Concediu In Romania

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Concediu In Romania

    Ma gandeam sa va intreb unde ar fi mai frumos sa merg anul asta, in vara, in concediu?Poate cunoasteti zone frumoase si vorba romanului:mult ieftin si bun.
    Orice in afara de dobrogea,valcea,piatra-neamt.
    CT-97-VIPsigpic

  • #2
    Si eu vreau sa stiu o zona montana cat mai frumoasa si tot asa ieftin si bun. Si cu cat mai salbatica zona cu atat mai bine.
    Santo o zona care personal mi-a placut este zona Cheile Dambovicioarei.
    Cel mai lent 1,6 8v

    Comment


    • #3
      Si pe mine m-ar interesa ceva locatii in care sa nu te plictisesti, sa fie si cazare ca am copil micut, sa te relaxezi intr-un cuvant. Inca nu am planificat nimic pentru concediu.

      Comment


      • #4
        va recomand Moroieni-Zanoaga-lacul Bolboci-Cheile Tatarului-Padina-Pestera...am postat eu pe thread-ul "Avem o tara ce facem cu ea"...sau ceva de genul si o sa vedeti acolo cateva poze
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • #5
          Atunci cand am chef de o mica escapada la munte , ma gandesc sa nu stau foarte mult la volan, ca sa pierd timp dus/intors, merg la Moieciu . Zona este foarte linistita si destul de frumoasa cu posibilitati mai ales daca esti cu masina sa vizitezi imprejurimile. Am o gazda la care merg an de an , ofera conditii de cazare f. bune, si chiar ieftin . Normal ca sunt f. multe locatii in tara care sigur sunt mult mai frumoase decat asta, dar cum eu am copilul mic , nu-mi mai permit , ca sa zic asa , sa merg in locatii unde sa fac si trasee montane la pas . Pentru cei ce doresc mai multe informatii , ma gasiti pe mees (vezi in avatar).
          Cu stima, FLO.
          , sunt cu ochii pe voi !
          :thumbsup:

          Comment


          • #6
            La Moieciu cine merge recomand din tot sufletul pensiunea Roata Norocului. Conditiile de cazare foarte bune si liniste (si loc de parcare).
            Cel mai lent 1,6 8v

            Comment


            • #7
              Muntele Rosu, Cheia.

              Comment


              • #8
                Ti-as fi recomandat Poiana Brasov, dar daca vrei o zona linistita si ieftina, nu e alegerea cea mai buna. Ar mai fi si cabana Susai, unde e liniste si e frumos, camera costa 120 euro/noapte.
                O alta zona ar fi Pestera (Moroieni) unde preturile sunt mai mici, dar serviciile lasa de dorit.
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • #9
                  zona arieseni, muntii bihorului...pestera ursilor, scarisoara, focul viu, cetatile ponorului, cheile galbenei...ai pensiuni garla si locurile nu sunt departe unul de altul, in cateva zile 4-5-6, iti faci un concediu fain, te si odihnesti si ai si ce vedea. numai ca e ceva distanta de mers de unde esti tu.
                  Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                  Comment


                  • #10
                    tare la arieseni ! mi-am facut revelionul acolo. Am mers 9 ore, dar s-a meritat pe deplin : preturi, oameni , peisaje
                    sigpic

                    Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                    Comment


                    • #11
                      eu recomand munti RETEZAT(jud.HUNEDOARA) pt pasionatii de drumetii montane.(cu ruxacul in spate)
                      ex. lacul gales ,barajul retezat etc
                      la lacul gales se ajunge dupa un traseu foarte ineresant mai exact 4 ore prin padure numai dus!!pun si o poza pt mai multe idei:
                      Attached Files

                      Comment


                      • #12
                        Si eu va recomand Cheia cu Muntele Rosu. E frumos acolo.

                        Comment


                        • #13
                          da sunt bune ideeile dar am si eu un vis si sper ca anul asta sa il implinesc poate o sa radeti poate nu eu as vrea sa ajung la baile tusnad nu stiu sa vedem ce ne mai rezerva si anul asta .

                          Comment


                          • #14
                            Pana la urma, concluzia este ca avem destule locuri de vizitat chiar in tara noastra ..am aratat niste poze de pe unde am fost unor prieteni si nu ma credeau ca sunt facute in Romania
                            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                            Comment


                            • #15
                              acum 2 ani am fost la Malaia,jud Valcea,undeva intre Voineasa si Brezoi.A fost super ,cazare la vila pe malul lacului,am urcat pe un drum forestier undeva la cota 1400 si ceva unde sunt 2 baraje :galbenu si nu mai stiu cum,practic am traversat muntii ca mai aveam vreo50 de km pana la Petrosani.Uite cateva poze.O sa revin cu poze unde am fost anu trecut.
                              Attached Files
                              CT-97-VIPsigpic

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google