Cine E Pasionat De DJ-ing?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cine E Pasionat De DJ-ing?

    Deschid acest topic pentru ca eu unul sunt pasionat de DJ-ing si as dori sa stiu daca mai sunt membrii pe forum care au aceasta pasiune...
    fara linkuri externe

  • #2
    aveam si eu pasiunea asta, dar cand am vazut cat costa niste scule pentru o treaba draguta...m-am lasat pagubas, si am ramas doar la ascultat

    Comment


    • #3
      sa stii ca nu e chiar asa de scump...
      De exemplu cu 1000 E iti iei amplificator si boxe profesionale, iar de mixat poti mixa si de pe laptop nu neaparat pe CDJ-uri
      fara linkuri externe

      Comment


      • #4
        amplif si boxe sunt ultimele scule pe care ti le cumperi. pana atunci iti trebuie macar un turntable [desi trebuie 2 ca sa faci ceva, iar cele mai ieftine oricum se apropie de 1000RON], automat platane [scumpe si rare pe la noi], un mixer care cam pleaca de la 500RON. pana si un cdplayer dj e peste 500RON in cel mai bun caz. hai ca laptop au multi si oricum e multifunctional, nu-l iei doar pentru mixat si probabil il ai deja.

        doar cu astea te apropii de 1000EURO, daca cumperi ce gasesti mai ieftin. plus sonorizarea. si asta pentru hobby? suntem niste amarati de proprietari de loganuri, ce naiba?

        Comment


        • #5
          Acuma stii cum e... cine e pasionat face orice (in limita posibilitatilor). Mixere se gasesc noi si la 350 lei(doar functii de baza si 2 canale). De exemplu mie imi facea cu ochiul un mixer-controller XONE 3D dar nu am gasit decat nou (6000 lei). Daca as gasi la jumate de pret la mana a doua eu cred ca mi-as lua unul cu toate ca eu cred ca n-as mai indrazni sa dau pe acasa vre-o 2 saptamani
          fara linkuri externe

          Comment

          Working...
          X
          Anulare DPF
          Politica de Securitate Google