Cu Loganul sau cu VW Polo?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Ma intreb ce versiune de logan ai de ai zis ca iti consuma 7,5L% , si eu am fost plecat cu 16 v meu prin tara cam 1500 de km si am scos un 6,2% (in afara 100km/h iar in localitati 60km/h) si masina avea 1500 de km pe atunci si era destul de incarcata 5 persoane + cateva bagaje.Oricum eu unu iti recomand sa pleci cu masina ta o sa stati mult mai lejer si cu consumul o sa stati binisor daca nu va dati prea tare la ea.
    Uite inca un exemplu --- in concediu am plecat tot asa 2 cupluri (eu si logodnica + un prieten cu fata lui) si vreau sa iti spun ca porbagajul loganului a fost mana ceresca(genti peste genti peste gratar peste alte genti ect.) si in masina lejer baieti in fata si doar fetele in spate(nici macar o geaca nu era in plus), iar referitor la consum masina era un 1.4 laureat si pana am lasat o eu din mana am scos 5.4L%(afara 100 si in loc 60), cand a luat o prietenul a mai crescut putin consumul (ajunsesem intr o zona montana si sa cam dat la ea).
    Vei vedea ca polo nu este masina de concediu in conditile in care plecati 2 cupluri si afara din tara(adica bagaje).Bafta
    sigpic
    Golanca...gri-platinata...16v...105...:D---concluzie--- ma simt bine in masinuta mea:)

    Comment


    • #17
      Problema mare cu bagajele. Nu cred ca incap bagajele ptr 4 oameni in portbagajul de polo.

      Iar in al doilea rand cei din spate vor paraliza in atatia kilometri, la cat spatiu este in spate la Polo.

      Daca nu sunt multe bagaje si doamnele sunt scunde si subtirele atunci merge Polo, mai ales pe principiul ''mai bine sa se uzeze a lui 5000 de km in plus decat a mea ''
      Logan GPL 1.4

      Comment


      • #18
        Din 2007 pana acum cred ca s-a hotarat deja omul!

        Comment


        • #19
          da,cred ca s-a hotarat de mult.mai uitativa si voi la data ultimei postari.

          Comment


          • #20
            poate mai pleaca o data...

            Comment


            • #21
              Pana la urma cu care a plecat?
              sigpic
              !

              Comment


              • #22
                asta voiam sa intreb eu

                PS: le-a parut rau si s-ar fi dus cu cealalta ?
                o/____\o
                (i)
                .........

                Comment


                • #23
                  Poate mai trece pe aici sa ne spuna cum a fost
                  Logan GPL 1.4

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google