Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • N-a butonat suficient de repede Ori au fost astia mai prompti in comparatie cu emagu :P

    Comment


    • In alta dezordine de idei, caut set de antifurturi (noi) de calitate acceptabila ptr. jante de tabla cu dimensiunile
      M12 x 1.5 x 23mm.
      Am cautat la: reprezentanta: 230lei setu' - se respinge!
      magazine auto: ieftine pe la 40-50 lei, dar dimensiunile erau de-an lulea;
      Norauto: nu se pupa, n-au dimensiunile de mai sus, desi aveau 1-2 modele de calitate (medie)

      Idei, sugestii...careva, cumva, undeva? 100lei maxim, mai mult nu dau p-un set d-asta.
      Last edited by Kojak; 25 November 2014, 20:05.

      Comment


      • Ca să nu mai deschid un alt thread, eu aş vrea o explicaţie, că-s mai căpcăun aşa de felul meu. În plus, mă enervează că pe discuţii cu tematici existenţiale toţi sunt pă sistem, dar când are omul o problemă, doar o mână de oameni îi sar în ajutor (unde prin mână se înţelege maistru' Kojak).

        Eu azi mi-am luat un warn, chit că dilema mea era în tema threadului respectiv (bujii logan), deşi am vaga impresie că se datorează faptului că mi-am permis să-i corectez moderatorului o greşeala de exprimare (care încă este prezentă pe acel thread).

        Adica, pe un topic BUJII LOGAN, dacă întrebi banal : Îşi merită banii bujiile iridium? (se deduce că se face comparaţia cu cele stock), e chiar aşa offtopic? Nu vorbeam de pere, nici de mere.

        Kojak, dar pe acolo asa gravă e situaţia de e nevoie de antifurt şi pe tablă? Am un prieten care stă în Bucureşti şi şi-a găsit Skoda pe butuci, dar jantele respective meritau efortul )
        Last edited by 30_VLD; 25 November 2014, 20:04. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • Originally posted by 30_VLD View Post
          Kojak, dar pe acolo asa gravă e situaţia de e nevoie de antifurt şi pe tablă? Am un prieten care stă în Bucureşti şi şi-a găsit Skoda pe butuci, dar jantele respective meritau efortul )
          Ce sa zic, s-au intors baEtii din vest de la "munca", se vede si se simte mai ales...am un set (banal, poate fi usor desfacut) pe roti, dar mai vreau in ca unul.
          Am scapat la mustata in urma cu 2 ani, cred, cand au vrut sa am faca de roti...asa ca, DISPERARE!
          Jantele-s de kko, table ordinare, au 9 ani aproape dar in stare excelenta, nelovite / strambe etc. Gumele de iarna in schimb sunt f. proaspete, 3914.
          Last edited by Kojak; 25 November 2014, 20:12.

          Comment


          • Deci mi-e groază ce ajunge lumea asta. Eu (deocamdată) am rămas fără ştergătoare şi numere. Deci ai noştri sunt timizi încă.

            Comment


            • Numere??! Asta-i si mai nasol, desi paguba e aparent mica.
              Folosesc aia nr. tale pe o masina la un jaf . furt ceva si te trezesti cu Bercea in fata portii.

              Comment


              • Există 50% şansa aia . Mi-a zis un prieten că mi-a văzut numărul pe o căruţă, deci mai rămăsese unul ). Acesta e riscul numerelor personalizate, cred.

                Comment


                • Pe vremuri, nu se fura nimic pe acolo, tin minte ca lasam masina descuiata cu orele prin oras sau in Ciunga. Chiar si peste noapte. Sa tot fie 10-15 ani de-atunci. Cortorarii, ceternarii aia de la margiena satului nu se bagau la furturi, traiau acolo in mizeria lor dar erau (aparent) cinstiti. Mai veneau la cersit, dar atat.

                  Comment


                  • Sincer, eu mai mare incredere am in aia decat in restul oamenilor de aici )

                    Originally posted by Kojak View Post
                    Folosesc aia nr. tale pe o masina la un jaf . furt ceva si te trezesti cu Bercea in fata portii.
                    Last edited by 30_VLD; 25 November 2014, 21:06. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • Originally posted by 30_VLD View Post
                      Sincer, eu mai mare incredere am in aia decat in restul oamenilor de aici )
                      Chiar la modu' asta au involuat lucrurile?

                      Comment


                      • Cu parere de rau, da. Da' nu cred ca doar in zona asta, e ceva general valabil. Oricum, serifii locali ma cunosc, nu se complica ei la ligheanul meu ) Pataniile mele au fost la Cluj, unde am primit si cele mai multe zgarieturi facute evident cu cheia )

                        Da' dacă pe un thread intitulat general Ulei dă motor pun eu o întrebare despre, să zicem, uleiul 5w40, imi iau warn?

                        Sau dacă îmi permit să întreb pe un thread despre becurile ligheanului, despre modelul de becuri Philips pe care le folosesc eu, sunt pasibil de suspendarea sau închiderea contului?
                        Last edited by 30_VLD; 25 November 2014, 23:40. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • Minunea care a ţinut mai mult de trei zile.

                          "Bucata de autostrada dintre Orastie si Sibiu, cunoscuta sub numele tehnic de lotul III, inaugurata de premierul Victor Ponta si de ministrul Transporturilor Ioan Rus cu doua zile inaintea celui de-al doilea tur al prezidentialelor, s-a fisurat la kilometrul 60.
                          Fisura, cu o lungime de aproximativ zece metri si cu o latime de aproape un centimetru, a fost semnalizata marti dupa amiaza, pe mijlocul benzii intai, arata ziarul sibian Turnul Sfatului."


                          Bucata de autostrada dintre Orastie si Sibiu, cunoscuta sub numele tehnic de lotul III, inaugurata de premierul Victor Ponta si de ministrul Transporturilor Ioan Rus cu doua zile inaintea celui de-al doilea tur al prezidentialelor, s-a fisurat la kilometrul 60.

                          Comment


                          • Sa va mai aud ca ziceti ca nu e rezistent Logan )

                            videoclip, distribuire, telefon cu cameră, videotelefon, gratuit, încarcă
                            Cand vrei sa faci un bine gandestete de 2 ori!

                            Comment


                            • Sa vezi cum e Aro 244 sau ims, intr-un astfel de accident: 2-3 zgarieturi.
                              Pe mine un c4 m-a scos dintr-o posibila moarte: accidentat in lateral, aruncat in 3 masini, un pom si o casa. In momentul impactului, cel cu audi a8 nici macar n-a franat. (M-a lovit atat de brutal, incat i-a sarit motorul, si fata masinii nu mai exista)
                              Eu am iesit doar cu o zgarietura la freza


                              Am vandut masina si a fost reparata de un samsar, ce apoi a revandut-o.
                              Asta in 3 saptamani))

                              Comment


                              • Citroenurile stiam ca stau chiar bine pe partea de siguranta , ma refer ca structura caroserie , calitatea tablei etc.
                                sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google