Incidente din trafic-Accidente

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Fara martori sau filmare taximetristul pica vinovat.

    Comment


    • Originally posted by cristiboerica View Post
      Daca nu apucam sa indrept masina pe drum eram doar eu vinovat.
      Cam asta am spus și eu mai sus doar că polițistul a cam aproximat. Realitatea dacă te ia cineva la bani mărunți este să fi ieșit din intersecție. Aproape toate sunt doar în cruce și odată ce ai îndreptat mașina de fapt ești ieșit din intersecție. Dar există și excepții unde, deși ai îndreptat mașina, tot ai intrat în intersecție cu semnul de prioritate și îl păstrezi până la ieșirea din intersecție, iar acolo se întâmplă multe accidente legate de prioritate.

      Comment


      • Originally posted by cristiboerica View Post
        Fara martori sau filmare taximetristul pica vinovat.
        Chiar in conditiile in care s-ar fi asigurat si para-asigurat la deschiderea portierei, taximetristul nu prea avea cum sa-l vada pe retardatul ala de biciclist. Dar, in conformitate cu absurditatile legislative din minunata noastra patrie, posibil sa fie scosi amandoi vinovati.
        M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

        Comment


        • buhahah ce cazatura ca la hollywood

          Comment


          • NU suntem departe de rusi , peste 2-3 ani o sa avem evenimente de acest gen la ordinea zilei .
            Un bărbat de 54 de ani din Piteşti a fost reţinut de poliţişti după ce a distrus automobilul unui vecin cu o rangă. Între cei doi erau conflicte mai vechi. Joi, 14 iunie, după ce s-au certat din nou, bărbatul de 54 de ani a scos din ciment o bară de ...
            sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

            Comment


            • In Pitesti toti sunt mai smecheri decat prevede legea, inca de pe vremea raposatului.

              Comment


              • Trei oameni şi-au pierdut viaţa, iar alţi patru au fost răniţi, între care unul fiind cu traumatisme severe, după ce şoferul unei maşini a intrat pe contrasens cu maşina, pe Autostrada A1 între Deva şi...


                CARNAGIU pe Autostrada A1 între Deva şi Simeria. Patru oameni au murit şi alţi trei au fost răniţi după ce o maşină a intrat pe CONTRASENS



                Patru oameni şi-au pierdut viaţa, iar alţi trei au fost răniţi, sâmbătă, după ce şoferul unei maşini a intrat pe contrasens cu maşina, pe Autostrada A1 între Deva şi Simeria.

                Accidentul rutier a avut loc în jurul orei 6.45, sâmbătă dimineaţa. Potrivit primelor cercetări ale poliţiştilor, accidentul a fost provocat de o maşină înmatriculată în judeţul Hunedoara care circula pe contrasens şi a intrat în coliziune cu o Dacia Logan înmatriculată în judeţul Timiş şi o autoutilitară înmatriculată în municipiul Bucureşti.

                Doi kilometri, şoferul de 70 de ani a făcut slalom printre maşini, pe contrasens.

                Cum sa intri pe contrasens? Nu te uiti in ce directie merg masinile, ca vin din sensul unde vrei tu sa mergi?
                Mosnegi cretini!
                Last edited by catalonia; 16 June 2018, 21:39.

                Comment


                • Se numește selecție naturală, se confirmă încă o dată (după faza cu scoala cu 30km/h în ceață densă și alți idioți cu peste 100km/h infipți în cel ce mergea legal - școala) că nu știm să folosim/nu ne trebuie autostrăzi
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • Boșorogul care a provocat accidentul este din Petroșani (la fel ca și celelalte victime care se aflau cu el în mașină). Am un coleg de serviciu care-i cunoștea personal pe toți patru (colegul e din „hetnia” discriminată, posibil ca și decedații să fie tot de-ai lui, nu l-am întrebat) și care mi-a spus azi-dimineață că moșul nu era zdravăn la cap și că toată lumea din cartier știa asta. Trăiască vizitele medicale și testările psihologice făcute cu „corectitudine” maximă.
                    M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                    Comment


                    • Ce este trecut de 65 de ani ar trebui sa li se suspende dreptul de a mai conduce , deja de la o anumita varsta reflexele si sanatatea mintala au mult de suferit.
                      De autostrazi ce sa mai zic , azi am mers pe A2/A4 , circulam pe b1 , pe b2 veneau in viteza grupuri de masini , lipiti intre ei , daca se intampla ca unu din ei sa puna frana babana iar vedeam la stiri blocata autostrada.
                      sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                      Comment


                      • Originally posted by prometheus View Post
                        ...De autostrazi ce sa mai zic , azi am mers pe A2/A4 , circulam pe b1 , pe b2 veneau in viteza grupuri de masini , lipiti intre ei...
                        Da, și între timp, mereu o auzim pe-asta cu „dom-le, de-aia sunt atâtea accidente în România, că n-avem autostrăzi”!
                        La mijlocul lui iulie o să merg și eu la mare, exact pe A2/A4. Soția mea deja este îngrozită de porțiunea respectivă din drumul nostru, anul trecut i s-a făcut rău de frică atunci când a văzut cum se circulă (și n-am mers pe toată autostrada A2, ci doar pe segmentul de la Drajna Nouă către mare și invers). Aproape că mă bate gândul ca de la Drajna Nouă, în loc să intru pe autostradă, s-o iau pe „vechiul” drum către mare, prin Hârșova, că mi-a zis un amic că drumul e bun și traficul mult mai lejer.
                        M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                        Comment


                        • Originally posted by prometheus View Post
                          Ce este trecut de 65 de ani ar trebui sa li se suspende dreptul de a mai conduce , deja de la o anumita varsta reflexele si sanatatea mintala au mult de suferit.
                          eu zic sa te mai gandesti ca numai maine nu-i poimaine...
                          si totusi tot astia tinerii domina... sa le luam permisele pana in 35(parerea mea) si peste 65(parerea ta) ?

                          Comment


                          • Originally posted by Cherubino View Post
                            Aproape că mă bate gândul ca de la Drajna Nouă, în loc să intru pe autostradă, s-o iau pe „vechiul” drum către mare, prin Hârșova, că mi-a zis un amic că drumul e bun și traficul mult mai lejer.
                            Are dreptate amicul tau + peisaje mai placute ochiului , eu n-am luat-o pe drumul vechi pentru c-am vrut sa ajung mai repede la mare.
                            sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                            Comment


                            • prometheus
                              Păi asta e problema și la mine, cu durata drumului. Deja l-am lungit foarte mult, pentru că nu vreau sub nicio formă să ajung în București sau pe centura Bucureștiului, și am ales, pentru Petroșani-Eforie Nord, ruta Tg. Jiu- Craiova- Alexandria- Giurgiu- Oltenița- Călărași- A2. Dacă renunț la A2 și merg pe la Hârșova, ar însemna să dureze drumul peste 12 ore. Menționez că eu pe orice sector de drum merg cu viteza maximă admisă pe acel sector (dacă condițiile permit), la care adaug un plus de până la 10 km/h, dar, din cauză că sunt foarte multe localități cu limitare de 50 km/h, viteza medie pentru întregul traseu nu depășește 65 km/h.
                              M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                              Comment


                              • Mergi pe ultima bucata din traseu pe A2/A4 , rulezi mai incet(eu am mers cu 100/110 km/h ), iti asiguri distanta intre vehicule cat sa opresti in siguranta in caz de ceva si cu Dumnezeu inainte , ii lasi sa se duca in treaba lor pe toti cocalarii cu Bmw/Audi , sa-i fi vazut cum crosetau de pe b2/b1 parca la finish ii asteptau un premiu .

                                A2-ul de la Drajna catre Constanta este foarte buna atat B1 cat si B2 .
                                Last edited by prometheus; 17 June 2018, 14:36. Reason: Automerged Doublepost
                                sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google