logan un dezastru?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • logan un dezastru?

    buna,peste cateva zile imi vine masina logan kiss fm de 1.4 cu toata lumea cu care am discutat mi-au spus ca am facut o alegere proasta,ca mai bine cumparam o masina de 7 ani din germania.voi care va pricepeti va rog sa imi spuneti parerea voastra.cu respect marcel 1976

  • #2
    Ai facut cea mai buna alegere pe care puteai sa o faci. Nu mai pleca vorba la ce zice lumea despre sh-uri din Germania, decat daca au ei asa ceva si se declara pe deplin multumiti.
    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

    Comment


    • #3
      Nea Marcel, eu zic sa nu mai apleci urechea la ce-ti zic tot felul de invidiosi. Asteapta sa-ti vina masinuta si te vei convinge singurel daca ai facut o greseala sau nu. Eu zic ca nu.
      , sunt cu ochii pe voi !
      :thumbsup:

      Comment


      • #4
        salut,sper sa ai dreptate,nu stiu de ce dar toti amicii cu care am discutat imi spuneau ca de ce am luat logan,poate de ciuda ca imi cumpar nou?

        Comment


        • #5
          si mie tot asa mi-au zis pana mi-a venit , cand mi-a venit mi-au zis ca dece nu miam luat disel , daca-mi luam disel oare ma intrebau de ce nu mi-am luat benzinar?

          sigpic

          Comment


          • #6
            Originally posted by marcel 1976
            buna,peste cateva zile imi vine masina logan kiss fm de 1.4 cu toata lumea cu care am discutat mi-au spus ca am facut o alegere proasta,ca mai bine cumparam o masina de 7 ani din germania.voi care va pricepeti va rog sa imi spuneti parerea voastra.cu respect marcel 1976
            stai linistit,ai garantie la ea,asa daca luai un SH si iti pica o pompa de injectie sau turbina ceva...bagai o gramada de banii in ea,asa cel putin 3 ani nu ai griji

            Comment


            • #7
              Originally posted by marcel 1976
              ,nu stiu de ce dar toti amicii cu care am discutat imi spuneau ca de ce am luat logan,poate de ciuda ca imi cumpar nou?
              ..."prietenii" stiu de ce...
              Forum neinteresant. Delogat definitiv.

              Comment


              • #8
                Am fost sambata in piata de masini cu niste prieteni sa is cumpere un golf 4 (2001) si a testa doua golfuri cu mufa de diagnoza legata la leptop:

                --la primu a gasit kilometraju dat cu vreo 40-50 000km inapoi plus ca avea defecte la injectoare (mie mi sa parut ca suna bine motoru) si un cilindru nu ii lucra

                --la al doilea nu a gasit nici un defect la motor da surpriza era la kilometraj care arata 160 000km pe bord si reali avea 260 000, si parca la oglinzi a gasit ceva defec
                ...de doi lei :p

                Comment


                • #9
                  tu lasa-i sa vorbeasca si lasa-i pe ei sa ia junghiuri din afara ;) knd eri o sa stea prin service-uri sau ramasi in pana iarna ( ca nu stii ce si knd va pica ) o sa treci cu golanelu pe alnga ei de isi vor roade unghiile de ciuda ;)
                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    Eu cunosc 3 prieteni care si-au luat sh deodata cu mine 2 le-au vandut unu dupa 1 an si altu dupa 8 luni au iesit in pierdere ce bine rad de ei si in ziua de azi altu inca il mai are da o mai bagat vreo 2mii de euro in el si tot probleme are
                    deci ca nou nu i nimic stai lininistit.

                    Comment


                    • #11
                      Eu am Loganul meu de 1 an, timp in care am facut 45000 km si dau in el ca-n hotii de cai. La ultima revizie am schimbat o bieleta si...cam atat. Cat despre seconduri... sa nu mai aud ca deja cunosc prea multi cu astfel de masini incat sa mai aplec urechea la ce zice unu si altu. Fa cum crezi dar eu iti zic sincer ca la banii pe care ii dai Loganul este o masina de nota 10. Orice masina imi voi lua de acum incolo va fi NOUA, indiferent ca va fi straina sau romaneasca
                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        cand te gandesti ca in masina ta nu a fumat, tras basini sau mai rau un altul. ca ai luat masina cu 5 km.

                        Comment


                        • #13
                          Ai facut o alegere buna, nu merita un SH. Oricand poate sa se strice ceva. Doar pentru un motor mai puternic nu merita sa stai in masina in care a stat altcineva necunoscut si cine stie cum a mers cu ea si daca a ingrijit-o cum trebuie.
                          Cel mai nou proiect auto din România!
                          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                          Comment


                          • #14
                            deci daca vrei un motor mai puternic solutie : o dacie noua,un clio rs sau un renault laguna 1.8 16v lovite se ia motorul se implementeaza pe dacia si gata ai recolvat problema
                            toora,llumar fata spate,zender,borla,calc reno sport,1.6 93cp,vw mk1,1.8,sparco sprint,roll bar omp,centuri 6 puncte sandtler,bf goodrich,bbs,borla

                            Comment


                            • #15
                              fuck sh cars...
                              iar vorba asta mi-a spus-o taicamiu: "cea mai buna masina e aia noua"
                              asa ca eu zic sa stai cuminte si o sa vezi ce bine o sa te intelegi cu loganul tau...mai ales ca e kiss FM ,varianta care mi-as dorio si eu...dar na...e bun ceea ce este...noroc...
                              0.9 tce SL plus

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google