Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ce caracteristici trebuiesc a fi urmarite atunci cand se doreste schimbarea alternatorului? Evident, cea referitoare la spatiu este principala!

    Comment


    • si aia cu puterea de incarcare e evidenta.

      Comment


      • Dezvolta, te rog. Sa nu depaseasca puterea bateriei, sau in ce sens?

        Comment


        • nu, sa poata inarca bateria. mi se pare ca pe benzina sut de 75 A si pe diesel de 100 A.

          Comment


          • Tocmai, eu (in proportie de 99% trebuie sa schimb rulmentii la alternator) si cum am in proiect sa schimb mai multe, am zis sa schimb alternatorul. Daca merge, un Valeo de 120 A, dar e de bine sau de rau? Evident, curand se schimba si bateria. Trebuie alte modificari facute?

            Deşi nu sunt eu vreun mare patriot sau naţionalist, vă urez un sincer şi călduros La Mulţi Ani!!!
            Last edited by 30_VLD; 1 December 2014, 11:54. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • dacia da din nou lovitura.
              scoateti spatiul dintre patru si ciuning.
              apare in doua locuri.
              protectie pasageri adulti 57%.
              probabil ca, daca pui mana la ochi in momentul impactului, creste la 60%.
              nu-ti mai sar chipsurile in ochi. asta in eventualitatea ca ai pus capacul la petul de bere.

              http://www.4 tuning.ro/crash-test/dacia-logan-mcv-numai-3-stele-de-siguranta-la-testele-euroncap-24597.html?utm_source=Newsletter__Newsletter_4 Tuning.ro&utm_medium=yahoo.com&utm_campaign=newsle tter_194022
              Last edited by B997NDL; 5 December 2014, 18:28.

              Comment


              • a mai pus unu' linku' ala parca cu mcvu 2014 cu numai 3 stele.

                io nu stiu ce e de mirat, la standardele din 2005 cand s-a facut primul crash test pe logan si a luat tot 3 stele, acum, probabil ar fi luat 1 sau 2 stele loganu' ala. sub nici o forma cele 3 de acum, din 2014.

                low-cost, iti spune ceva? ce vrei, cat dai atata face, oricum e un progres, 3 stele in 2005 NU egal cu 3 stele in 2014.
                Last edited by Kojak; 5 December 2014, 18:31.

                Comment


                • cred ca sunt masini care au 57% laprotectia pietonilor.

                  Comment


                  • Ala e punctu' slab la toate, la unele mai mult, la altele mai putin.

                    Comment


                    • acum m-am uitat putin pe articol. protectia pasagerilor adulti (adica in fata) 57%, iar protectia pietonilor 55%.
                      la logan nu conteaza daca esti in masina sau pe jos.
                      asta imi aminteste de bancul cu culmea impotentei. stii care e ?
                      sa intre mai mult in tine decat in ea.

                      Comment


                      • maxima de berarie!

                        Comment


                        • inca o mica pentru cei care s-au plictisit de gaz.
                          la fel, se scoate spatiul dinte patru si ciuningin 2 locuri
                          http://www.4 tuning.ro/filme-masini/view/zlrfcCxy1Tf?utm_source=Newsletter__Newsletter_4 Tuning.ro&utm_medium=yahoo.com&utm_campaign=newsle tter_194022

                          Comment


                          • eu chiar nu ma pricep la electrica. daca bateriile au 21kw , sa spunem ca s descarcate 80 la suta , adica aproximativ 17 kw , de la priza nu trebuie sa le incarci tot atat ? sau cum se socoteste cu kw/h si cu 220v , facand exceptie de pierderi?
                            o/____\o
                            (i)
                            .........

                            Comment


                            • ce vrajeala ! se vede ca e renault dupa sigla din fata.
                              si cum vine asta cu suv-ul mai mic ?! dusterul e mare ?

                              Comment


                              • Prafuitu era pe platforma de x-trail parca. Cel putin ala 4x4! Asta va fi pe platforma lui juke. Defapt seamana , e mai feminin
                                Nu e nici unu sa stie matematica de asta electrica sa-mi raspunda la intrebarea de mai sus?
                                o/____\o
                                (i)
                                .........

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google