Despre Biciclete

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Fixie este madam.
    M-am conformat si am schimbat saua la cea grea.
    Attached Files

    Comment


    • De miercuri sunt posesorul unui nou calut si anume un Focus Whistler 27R 3.0 Granite Grey Matt model 2015, de care sunt foarte incantat
      Attached Files

      Comment


      • sa o stapanesti sanatos si la cat mai multe iesiri pe munte.
        sigpic

        Comment


        • Multumesc!

          Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

          Comment


          • Am gresat, sters si reglat agregatul, maine poimaine il scot la incalzire, asa arata acum.

            Si inca una cu suportul de pompa.
            Attached Files
            Last edited by Niki; 21 April 2015, 10:30.
            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

            Comment


            • Originally posted by jelly View Post
              De miercuri sunt posesorul unui nou calut si anume un Focus Whistler 27R 3.0 Granite Grey Matt model 2015, de care sunt foarte incantat

              Cat te-a ajuns?


              Sent from mobile
              Keep walking...

              Comment


              • vineri, pentru ca a fost mai cald, am facut si noi prima plimbare pe anul asta... traseul a fost mixt, padure si deal, aproximativ 15 km si asfalt vreo 9 km... cu toate ca traseul a fost destul de greu pentru un copil, la final, fie-mea (8 ani) era cea mai putin obosita din tot grupu'... pun si vreo 2 poze cu locurile pe unde am umblat...
                Attached Files
                Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                Comment


                • ......
                  Sent from mobile
                  Attached Files
                  Last edited by 77sky; 26 April 2015, 14:06.
                  Keep walking...

                  Comment


                  • Investeste intr-un antifurt bun. Ala nu e antifurt, ci "sarma de cupru"!!!
                    Last edited by 77sky; 26 April 2015, 23:02.
                    Cainele care latra nu musca!

                    Comment


                    • Foarte corect, teoretic trebuie sa investest 10% din costul biclei in antifurt.

                      Ca idee, eu cand nu stau langa ea, e inchisa in garaj incuiat, legata cu 4 antifurturi independente, si curtea pazita de caine mare.

                      Si nu, nu exagerez. pur si simplu, daca cineva vrea sa o fure, va trebui sa munceasca!

                      Am iesit si eu si ieri si azi la plimbare, am nevoie de o sa noua si comoda.
                      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                      Comment


                      • Tura de asfalt, 37km..., singur ca de obicei; parteneri de pedalat in zona nu gasesc...
                        Attached Files
                        Last edited by f0rdiesel; 26 April 2015, 23:05.
                        Cainele care latra nu musca!

                        Comment


                        • Originally posted by f0rdiesel View Post
                          Investeste intr-un antifurt bun. Ala nu e antifurt, ci "sarma de cupru"!!!
                          E mai mult de decor...nu o las nesupravegheata si/sau la vreo distanta mai mare de 5m ... si e in permanenta in raza vizuala
                          Keep walking...

                          Comment


                          • Mai bine renunta la el; Fara el vei fi mai grijuliu; stiindu-l ca-l ai acolo tu ai totusi o "oarecare siguranta" cand ti-ai legat bicla cu el; dar pentru un hot e o treaba de 20 secunde.
                            Last edited by 77sky; 27 April 2015, 13:32.
                            Cainele care latra nu musca!

                            Comment


                            • Originally posted by mumus View Post
                              Am iesit si eu si ieri si azi la plimbare, am nevoie de o sa noua si comoda.
                              si eu am nevoie de asa ceva. la playbike au adus sei selle italia.

                              Originally posted by f0rdiesel View Post
                              Tura de asfalt, 37km...,
                              cu anvelope de munte...
                              si eu la fel si ma gandeam sa investesc in doua anvelope de asfalt maxim 2.0
                              sigpic

                              Comment


                              • Am avut eu vreo 2 ani maxxis deronator de 1.5, wired, am mers peste tot, inclusiv forestiere, drum cu pietris ascutit... Dupa vreo 2000km le-am vandut, aratau aproape ca noi. O singura pana am avut, de la o sarma otelita.
                                Recomand, mai ales ca suporta multi bari, acum am wtb wolverine de 1.9, real 1.6 rapide, bune si pe asfalt, dar galagioase, am renuntat la slick ca merg des pe forestiere si viteza cu ele era mai mica pana si cu 10 km/h, dar din grupul meu si cu slickuri tot eu eram primul la coborari derapam des, dar controlat din fericire.
                                In detonator am bagat mereu 5bar pe fata, 5.5 pe spate.
                                Daca ar fi dupa mine, as recomanda detonator 1.3 foldable, daca mergi doar in oras, interesati-va cati bari suporta janta.
                                Last edited by mumus; 27 April 2015, 09:26.
                                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google