EXCLUSIV: Dacia Sandero Stepway, Primele Imagini Cu SUV-ul Romanesc

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • EXCLUSIV: Dacia Sandero Stepway, Primele Imagini Cu SUV-ul Romanesc

    presimt ca imi iau warn

    "...Asa cum se anticipase, Stepway este o interpretare europeana a SUV-ului vandut deja de Renault in Brazilia. Dezvoltat pe baza lui Sandero, noul Stepway ar urma sa imprumute liniile de design ale hatchback-ului. Asa cum o dovedeau si pozele spion prezentate in exclusivitate de Automarket cu ceva timp in urma, garda la sol a noului model Dacia va permite abordarea unor trasee mai dificile..."

    Sursa
    Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

  • #2
    da, loganul si sandero sunt chiar "low ride", trebuia musai una cu garda mai mare mai ales pt cocalarii de oras care umbla cu gipane pe asfalt. io-s curios cati dintre cei cu 4x4 merg macar la munte pe drum forestier, nu mai zic de off-road...ma rog, e oricum un pas in fata pt dacia, ceea ce e de bine.
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • #3
      eu cu 2x4 si 'lighean' am fost pe niste drumuri forestiere si noroiase de am zis ca nu trece loganu` pe acolo. dar m-am inselat, am vazut ce poate. cine cunoaste DN 2D Tg Secuiesc - Focsani stie ce vorbesc
      cred ca cei cu gipane nu isi murdaresc bijuteriile pe acolo
      Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

      Comment


      • #4
        Originally posted by Seba View Post
        da, loganul si sandero sunt chiar "low ride", trebuia musai una cu garda mai mare mai ales pt cocalarii de oras care umbla cu gipane pe asfalt. io-s curios cati dintre cei cu 4x4 merg macar la munte pe drum forestier, nu mai zic de off-road...ma rog, e oricum un pas in fata pt dacia, ceea ce e de bine.
        Care 4x4? Asta e un "cross" Sandero, la a carui lansare in Brazilia oficialii Dacia-Renault au spus ca nu are nici o legatura cu viitorul SUV Dacia, si ca nu se va produce in Europa! Si are "faimoasele" motorizari 1.6MPI si 1.5dci 70 "inca" de la lansare. Restul e (va ramane)...Logan.

        Comment


        • #5
          clar, n-ai observat ironia din inceputul postului meu...
          ideea e, sa fiu clar, ca nu vad rostul acestei masini. nu ma intereseaza daca o fac sau nu in rromania sau daca o vor vinde aici. nu-si are rostul, la fel ca si scenicul cross sau golful cross sau alte strutocamile facute pt cocalari dornici de afirmare. tot aia de au santa fe 4x2 si raman ca boii inzapeziti pe drum drept...
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • #6
            In Brazilia se vinde cu 18500, suma foarte mare. Undeva pe la 10-11 mii euro ar merita masina zic eu.
            niciodata sa nu contrazici o femeie......o va face ea singura dupa 5 minute...

            Comment


            • #7
              Cele sub sigla Renault se vand cu 13-15000 de euro iar cele vandute de Dacia s-ar putea sa plece de la 10000 de euro.

              Comment


              • #8
                Cum ar fi trebuit sa arate...
                Attached Files
                Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                Comment


                • #9
                  Si Sandero imi pare putin cocotat de spate, dar Stepway e chiar oribila !

                  ps. si vine si cu jante de 15", macar daca-i puneau naibii de 17"

                  Comment


                  • #10
                    de la 10 mii e un prag psihologic iar pe la 14-15 mii is multe alte optiuni care depasesc dacia.cu papucu 4x4 am dat clasa la multe tigai de astea suv intre piatra si roznov care stie drumul iarna
                    .prestige-ul a fost la limita bunului simt sca in rest ce e peste 10 mii de la dacia chiar nu merita.
                    Last edited by margelatu; 7 May 2009, 20:38.
                    Welcome to the Club, We Have Jackets !

                    Comment


                    • #11
                      Fratilor . NU E SUV-ul romanesc . Este Sandero Stepway , un sandero inaltat prin prisma rotilor mai mari si cu o mica modificare la suspensie . Nici macar 4x4 nu o sa fie , nici optional . Arata foarte frumos . Asteptam comercializarea
                      1.6 MPi Icy White

                      Comment


                      • #12
                        pai la ce inaltat ca loganul deja e jeep si asa la garda.daca nu e 4x 4 dejaba.
                        Last edited by margelatu; 7 May 2009, 20:44.
                        Welcome to the Club, We Have Jackets !

                        Comment


                        • #13
                          ...si cum arata...
                          Attached Files
                          Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                          Comment


                          • #14
                            De unde ati vazut ma voi ca are jante pe 15" cand ea are pe 16"?
                            De pret am inteles ca va fi cu 1000 de euro mai mult decat sandero "nonstepway".
                            Cam atat, ca nu trebuie sa dam din casa.
                            Last edited by Ionut; 7 May 2009, 20:59.

                            Comment


                            • #15
                              sandel cu cizme de pescar pana la brau dar pariu ca in 5 cm de zapada sta pe loc.
                              Welcome to the Club, We Have Jackets !

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google