Traficul din Bucuresti

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Traficul din Bucuresti

    M-am gandit ca ar fi interesant sa aflam cum se descurca lumea prin Bucuresti la ore de varf, care zone ar trebui evitate plus multe altele. Daca aveti si poze ar fi si mai bine. Am facut de dimineata un filmulet de 5 minute cu traficul din Bucuresti pe traseul Aparatorii Patriei-Politehnica (dar nu pot sa-l uploadez, are 28 Mb, o sa revin cu linkul dupa ce o sa-l postez pe undeva), am si niste poze pe care le gasiti aici.

  • #2
    Referitor la trafic...Bucurestiul este o jungla...si mai sunt unii care spun ca le place asa de mult in Bucuresti...
    sigpic

    Comment


    • #3
      Dimineata prind aglomeratie la Cora Lujerului in intersectie, seara pe Pdul Grant. E un trafic pentru care nu am cuvinte, se schimba benzile cum vre fiecare, fara semnal si exemplele pot continua.
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • #4
        acum 2verii am fost si eu in bucuresti am stat la o cunostinta undeva prin cotroceni calea plevnei ceva de genu asta parca si stiu ca ma duceam intr-o zona numita anti-aeriana parca si inapoi acasa si am strabatut bucurestiul si dimineata pe la 8 din zona cotroceni catre iesire(am iesit spre constanta pe traseul urziceni-slobozia-cta)cand am venit in bucuresti nu mai stiu cum era ca am ajuns la 2 noapte si eram la ``shtanga`` ma tragea un TV-u

        ce pot sa zic e demential traficu mie mia placut pe la orele 19 pe plevnei ii dadeam niste forje scurte o nebunie in rest prin oras cam agloomerat,am ramas uimit cate masini pot fi deodata in trafic ce intersectii mari(asta cat ma plimbam) la plecare acasa dimineata a fost cam stresant ca nu stiam drumu deci la nici un semafor nu ma incadram din timp ptr stanga sau inainte dar am remarcat ca daca semnalizam si sami faca cineva loc toti ma injurau ma claxonau dar daca scoteam mana pe geam si trageam brusc de volan nu era problema dar in rest ce pot sa zic in bucuresti orice semafor era ca un semafor full din constanta(adica la noi cum e cel mai rau la voi e cel mai bine)dar daca as locui acolo m-as obisnui cu traficul... oricum m-am convins de o chestie ca bucurestenii sunt mai calmi decat constanteni , asa mi-sa parut mie ptr ca in bucuresti oriunde se mere bara la bara dar in constanta sunt multe drumuri unde poti sa mergi lejer cu 80 la si un constantean dupa ce a mers lejer 3sferturi de bulvard si dupaia da de un ambuteiaj o ia razna urla zbiara se pune cu fundu pe claxon dastea

        sigpic

        Comment


        • #5
          vai frate sa nu mai aud de bucuresti .. cand am fost acu cu SIABU stateam la niste cozi de 2-3-4-5-6 KM ... si se mergea bara la bara .. nu cred ca mai trec pe acolo prea curand
          http://mitzah.labrute.fr/
          http://c0nstanta.myminicity.com/tra http://c0nstanta.myminicity.com/sec

          Comment


          • #6
            eu sa numi amintesc de vara frate ca am mers bara la bara de la iesire din eforie nord pana la semafor la far... de atunci din ziua aia am inceput sa am reale probleme cu motoru la dacie...

            sigpic

            Comment


            • #7
              am fost in bucuresti si m-am ingrozit! jungla tata nu alta. claxoneaza de nebuni, triplari, in intersectii e groaznic!
              ce e mai rau, in timisoara a inceput sa se circule ca in bucuresti
              Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

              Comment


              • #8
                si in constanta la fel presimt ca in 5ani ajungem mai rau ca in bucuresti masinile se inmultesc permisele se iau din ce in ce mai usor , masini late puternice soferi nesiguri pe masinile lor ce sa mai...

                sigpic

                Comment


                • #9
                  Nea Nicu s-a gandit la Bucuresti ca la un oras cu 2 mil de locuitori si 200 de mii de masini, asadar urbanizarea s-a facut pe baza acestor date, acum, in Bucuresti, sunt 1,9 mil loc (oficial! 3.5 mil neoficial) si 2 mil de masini din care 7-800 de mii sunt in tranzit. Colac peste pupaza nea Primarele s-a apucat sa faca ce nu s-a facut de 18 ani incoace... lucrari la infrastructura pe nu mai putin de 200 de bulevarde mari si 1500 de strazi. Balamucul din trafic.. e de neevitat, am incercat toate variantele posibile de a parcurge distanta de 15km home-office, dar, din pacate, nu am reusit s-o parcurg in mai putin de 55 de minute... si mai am de asteptat pana in primavara (cica se vor termina lucrarile pana atunci... m-as mira sa fie asa).

                  rabdare si eventual bomboane si un ziar ;)

                  Comment


                  • #10
                    se repara peste tot si cretinismul este in floare
                    "cromul este placerea mea"
                    "cui nu-i place , valea"

                    Comment


                    • #11
                      in bucuresti e mai rau dar si in timisoara cel putin luni si vineri e la fel.aici nici centura nu avem.cica sau furat banii .
                      am observat ca si la noi ca si in bucuresti se blocheaza intersectiile din lipsa de civilizatie.daca vezi ca ramai in intersectie nu te bagi si gata.sunt unii care se considera smecheri sau femei care nu realizeaza si desi nu pot trece se opresc in mijloc si nu lasa nici pe altii.

                      Comment


                      • #12
                        fereasca domnul sa nu mearga semafoarele ca se da totul peste cap la noi in intersectii
                        "cromul este placerea mea"
                        "cui nu-i place , valea"

                        Comment


                        • #13
                          si tousi parca ne mai cvilizam un pic au inceput sa apara soferi care te lasa sa intri in coloana sau sa faci la stinga,stiti voi ce vreau sa zic,eu sunt unul dintre ei si recunosc ca am invatat de la un alt sofer.

                          Comment


                          • #14
                            pai daca nu te-ar lasa sa intri in coloana se strica treaba acolo ,poate in viitor o sa incercam sa scapam si de sunetele claxoanelor ,ce bine ar fi
                            "cromul este placerea mea"
                            "cui nu-i place , valea"

                            Comment


                            • #15
                              eu vara asta am testat faza cu semnalizarea stanga(in europa cand vrei sa depasesti pe cineva semnalizezi stanga si ``acel cineva`` se da pe banda intai si te lasa sa treci) si doar 30% din soferi au inteles ce vreau 10% sau prins dabia dupa un flash 10%flash si claxon si restu ia durut in pix ca vreau sa depasesc desi banda intai era libera

                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google