Taxa Auto!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Taxa Auto!

    Salutare.. am tot vazut ca se discuta aprins despre restituirea banilor dati pe inscrierea masini.. voi ce ziceti?.. ne fac asta o supriza?. ca miar prinde bine ce 8 mil care iam dat..
    sigpic

  • #2
    Bine-ar fi, dar ma-ndoiesc. Nu da statul asa usor banii odata ce-i are in buzunar. Nu te gandesti cat pierde statul daca ar da banii inapoi? "Competentul guvern" din ziua de azi si-a bazat bugetul pe anul 2008 pe Taxa de Prima Inmatriculare. Sa ne gandim numai la faptul ca pentru un logan se plateste 700 de lei, anul asta s-au vandut vre-o 100000 de logane numai in Romania 700*100000=75000000 asta inseamna 2 mil iepuri. Cu banii astia onor guvernul poate sa-ti mai tranteasca ceva afaceri pe bani publici.... Nu mai spun de cate masini au fost aduse de-afara sh sau de cate masini noi (alte marci) au fost vandute in Romania.

    Comment


    • #3
      Vise taica vise...
      sigpic

      Comment


      • #4
        Banii nu cred ca-i vor da inapoi,vor mai scadea probabil din taxa pt cei care vor inscrie masini pe viitor.Oricum,daca scade taxa vor gasi ei sa maresca altceva,la furat nu-i intrece nici dracu'.
        Forum neinteresant. Delogat definitiv.

        Comment


        • #5
          pai pe mine nu ma ajuta cu nimik ca o scade.. eu imi vreau banii inapoi..)
          sigpic

          Comment


          • #6
            Keep dreamin'...
            Forum neinteresant. Delogat definitiv.

            Comment


            • #7
              eu stiu ca acum ,cand inmatriculezi masina te pune sa semnezi nu stiu ce,conform careia in cazul in care se scoate taxa de prima inmatriculare nu mai ai pretentia sa primesti banii inapoi ...
              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

              Comment


              • #8
                Ce jegoshi !!! Si daca refuzi sa semnezi?
                Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                Comment


                • #9
                  Stai mai ca ieri am depus actele pentru inmatriculare, si nu m-au pus sa semnez nimic.
                  Din cate stiu, daca va fi ca in cazul Ungariei, sa se restituie banii, pagubitii, adica noi ar trebui sa ii dam in judecata cum ca ni s-ar fi facut un prejudiciu, si asta inseamna binenteles alti bani si alte batai de cap. Deci tot ei vor avea de castigat. Eu stiu...doar daca sa fi dat vreo 3000??? de euro sa o fi inmatriculat, acolo poate iti scoteai ceva banuti.
                  Parerea mea e ca pana la urma se va mai reduce...si atat. oricum ma consider ca facand parte din generatia cobai a tranzitiei din tara noastra, si nu sunt prea surprins de ce se intampla. Tac si indur Sa fie bine macar pentru altii care vin dupa noi :P
                  Fotografie ... in cat mai putine cuvinte

                  Comment


                  • #10
                    cica o sa vedem noi "scoruri" la taxa auto in aproximativ o sapt. jumate.....abia astept!
                    cica astea noi iar vor fi in avantajul cumparatoril de masini noi.....
                    Mai e mult pana departe!

                    Comment


                    • #11
                      Taricene, de banii aia sa-ti iei lumanari!
                      numar secundele

                      Comment


                      • #12
                        eu am platit taxa in ianuarie si sincer am ramas surprins deoarece am platit mai putin decat ma asteptam.facusem un calcul si trebuia sa platesc 649 lei la cursul zilei(si pe toate sit-urile cu taxa auto imi iesea la fel)dar am platit 600 lei.P.S. IMI VREAU BANII INNAPOI!!!!!!!!!!!!!!!
                        Frana de mana trasa pana in tavan,treapta a-II-a cu pedala in fund.....peste 5000 rpm=DRIFT nu altceva!

                        Comment


                        • #13
                          pai 1 la mana cred ca tu ai platit vechea taxa de 100 si ceva de euro......
                          si oricum........si cu 50 lei si fara 50 lei.......ideea e ca tot ai dat 600 ceea ce mi se pare cu 600 de lei mai mult decat ar fi trebuit sa dai
                          Mai e mult pana departe!

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by michee View Post
                            cica o sa vedem noi "scoruri" la taxa auto in aproximativ o sapt. jumate.....abia astept!
                            cica astea noi iar vor fi in avantajul cumparatoril de masini noi.....
                            Sper sa scoata ceva mai cu cap,ca pana acum au gandit cu altceva.In functie de emisiile de noxe trebuia de la inceput sa scoata taxa nu porcariile pe care nici ei nu stiau sa le explice.Poate vor fi niste cifre mai de bun simt
                            Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                            Comment


                            • #15
                              baieti nu va mai faceti ilzuzi taxa nu o sa fie scoasa sunt prea multe interese la mijloc si chestia cu inapoiat bani eu cred ca nu o sa dea bani inapoi sau cine stie osa dea doar o diferenta intre veche si noua taxa asa se preconizeaza

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google