Cursul Euro Credeti Ca Va Mai Scadea?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cursul Euro Credeti Ca Va Mai Scadea?

    Nu se mai poate cu asa un curs euro toate ratele si utilitatile au crescut cu toate ca nu iti ofera servici in plus !

  • #2
    Daca situatia se mentine la fel, cam intr-un an vom avea colaps in Romania. Banii imprumutati de la FMI nu fac altceva decat sa mentina oala sub "presiune". Economia nu se redreseaza imprumutand bani din afara care vor ajunge tot...afara, pentru ca noi nu producem nimic...suntem doar o societate de consum. Ce vedeti la TV, ce spune Min. Pogea si Isarescu sunt niste minciuni gogonate si sfruntate. Meseria imi da ocazia sa vad masinatiunile din spatele cortinelor si va zci sincer ca situatia este foarte...albastra.
    Sfatul meu e sa aveti mare grija cu creditele in euro.
    Momentan, datorita imprumutului FMI, BNR a facut o infuzie de euro pe piata...noi nu producem si platim pentru produse din strainatate. Deci toti euro se vor duce iar in afara tarii. Romania va ramane iar cu deficit, creste si mai mult inflatia, leul isi pierde si mai mult din valoare si ne vom trezi cu cresteri spectaculoase ale cursului valutar. Banca e nevoita sa dea drumul la tiparnita de bani, bani care nu au acoperire si atunci cand ajung in circuit nu fac altceva decat sa scada si mai mult valoarea celor deja existenti.
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • #3
      Si daca lumea nu mai poate plati utilitatile si ratele Doame fereste ce se intampla?

      Comment


      • #4
        Bancile vor lua bunurile cu care s-a garantat.
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • #5
          e jalee tot mai multe firme dau oameni afara si se inchid si atunci de unde sa dai bani
          cursul euro trebuie sa scada pt ca tara a luat imprumut in euro...
          sigpic #

          Comment


          • #6
            Pai si a scazut ...simbolic. Repet, imprumutul asta nu face decat sa prelungeasca agonia pe moment si va avea mari repercusiuni in viitor datorita dobanzilor care vor trebui platite FMI-ului. Guvernul nu va avea cum, va impune alte taxe aberante iar in final va fi nevoit sa garanteze cu bunuri materiale, zacaminte, proprietati, etc.
            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

            Comment


            • #7
              Si ei se laudau ca in luna mai cursul euro va fi cel mai bun!

              Comment


              • #8
                Coane ...din '89 una se spune si alta se face...vedem cu totii realitatea
                Eu de ce zic ca se minte cu dezinvoltura? TV-ul e cea mai cretina inventie in ceea ce inseamna propagarea informatiilor. Daca prin "n" scheme ajungi pe sticla si bati campii voit sau nu, lumea va lua de buna ce zici.
                Si mai e o schema...luna mai sa fie luna cu cel mai bun curs, dupa care sa creasca iar ;)
                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                Comment


                • #9
                  din pacate toata lumea sta cu ochii pe curs de parca ar fi sfinta treime
                  BNR poate sa faca ce vrea muschi ei cu cursul valutar [are lichiditati disponibile] , toata treaba e ca ecomonia sa functioneze si sa sustina cursu nu cursu sa sustina economia
                  degeaba o sa scada cursul daca nu o sa avem bani sa ne platim datoriile
                  baiatu cu lenuta monteza filtre polen , alarme si alte cele

                  Comment


                  • #10
                    De o vreme parca iarasi a inceput sa creasca euro dar dolarul a scazut putin asteptam sa treaca alegerile si sa vedem cum ne-au mintit !

                    Comment


                    • #11
                      4.17 e cursul la euro in mare, de ceva timp. am avut si eu de-a face cu televiziunea (cei de la stiri) si am ramas cu un gust amar. umbla dupa stiri, dar nu se intereseaza daca ceea ce difuzeaza este si adevarat. aviz ANTENEI 1.

                      in decembrie se zicea ca v-a fi aproape de 5 lei cursul prin toamna anului asta, dar acuma se da la intoarsa si se spune ca am cam iesit din criza. deci nici nu mai sti ce sa crezi. o sa ne ducem in jos, din cauza cui? din cauza incompetentilor de la conducere. uite de aia maine o sa stau si o sa plimb cainele si la vot nu ma duc. o singura data am votat pana acum, si asta pentru ca a candidat o femeie de la o televiziune locala care chiar e de treaba. dar acuma nu mai merge.
                      apropo de campanie. am vazut azi dita'mai afisul de la PNL parca, si scria acolo ceva de genu, ca daca ei castiga o sa vina in romania bani de la UE. ce minciuna gogonata...ca UE vrea sa ne taie finantarile...deci n-ai ce sa le mai ceri...si la brasov se mananca unul pe altul -primarul cu presedintele consiliului judetean. sa vezi ce reclame isi fac unu altuia prin oras, prin diverse metode care mai de care mai haioase. cand o sa candidez eu o sa mai merg la vot sa ma votez pe mine
                      Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                      Comment


                      • #12
                        Asta cu 5 lei 1 euro a zis-o patriciu lui ii convine cumpara cu un pret milioane de euro si le schimba cand cursul este 5 lei si castiga o gramada de bani din diferenta de curs!

                        Comment


                        • #13
                          Banditi astia nu mai au de gand sa scada cursul cau toate ca s-au laudat ca vin milioane de euro si scade cursu, aiurea cand noi toate facutile le avem in euro ne mint in fata!

                          Comment


                          • #14
                            anul trecut mi-am cumparat masina cu 7300 euro [euro=3.5lei] acum este vreo 4.2 lei si mintea mea e ca o sa creasca in continuare tare as fi curios sa mai vad euro sub 4 lei !!!!!

                            Comment


                            • #15
                              Astazi cursul euro a fost cel mai scazut din ultimile 4 luni sa ne bucuram ?

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google