Buson/gura Alimentare GPL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Buson/gura Alimentare GPL

    Salutare,

    As avea nevoie de ceva sfaturi din experienta celor cu GPL. Eu am avut GPL pe Logan (Landi) care a fost foarte foarte ok. Personal am fost multumit de ea. Am avut probleme cu injectoarele de gpl dupa vreo 3 ani de la achizitie si le-am schimbat cu altele. Altfel nimic sa-i reprosez.

    Acum vreau sa pun o alta instalatie Landi pe o alta masina si vreau sa vad daca as avea vreo sansa sa gasesc un loc mai bun decat cel care este langa busonul de benzina.

    In timp (7 ani) tabla de la busonul de GPL incepuse sa rugineasca desi a fost unsa cu vaselina periodic. Garnitura de cauciuc a inceput sa se deterioreze din cauza conditiilor atmosferice si a inceput sa rugineasca usor zona. Dupa 7 ani aveam rugina dar nimic grav. Mai mergea inca 3 ani lejer fara sa-i fac nimic. Problema era ca acolo era tot timpul umezeaza pentru ca se strangea praf si apa de la roata.

    Avand in vedere cele enumerate mai sus, aveti alte sugestii pt o pozitionare mai buna ?

    Multumesc!

  • #2
    In bara e bine? ?
    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

    Comment


    • #3
      Pai aia vreau sa-mi spuneti voi daca aveti... E ok si in bara desi parca mi se pare un pic prea jos.

      Eu as merge pe varianta de langa buson dar nu strica sa cer si alte pareri de la cei care si-au pus...

      Luam in considerare ideea dar mai asteptam si altele...

      Comment


      • #4
        cel mai bine linga buson , dar cu una doua conditii
        - atunci cand se da gaura pentru montaj aia sa fie grunduita sa nu ramana gaura goala ca table pe interior , valabil atit pentru mufa gpl cat si pentru cele doua surupuri de prindere
        - dupa montaj tot interiorul ( ce se vede sub aripa deasupra rotii ) sa fie dat cu un strat maxim de grund cred ca merge si dela la spray din magazine de piese auto
        tabla din acea zona nu moare din cauza gpl sau a ploii sau ..... ci se duce din cauza ca pe interior prin filetul celor doua surupuri se umezeste si rugineste lucru valabil se pentru aparatorile de plastic de pe aripa cad se strange acel surup la maxim se patrunde mastic si grundu si se ajunge la table deci apare in timp rugina

        Comment


        • #5
          oricum nu ai voie in bara. trebuie prins pe metal.
          o/____\o
          (i)
          .........

          Comment


          • #6
            Sal

            Im i poate spune si mie careva daca pot sa desfac suruburile astea doua de la priza de alimentare cu gpl? as vrea sa pun niste silicon sau vasilina acolo,treaba e sa se indeparteze putin de tabla sa pot pune cum trebuie ,a mai facut careva asta????
            Attached Files

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google