A Mai Căzut O Stea

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • A Mai Căzut O Stea


    Încă un mare actor a plecat spre lumea drepţilor pentru a se alătura celorlalte nume sacre ale scenei româneşti dispărute dintre noi. Nicu Constantin îi va regăsi dincolo pe Dem Rădulescu, Octavian Cotescu, Toma Caragiu, Adrian Pintea, Ovidiu Iuliu Moldovan, Ştefan Iordache, Ilarion Ciobanu.
    Nu vreau să mai spun decât atât. Dumnezeu, acolo unde l-a dus, să-l pună în dreptul celor buni, în loc luminos, în loc de verdeaţă, de unde a fugit durerea, întristarea şi suferinţa. Aşa să-l ţină Dumnezeu sub ordinea Lui.
    Attached Files

  • #2
    Dumnezeu sa-l odihneasca!

    Comment


    • #3
      dumnezeu sa-l odihneasca!un mare actor,o sa ne lipseasca!

      Comment


      • #4
        Nu ne dam seama,dar suntem mai saraci...
        Forum neinteresant. Delogat definitiv.

        Comment


        • #5
          dumnezeu sa l ierte a mai plecat o mare personalitate din pacate putini au mai ramas dar nu stim sa i apreciem
          SRF TARGOVISTE

          Comment


          • #6
            daca nu ma insel, a murit in aceeasi zi cu patrick swayze. sau, ma rog, pe-aproape...
            sa le fie tarana usoara
            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

            Comment


            • #7
              la noi se aduce aminte de ei numai cand trec in nefiinta, nu stim sa-i pastram si sa-i pretuim pt ceea ce au realizat in viata si mai ales ca ne-au umplut casele de bucurie cu mimentele lor comice si nu numai. Din pacate firul se strange si incepem sa-i pierdem pe cei mai mari artisti care i-a avut aceasta tara si nu prea se intrezaresc altii sa le calce pe urme. Dumnezeu sa-l odihneasca!
              Traieste fiecare zi ca si cand ar fi ultima!!

              Comment


              • #8
                Remember

                Va ramane in amintirea noastra, a celor care l-am pretuit.





                Comment


                • #9
                  Si ce rezolvam daca umplem threadul asta cu regrete,condoleante etc?
                  sigpic
                  !

                  Comment


                  • #11
                    Nu am zis cu rautate.Normal ca regret ca doar nu sunt nepasator.
                    Doar ca accept realitatea.
                    Si D-FENS State e doar un personaj si nu inteleg de ce te legi de mine cand eu nu m-am legat de tine.
                    sigpic
                    !

                    Comment


                    • #12
                      Nu m-am legat de tine,departe de mine asa ceva!
                      Doar ca, parerea mea,este ca trebuie sa-i respectam pe acesti actori.
                      Pot spune ca am crescut cu filmele si scenetele de la tv ale lui N.Costantin si ale multor actori care nu mai sunt printre noi.De cate ori aflu ca s-a mai dus un actor,din vechea garda,actorii adevarati,care in alte tari ar fi fost mult mai pretuiti ca la noi,simt ca...nu stiu,nu-mi gasesc cuvintele...
                      Last edited by D-FENS; 18 September 2009, 23:01.
                      Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                      Comment


                      • #13
                        Aici ai dreptate noi sau majoritatea dintre noi nu prea ne pretuim marii actori.Sau mai rau ii apreciem cu adevarat numai dupa ce nu ii mai avem
                        Sper ca nu am suparat prea rau cu posturile mele!



                        Respect!
                        sigpic
                        !

                        Comment


                        • #14
                          Stiti care e ipocrizia noastra? A tuturor romanilor?
                          Ca anumai atunci cand moare cineva stim sa apreciem....(handbalistul,fotbalistul,actorul..si multe alte ex).
                          Daca tot am apreciat pe cineva si n-am fost in stare sa-l "slavim" cat a fost in viata, macar sa nu fim atat de ipocriti si sa-l plangem cand nu mai este!
                          Intradevar...un foarte mare actor!
                          aham......Restul e LOGAN


                          http://www.youtube.com/watch?v=LFMrhczwez8

                          Comment


                          • #15
                            sibiene ai perfecta dreptate... chiar sunt curios cati dintre noi si-au adus aminte de el in ultimul an... sunt convins ca aproape niciunul... cum a murit, cum toti ne amintim ca a fost un mare actor... este la fel ca in cazul Michael Jackson... cum a murit, cum pe toate posturile vezi numai videoclipurile lui...
                            sigpic

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Anulare DPF
                            Politica de Securitate Google